Art

23 lutego - Dzień Walki z Depresją

23.02.2015
23 lutego - Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W języku potocznym depresja to przejściowe i szybko przemijające pogorszenie nastroju. Jednak dla wielu osób jest to poważna choroba, która wymaga leczenia. Może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, wykształcenia czy sytuacji życiowej. Może przyjść nagle albo narastać stopniowo, pozbawiając chorego energii i pozytywnych uczuć. Nie jest to zwykłe przygnębienie, oznaka słabości ani przejaw lenistwa. Depresja stanowi najpoważniejszą przyczynę zaburzeń w życiu ludzi. Ze względu na przyczynę wystąpienia depresji można wyodrębnić jej różne rodzaje, jednak objawy zwykle są do siebie podobne i zdecydowanie nie powinny być bagatelizowane. Nie bójmy się szukać pomocy. Depresja jest chorobą uleczalną. Z okazji Dnia Walki z Depresją, w wielu placówkach organizowane są bezpłatne konsultacje z psychoterapeutami.  Warto skorzystać z takiej okazji i umówić się na wizytę. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą infografiką: DepresjaUE

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Krioliza

19.02.2015
Krioliza

Krioliza lub inaczej kriolipoliza to nowa metoda modelowania ciała zimnem. Dzięki odkryciu, że lipidy w komórkach tłuszczowych są wrażliwe na niskie temperatury stała się bardzo popularna. To nieinwazyjna metoda, która pomaga skutecznie zredukować tkankę tłuszczową.

 

Komórki tłuszczowe można wyeliminować bez szkody dla innych tkanek, co jest jej ogromną zaletą. Można dzięki mniej poprawić wygląd ciała bez interwencji chirurgicznej. Zabieg polega na mrożeniu komórek tłuszczowych za pomocą zasysającej głowicy, której temperatura utrzymuje się na poziomie minus 8 stopni. Zabieg trwa około 60 minut. Przed rozpoczęciem skóra pokrywana jest specjalnym żelem, który zabezpiecza przed odmrożeniami. W czasie trwania zabiegu konieczne jest monitorowanie temperatury skóry, co pozwala zachować bezpieczeństwo. Dzięki kontroli wszystkich parametrów w czasie zabiegu, a także indywidualnemu dopasowaniu do potrzeb pacjenta, nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek.

W czasie zabiegu dochodzi do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych czyli lipolizy i ich stopniowej eliminacji z organizmu. Usuwanie komórek tłuszczowych zachodzi dzięki naturalnym procesom fizjologicznym i pracy układu limfatycznego. Martwe komórki są usuwane przez krew i limfę, a po kilku tygodniach zostają całkowicie wyeliminowane. Pełne rezultaty są widoczne po około 3 miesiącach, czasem trzeba powtórzyć zabieg po upływie minimum 2 miesięcy, wszystko zależy od okolicy i wielkości tkanki tłuszczowej. Każdy organizm reaguje inaczej i nie zawsze można przewidzieć efekt końcowy.

 

Krioliza jest wielką nadzieją dla osób borykających się z miejscowym nagromadzeniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Szczególnie w okolicach w których nie można zadziałać intensywnym wysiłkiem fizycznym jak np. podbródek. Najlepsze efekty zauważalne są na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

Może być też dobrą metodą wspomagania odchudzania przy nadwadze. Nie wymaga naruszenia skóry więc jest bezpieczny. Nie jest to jednak zabieg dla każdego, do przeciwskazań należą między innymi wrażliwość na zimno, zaburzenia czucia, stany zapalne skóry, zaburzenia krążenia, ciąża, pokrzywka, napadowa hemoglobinuria, krioglobulinemia i choroba Raynauda.

 

Największym plusem jest to, że efekty są widoczne już po jednym zabiegu, nie wymaga on też rekonwalescencji jak w przypadku interwencji chirurgicznej. Jedynym ograniczeniem jest rezygnacja z opalania na około miesiąc po zabiegu.

 

Autorka: Daria Występek

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Naturalny pedicure - rybki Garra

17.02.2015
Naturalny pedicure - rybki Garra

Pedicure wykonywany przez rybki Garra Rufa staje się coraz bardziej popularnym naturalnym zabiegiem. To specyficzna metoda, do której wykorzystuje się małe rybki Garra Rufa, żyjące w ciepłych wodach Jordanii, Syrii, Izraela i Turcji. Przy brzegach wód, w których żyją powstało wiele ośrodków Spa i hoteli, co pomogło spopularyzować tą metodę. Polega ona na zanurzeniu stóp w akwarium, w którym znajduje się mnóstwo małych rybek. Można go wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. W wielu krajach są tak powszechne, że akwaria z rybkami można spotkać w centrach handlowych, gdzie ustawiają się kolejki chętnych.

Rybki Garra Rufa dzięki temu zabiegowi stały się słynne na całym świecie, doczekały się już wielu przydomków jak np. Pedicure Fish czy Doktor Rybka. Ich polska nazwa to brzana ssąca, pochodzą z rodziny karpiowatych i są pozbawione zębów. Osiągają niewielkie rozmiary, dorosłe osobniki mają długość około 5-7 cm. Do wykonywania zabiegu nadają się rybki, które osiągnęły długość minimum 4 cm, w innym wypadku efekt może być niezauważalny. Optymalny czas trwania zabiegu to około 30 minut. Po raz pierwszy ten naturalny pedicure został wprowadzony w salonach kosmetycznych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobył popularność na całym świecie.

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Przed zanurzeniem stóp w akwarium konieczna jest dezynfekcja skóry i upewnienie się, że nie ma otarć i ran otwartych na skórze. To konieczne dla bezpieczeństwa i uniknięcia wszelkich podrażnień w czasie peelingu.

Po zanurzeniu stóp w wodzie można odczuwać lekkie mrowienie. W akwarium jest mnóstwo małych rybek, co może też wywołać łaskotki u bardziej wrażliwych osób. Rybki przy pomocy ssących pyszczków oczyszczają powierzchnię skóry z martwego, zrogowaciałego naskórka. Pierwsze odczucie może być nieprzyjemne, ale kiedy skóra się przyzwyczai łatwo się odprężyć i skorzystać z masażu relaksującego stóp, który robią małe rybki. Taka metoda ma również właściwości zdrowotne, może pomóc z walce ze schorzeniami skórnymi jak łuszczyca, zapalenie skóry, czy nadmierna potliwość stóp. W ślinie rybek Garra znajdują się enzymy działające przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i grzybobójczo. Posiadają także enzymy stymulujące skórę do produkcji nowych komórek.

Taki naturalny pedicure pozytywnie wpływa na pracę naczyń krwionośnych, a także pomaga się zrelaksować i koi zmęczone stopy.

Autorka: Daria Występek

 

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się