Art

Choroba to poważny problem

12.12.2013
Choroba to poważny problem

Żyjemy w czasach, kiedy o zachorowanie jest nietrudno. Kontakt z ludźmi w pracy lub nawet w sklepie czy w autobusie może powodować natychmiastowe przeniesienie bakterii, a w konsekwencji chorobę. Potwierdzają to wszelakie epidemie grypy, które każdego roku dotykają wiele osób.

Leczenie większości chorób, w tym grypy czy innych chorób układu oddechowego jest na szczęście w pełni opanowane przez współczesną medycynę, a lekarze mogą przepisywać chorym dziesiątki skutecznych środków. W wyborze dobrego lekarza pomóc mogą serwisy internetowe, takie jak RankingLekarzy.pl.

W serwisach tego typu pacjenci mogą oceniać lekarzy wedle kilku kryteriów, dzięki czemu każdy pacjent może wybrać najlepszego lekarza. Celem serwisu jest dostarczenie rzetelnych informacji pacjentom. Jego twórcy pragną również, aby na łamach serwisu lekarze mogli zaprezentować swoją praktykę. Liczą na dialog ze środowiskiem lekarskim i są również otwarci na problemy, które spotykają lekarzy w codziennej pracy.

RankingLekarzy.pl to nie tylko źródło wyjątkowo wiarygodnych informacji o lekarzach wszystkich specjalizacji, zamieszczonych przez pacjentów. To także obszerne źródło informacji dostępne ze wszystkich urządzeń podłączonych do Internetu: z komputerów, smartfonów, tabletów oraz telewizorów. Jednak przede wszystkim to miejsce dialogu lekarzy i pacjentów.

W sieci pojawiają się również zupełnie nowe i rewolucyjne projekty, takie jak portal HaloDoktorze.pl, który powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej i który ma zrewolucjonizować dostęp pacjentów do usług medycznych. Jest to usługa finansowana ze środków POIG programu UE, pozwalająca użytkownikom komputerów osobistych i urządzeń mobilnych w łatwy sposób znaleźć lekarza lub placówkę i umówić wizytę. Usługa pozwala kilkoma kliknięciami odnaleźć lekarza w okolicy i zaaranżować spotkanie w najszybszym wolnym terminie. System sam zadba aby pacjent nie zapomniał o wizycie, wysyłając przypomnienia przed umówionym spotkaniem. Natomiast lekarz otrzymuje elastyczne narzędzie do zarządzania wizytami, które pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy oraz znacznie ograniczy “puste przebiegi” - czyli wizyty, gdy pacjent nie przychodzi.

Co dają takie portale? Przede wszystkim pomagają w wyborze odpowiednich lekarzy, ułatwiają do nich dostęp i są odpowiedzią na to, że społeczeństwo (zwłaszcza ludzie młodzi i w średnim wieku) wymaga jak najszerszego dostępu do usług medycznych z wykorzystaniem nowoczesnym, elektronicznych kanałów komunikacji. Celem serwisów jest dostarczenie rzetelnych informacji oraz narzędzi pozwalających łatwo i szybko zaaranżować proces leczenia.

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Zdrowe dziecko

12.12.2013
Zdrowe dziecko

Wychowanie dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Każdy bowiem chce, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Jak więc zapewnić mu prawidłowy rozwój i szczęście?

Każda mama powinna zadbać o to, już w okresie ciąży, gdyż jej sposób życia i odżywiania przekłada się na rozwój płodu i prawidłowe funkcjonowanie dziecka w przyszłości. Zdrowe dziecko, to takie, które jest odpowiednio odżywiane. Bardzo ważne jest by mama karmiła dziecko jak najdłużej jest to możliwe. Najlepiej do ukończenia przez nie pierwszego roku. Maleństwo karmione piersią jest zdrowsze i odporniejsze na choroby, a co bardzo ważne, w przyszłości ma mniejsze skłonności do nadwagi i chorób takich jak cukrzyca typu drugiego.

Nie zawsze jednak jest możliwe długie karmienie piersią wówczas mama musi wybrać odpowiednie mleko dla dziecka. Ze względu na to, że pełnotłuste mleko krowie ma dużą zawartość cholesterolu zaleca się karmienie mlekiem modyfikowanym. Pamiętać należy by stopniowo wprowadzać inne składniki żywieniowe dbając o wprowadzanie ich zgodnie z zasadami od 5- 6 miesiąca w przypadku karmienia piersią lub od 4 miesiąca przy mleku modyfikowanym. Producenci zadbali o duży asortyment produktów dla dzieci.

Wprowadzając nowe potrawy  dla dziecka pamiętajmy by nie przesalać ich, gdyż sól jest wprawdzie niezbędna dla rozwoju, ale w nadmiarze bardzo szkodliwa. Zdrowe i prawidłowo wychowane dziecko to nie tylko dobrze odżywione, ale także szczęśliwe.

Częste przytulanie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i zapewnia prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Medycyna naturalna i jej rola w leczeniu chorób

12.12.2013
Medycyna naturalna i jej rola w leczeniu chorób

Medycyna naturalna zyskuje ostatnimi czasy szerokie rzesze zwolenników. Niezadowoleni ze skuteczności i skutków ubocznych, jakie wiążą się z tradycyjnym leczeniem, wspomagamy się metodami całkowicie bezpiecznymi i naturalnymi.

Pozytywne działanie wspomagające w leczeniu wielu chorób wykazują przede wszystkim różnego rodzaju zioła, a także zwłaszcza ekologiczne owoce i warzywa. Tego typu naturalne dobra natury wykazują bowiem wspaniałe właściwości wzmacniające wszelkie układy ludzkiego organizmu, w tym przede wszystkim układ immunologiczny.

Stosowanie metod naturalnych pozwala więc skutecznie ochronić organizm przed wszelkimi infekcjami i przeziębieniami. Naturalne leczenie sprawdza się świetnie również w leczeniu chorób bakteryjnych i wirusowych. Poleca się ponadto stosowanie medycyny naturalnej przy różnych alergiach, które dzisiaj stają się prawdziwą epidemią w zachodnim społeczeństwie.

Wszystko wskazuje także na to, iż naturalne metody mogą stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnego leczenia onkologicznego. Chorzy z nowotworami mogą - dzięki odpowiedniej diecie - spowolnić skutecznie rozwój komórek rakowych, a także znacznie lepiej znosić leczenie chemią czy radioterapią, zmniejszając nasilenie skutków ubocznych.  

Warto więc stosować medycynę naturalną, jako całkowicie bezpieczne uzupełnienie leczenia tradycyjnego. Dzięki temu, nasz organizm będzie znacznie lepiej przygotowany do skutecznej walki z chorobom, a tym samym uda nam się zdecydowanie szybciej powrócić do pełni zdrowa. Naturalne metody leczenia - o czym warto pamiętać - pełnią również niezastąpioną rolę w profilaktyce zdrowotnej wielu chorób.

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się