Art

Okiem eksperta: jak dbać o skórę przed i po zabiegu depilacji laserowej

10.05.2016
Okiem eksperta: jak dbać o skórę przed i po zabiegu depilacji laserowej

Podejmując decyzję o rozpoczęciu depilacji laserowej warto zapoznać się bliżej z zaleceniami obejmującymi przygotowanie do zabiegu jak i postępowanie zaraz po wizycie w salonie. Nasz ekspert Natalia Wysocka, specjalista od depilacji laserowej z Gabinetu depilacja.pl przybliży nam najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przychodząc do gabinetu należy odpowiednio zadbać o naszą skórę – nie może być nadmiernie przesuszona czy podrażniona. By skuteczność zabiegu była prawidłowa musimy pamiętać, aby nie wyrywać owłosienia. Wosk, pęsetę czy depilator musimy pożegnać minimum 4 tygodnie przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej. Włosy należy golić, przycinać lub stosować kremy rozpuszczające (odstawiamy minimum tydzień przed zabiegiem). Przed wizytą należy starannie zgolić owłosienie, jednak gdy jest to nasza pierwsza wizyta zalecamy pozostawienie fragmentu nieogolonych włosów tak, aby osoba wykonująca zabieg mogła określić kolor i grubość włosa w celu dobrania odpowiednich parametrów lasera. Pacjenci korzystający z maści czy kremów z zawartością witaminy A, C lub retinoidami w miejscu depilowanej powierzchni muszą wygospodarować 4 tygodnie przerwy pomiędzy końcem kuracji, a zabiegiem depilacji laserowej. W przypadku kwasów złuszczających bezpieczny okres to 1 tydzień. Występowanie aktywnych infekcji skóry w miejscu zabiegu uniemożliwia przeprowadzenie depilacji. Opryszczka wargowa czy płciowa wyklucza nas z możliwości wykonania zabiegu na okres 2 tygodni. Opalenizna – dotyczy również kremów brązujących – stanowi przeciwwskazanie do usuwania owłosienia metodą laseroterapii. Wykonywanie zabiegów przy ciemnym odcieniu skory skutkuje większymi obrzękami oraz zmniejszoną skutecznością zabiegu.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po wizycie w gabinecie depilacji laserowej należy traktować nasza skórę w sposób bardzo delikatny. Nie pocieramy i nie podrażniamy jej preparatami z alkoholem. Zaleca się stosowanie kremów łagodzących. W dniu wykonywanego zabiegu rezygnujemy z gorących kąpieli, ponieważ może to nasilać rumień powstały tuż po laseroterapii. To samo dotyczy basenu i sauny. Nasza skóra może być podrażniona przez 2 – 3 dni, lecz zwykle wszelkie dolegliwości znikają na kilka godzin po wykonanym zabiegu. Należy pamiętać o całkowitym zakazie opalania – zarówno kremy brązujące -  na okres 4 tygodniu po depilacji laserowej. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu przygody z depilacji laserowej zalecamy wykonanie próby laserowej, która w ofercie Gabinetu depilacja.pl jest bezpłatna. Nasz cennik depilacji laserowej zawiera atrakcyjną promocję – zniżkę na pierwszy zabieg – 50 zł! Zapraszamy do Naszego Gabinetu Epilove, gdzie Pani Natalia odpowie na wszystkie pytania!

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0