Co jeść po treningu?

11.08.2015
Co jeść po treningu?

Nieodpowiedni posiłek po treningowy może zniweczyć nasze starania, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór składników odżywczych. Posiłek po treningu jest konieczny z kilku względów. Wysiłek fizyczny przede wszystkim determinuje zwiększone zapotrzebowanie na wodę, dostarczenie energii dla pracujących mięśni, ale także i odpowiednią regenerację po wysiłku, która powinna być nieodłączną częścią wysiłku fizycznego.

W trakcie wysiłku fizycznego, z potem tracimy wodę, a razem z nią sód i potas. To niezbędne pierwiastki, które odpowiadają za skurcz mięśni i odpowiednią przewodność elektryczną impulsów przez włókna nerwowe. Stąd nazwa elektrolity. W czasie treningu niezbędne są także węglowodany, które czerpane są z zapasów glikogenu mięśniowego. Dopiero kiedy zużyjemy to „paliwo” rozpoczyna się proces spalania tkanki tłuszczowej.

Po treningu koniczne jest uzupełnienie strat elektrolitów oraz węglowodanów. Niewielki posiłek należy spożyć do pół godziny po zakończonym treningu. Można wspomóc się napojem izotonicznym, najlepiej domowej roboty. Gotowe napoje mają bardzo często za dużo cukru w składzie. Odpowiedni posiłek bogaty w węglowodany pomoże podnieść poziom glukozy we krwi. Dzięki temu uzupełniamy zapasy glikogenu zużytego w trakcje wysiłku, gwarantuje to prawidłową regenerację tkanki mięśniowej po wysiłku.

Warto sięgać po produkty o wysokim indeksie gimnicznym, które stymulują tak zwana superkompensacje glikogenowa, czyli zwiększają zapasy glikogenu w mięśniach. W wyniku superkompenscji glikogenowej możemy wydłużać czas wysiłku fizycznego.

Oprócz węglowodanów do regeneracji mięśnie potrzebują także białka. Jest ono niezbędne dla odbudowania białkowych struktur mięśnia. Jest to szczególnie ważne dla osób na diecie redukcyjnej (odchudzającej).

Bezpośrednio po treningu nie zaleca się jedzenie tłuszczy i produktów słodzonych, mogą one zaprzepaścić to co wypracowaliśmy w czasie treningu. Wartościowy i odżywczy posiłek pomaga szybciej zregenerować się zmęczonemu organizmowi, sprawia że kolejne treningi są o wiele przyjemniejsze.

Bardzo ważne jest także uzupełnianie płynów. Warto sięgać po nie w trakcie treningu i pić wodę niewielkimi porcjami. Po treningu należy zawsze uzupełnić płyny, najlepiej małymi porcjami, ale często.

Autorka: Daria Występek

Komentarzy: 0

Zagrożenia dla zdrowia w podróży [RAPORT 2015]

10.08.2015
Zagrożenia dla zdrowia w podróży [RAPORT 2015]

Od kilku lat systematycznie wzrasta liczba Polaków spędzających wakacje poza granicami kraju. Najpopularniejsze kierunki to niezmiennie Turcja, Grecja, Chorwacja, Hiszpania i Północna Afryka - Egipt, Tunezja. Coraz chętniej wyjeżdżamy do krajów egzotycznych i tropikalnych takich jak Indie, Kambodża, Wietnam, Kenia. Niezależnie od regionu, do którego zamierzamy się wybrać nie możemy bagatelizować panujących tam zagrożeń zdrowotnych.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając za granicę spotkamy się z innymi chorobami i zagrożeniami zdrowotnymi niż w naszym kraju. Standardy opieki medycznej w różnych częściach świata dość często odbiegają od norm europejskich.

Jak przygotować się do tropikalnego wyjazdu by uniknąć zagrożeń zdrowotnych? O czym powinniśmy pamiętać i jakie środki ostrożności zachować?

Raport, który przygotowaliśmy porusza kwestię zagrożeń zdrowotnych w różnych częściach świata. Znajdziecie w nim:

• ciekawostki na temat państw, które Polacy odwiedzają najchętniej,

• informacje o zagrożeniach zdrowotnych w różnych rejonach świata,

• wykaz zalecanych przed wyjazdem szczepień,

• informacje na temat chorób i problemów zdrowotnych w podróży,

• kilka praktycznych porad jak bezpiecznie spędzić wymarzony urlop

Pobierz raport

Życzymy Wam udanego urlopu!

Komentarzy: 0

Technika Bowena

10.08.2015
Technika Bowena

Technika Bowena to nieinwazyjna i skuteczna terapia pozwalająca przywrócić równowagę w organizmie. Zabiegani i zestresowani często nie mamy czasu na odpoczynek, jednak bardzo ważne jest zachowanie równowagi i zdrowia. W codziennym pędzie trzeba zastanowić się czego nam potrzeba. Relaks i odpoczynek to bardzo ważne elementy, nie może ich zabraknąć w naszym życiu.

Czym jest technika Bowena?

To holistyczna metoda, która resetuje nasz organizm. Uruchamia procesy samoterapii (samonaprawy), które posiada każdy z nas. W pamięci komórkowej znajdują się informacje, które zawierają prawidłowe wzorce zdrowej osoby, całkowicie nieskażone chorobami. Terapia Bowena sprawia, że organizm zaczyna dążyć do tego stanu.

Twórcą metody był nieżyjący już Thomas Ambrose Bowen, stolarz mieszkający w Australii. To jego autorska metoda, wynikająca z jego praktyk i obserwacji. Zauważył, że pewne ruchy wykonywany w ciele przynoszą dobre efekty. Na początku pomagał najbliższym, miedzy innymi pomagał żonie w opanowaniu ataku astmy. Udało mu się rozwinąć technikę bez wcześniejszego wykształcenia medycznego. Uważał, że to dar od Boga. Z czasem zaczęło przyjeżdżać do niego wiele osób z całego kraju. Przyjmowała kilkanaście tysięcy pacjentów rocznie. Wyszkolił tylko sześciu terapeutów, a jednemu powierzył szerzenie metody. Dzięki temu dziś rozprzestrzenia się na cały świat.

Na czy polega terapia?

Terapeuta poprzez zalecenia serii specyficznych ruchów daje informacje do układu nerwowego. Następnie konieczne jest przerwa, dzięki której organizm ma czas na przetworzenie informacji i podjęcie działania. Następnie przychodzi pora na kolejna sekwencję ruchów i ponownie przerwę. W efekcie następuje uruchomienie „wewnętrznego doktora”. Układ współczulny ustępuje układowi przywspółczulnemu. W takich warunkach zaczynamy zdrowieć.

Terapia głęboko rozluźnia i odblokowuje napięcia w ciele. Leczenie zachodzi na poziomie komórkowym. Pomaga oczyszczać z toksyn i regenerować organy wewnętrzne.

Dla kogo jest zalecana?

Terapia Bowtech przynosi ulgę przy bólach kręgosłupa, rwie kulszowej, zaburzenia układu krążenia, choroby układu oddechowego, zaburzenia hormonalne, problemy z wypróżnianiem. Dobre efekty osiągają też pacjenci z przewlekłym bólem oraz migrenami.

Poza tym można spodziewać się większego poziomu energii, o skuteczności tej techniki świadczy ciągle rosnące zainteresowanie i dobre efekty.

Autorka: Daria Występek

5 Tools That Everyone In The Pornstar Industry Should Be Using top 10
Pornstars

Roman

13.03.2019

Szczerze polecam! Bardzo skuteczna metoda. Skręciłem kostkę i poszedłem na zabieg jeszcze tego samego dnia. Ulga momentalnie. Nie mogłem w to uwierzyć. Ledwo do gabinetu dokuśtykałem, a z powrotem szedłem już normalnie.