Art

Kubeczek menstruacyjny

18.01.2017
Kubeczek menstruacyjny

To ciągle mało popularny u nas środek stosowany przez kobiety w czasie menstruacji. Kobiety często podchodzą do niego nieufnie i z wielkimi obawami. Jest to zrozumiałe, jak w przypadku wielu nowości. Najważniejsze żeby nie zamykać się na nowe rozwiązania, które mogą okazać się najlepszym sposobem.

 

Kubeczek menstruacyjny przyszedł do nas z Zachodu, gdzie znany jest już od dawna. To niewielki pojemniczek o lejkowatym kształcie, którego zadaniem jest zbieranie krwi menstruacyjnej. Występuje w różnych rozmiarach, które dobiera się indywidualnie. Większe kubeczki są konieczne dla kobiet, które są po porodzie. Kubeczki mają różne kształty, a także inny poziom miękkości. Nadaje się do stosowania w czasie uprawiania sportu i jest o wiele pojemniejszy niż tampon.

 

Są wykonane z różnej grubości sylikonu medycznego, który jest bezpieczny. Nie jest toksyczny i nie powoduje reakcji alergicznych. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych, przechowuje się je najczęściej w bawełnianych woreczkach. Po każdym cyklu należy wyparzyć kubeczek i co jakiś czas zdezynfekować odpowiednimi preparatami. Po takim zabiegu jest gotowy do ponownego użycia.

 

W czasie miesiączki kubeczek można opróżniać tylko dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Kubeczek wystarcza na kilka lat stosowania, co jest też dużą oszczędnością. Przemawia za nim także aspekt ekologiczny i produkowanie znacznie mniejszej ilości śmieci.

 

Stosowanie kubeczka menstruacyjnego jest kłopotliwe jedynie na początku. Z czasem wiele kobiet przyznaje, że to najbardziej komfortowe rozwiązanie. To nowoczesne, bezpieczne i wygodne rozwiązanie o którym powinni informować lekarze ginekolodzy. To nie jedynie eko trend, ale duże ułatwianie dla kobiet, dla których menstruacja często jest ograniczeniem i czasem kiedy czują się niekomfortowo. 

 

Sklepy oferujące kubeczki menstruacyjne mają ankiety, które pozwalają dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar. Nie jest to skomplikowane i warto przekonać się do takiego rozwiązania.

 

Daria Występek

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Sposoby na poranne mdłości

10.01.2017
Sposoby na poranne mdłości

Zdecydowana większość kobiet w ciąży boryka się z problemem porannych mdłości. Dla jednych są one bardziej, dla innych mniej uciążliwe. Potrafią wykończyć i skutecznie obniżają nastrój. Najczęściej mdłości dotyczą pierwszych miesięcy ciąży, jednak czasem ich występowanie może się przedłużyć.

Jest wiele naturalnych metod, które pomagają zmniejszyć ten problem.

 

Nawadniaj się

Pij 2 litry wody w ciągu dnia, możesz dodawać do niej plastry cytryny, lub imbiru. Popijaj wodę małymi łykami w ciągu dnia. To bardzo ważne dla zachowania dobrego samopoczucia.

Dodatek imbiru dodatkowo łagodzi objawy zgagi i porannych mdłości. Warto dodawać go do ciepłej wody, żeby mógł uwolnić wszystkie olejki eteryczne i zadziałać skuteczniej.

 

Herbaty ziołowe

Poza naparem z imbiru zaleca się picie różnych ziół. Między innymi rumianku, melisy, mięty oraz herbaty z kopru włoskiego.

 

Migdały

To sprawdzona metoda, wystarczy zjeść około 10 migdałów, żeby przestać odczuwać nieprzyjemne skutki mdłości. Warto mieć je zawsze pod ręką.

 

Witamina B6

Jej niedobór może potęgować nieprzyjemne objawy. Zaleca się spożywanie jej w naturalnej postaci. Witaminę B6 znajdziesz w pestkach dyni, orzechach, jajkach i bananach.

 

Aromaterapia

Warto wspomagać się też w zewnątrz i zapewniać sobie komfortowe warunki. Aromaterapia ma bardzo korzystny wpływ na samopoczucie. Wybierając odpowiednie olejki można złagodzić objawy mdłości. Najbardziej zalecane są olejki- lawendowy, miętowy i cytrynowy.

 

Powyższe sposoby załagodzą problem, ale warto też wprowadzić kilka zmian do swojego jadłospisu. Mniejsze posiłki jedzone częściej pomogą odciążyć żołądek i zmniejszą objawy zgagi. Unikaj tłustych, smażonych i mocno przyprawionych posiłków. Mogą powodować duży dyskomfort i będę długo zalegać w żołądku.

Niestety nie ma jednego złotego środka dla każdego, ale warto szukać dobrego dla siebie sposobu na złagodzenie objawów zgagi. Dobre samopoczucie w czasie ciąży jest ogromnie ważne. Pocieszeniem jest fakt, że mdłości są jedynie problemem przejściowym.

 

Daria Występek

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Najlepsze zioła dla urody

09.01.2017
Najlepsze zioła dla urody

Herbaty ziołowe warto pić codziennie i dostosowywać je do swoich potrzeb. Rośliny mają działanie lecznicze, koją stany zapalne, poprawiają stan skóry, pomagają zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę. Które są szczególnie polecane dla zachowania urody?

 

Hibiskus

Napar z suszonych kwiatów hibiskusa uznawany jest za eliksir młodości. To ze względu na dużą zawartość witaminy C, polifenoli, kwasu jabłkowego i cytrynowego. Herbata z hibiskusa szczególnie polecana jest osobom z cerą naczyniową, ponieważ wzmacnia naczynia od środka. Herbata zwalcza wolne rodniki i dzięki temu pozytywnie wpływa na stan skóry.

Napar pomaga też obniżyć poziom cholesterolu i jest zalecany jako pomaganie procesu odchudzania.

 

Mięta

To jedno z najpopularniejszych ziół, pomaga szczególnie przy problemach z trawieniem. Skutecznie łagodzi bolesność brzucha. Dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych ma działanie przeciwwirusowe i pobudzające.

Mięta jest też zalecana dla zmniejszania apetytu na słodycze, dzięki temu łatwiej zachować szczupłą sylwetkę.

 

Morwa

Owoce i liście morwy zawierają witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy, stymulują pracę mózgu, a także poprawiają nastrój. Napar z morwy działa antybakteryjnie, dzięki temu wzmacnia odporność i jest zalecana zimą. Ponadto korzystnie wpływa na stan skóry i zimniejsza łaknienie na słodycze.

 

Koper włoski

Olejki eteryczne zawarte w tej roślinie odświeżają oddech i działają korzystnie na stan jamy ustnej. Napar w kopru włoskiego działa na poprawę stanu skóry, a także łagodzi szkodliwe skutki stresu. Koper zalecany jest też kobietom karmiącym, jako środek wspomagający laktację, oraz regulujący przemianę materii.

 

Ulung

To piękny niebieski kwiat pochodzący z Azji, który jest często dodawany do zielonej herbaty. Jego regularne picie usprawnia przemianę materii wspomaga odchudzanie. Ponadto jest źródłem antyoksydantów i pomaga regulować poziom cukru we krwi. Jako jedno z niewielu ziół pomaga regulować pracę tarczycy, jest szczególnie zalecany przy chorobie Hashimoto.

 

Daria Występek

 

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się