prof. dr hab. n. med. Andrzej Gackowskiprof. dr hab. n. med. Andrzej Gackowski - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Andrzej Gackowski

Internista, Kardiolog, USG

ZATRUDNIENIE:

Kierownik Pracowni Echokardiografii Kliniki Choroby Wieńcowej – od 1992 r.

WYKSZTAŁCENIE – PROF. UJ DR ...

ZATRUDNIENIE:

Kierownik Pracowni Echokardiografii Kliniki Choroby Wieńcowej – od 1992 r.

WYKSZTAŁCENIE – PROF. UJ DR HAB. N MED. ANDRZEJ GACKOWSKI:

Akademia Medyczna w Krakowie, Wydział Lekarski, 1991 r.
Specjalizacja: Specjalista Chorób Wewnętrznych I stopnia, 1995 r.
Specjalizacja: Specjalista Chorób Wewnętrznych II stopnia, 2000 r.
Stopień naukowy: doktor nauk medycznych z wyróżnieniem, 2000 r.
Specjalizacja: Specjalista Kardiolog, 2004 r.
Tytuł: „European Cardiologist”, 2005 r.
Tytuł: „Fellow of the European Society of Cardiology”, 2007 r.
Stopień naukowy: doktor habilitowany nauk medycznych, 2011 r.

STYPENDIA / STAŻE ZAWODOWE:

Bristol University Hospital, Wielka Brytania – 1991 r.
Narodowy Instytut Badań, Instytut Fizjologii Klinicznej, Pisa, Włochy – 1991 r.
Klinika Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego Essen, Niemcy – 1998 r.
Instytut Kardiologii, Szpital Uniwersytecki Pitie Salpetriere Paryż, Francja – 2001 – 2002 r.

PEŁNIONE FUNKCJE – PROF. UJ DR HAB. N MED. ANDRZEJ GACKOWSKI:

Klinika Choroby Wieńcowej UJ CM, od 1991 r. – adiunkt
Centrum Interwencyjnego Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II – od 1997 r.

DYDAKTYKA:

Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum, adiunkt
Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum,wykładowca w Szkole dla Obcokrajowców
Dwukrotne wyróżnienie studentów za prowadzenie zajęć
Udział w badaniach klinicznych, m. in. GUSTO, INJECT, CIBIS II, EUROPA, MC-135, TRITON TIMI 38, polskie badania wieloośrodkowe na temat echokardiografii dobutaminowej

PRZYNALEŻNOŚĆ DO TOWARZYSTW – PROF. UJ DR HAB. N MED. ANDRZEJ GACKOWSKI:

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (sekcje echokardiografii i kardiologii inwazyjnej)
Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne
Europejskie Towarzystwo Echokardiograficzne

OTRZYMANE NAGRODY, WYRÓŻNIENIA I ODZNACZENIA:

Zespołowa Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za współautorstwo naukowego opracowania czterotomowego podręcznika „Echokardiografia Praktyczna” – 2006 r.
Specjalna Nagroda Naukowa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego za 4-tomową monografię „Echokardiografia Praktyczna” – 2006 r.
Medal Prezydenta Miasta Krakowa “Honoris gratia” – 2007 r.

Pasjonat.Lekarz z najwyższej pólki.Walczy o zdrowie pacjenta.Jest ze mną od ośmiu lat,które otrzymałem od Profesora choć inni nie dawali mi szans życia.

Nie jestem w stanie wyrazić wdzięczności za niezwykły profesjonalizm Pana doc.Gackowskiego. To nie tylko uzdolniony kardiolog, lecz Wspaniały Człowiek o wielkiej empatii, pełen życzliwości i determinacji.

Bardzo miły i uprzejmy lekarz ( co niestety jest ostatnio rzadkością wśród lekarzy), do tego także bardzo cierpliwy. Tłumaczy i objaśnia wszystko bardzo dokładnie. Polecam.

POLECAM!!!!!!PAN DOKTOR JEST WSPANIAŁYM LEKARZEM.PROFESJONALISTA JAKICH MAŁO.W OBECNEJ CHWILI BARDZO MI POMAGA W LECZENIU.DZIĘKUJĘ PANIE DOKTORZE!!!!!!!!!!

Swietny specjalista, wykonuje badanie echo tak drobiazgowo jak nikt na swiecie i widac ze naprawde przejmuje go stan zdrowia pacjenta. Przyjmuje na dodatek w bardzo ladnm i milym miejscu w Unicardii, i na szczescie blisko szpitala ze nie trzeba go szukac po polowie Krakowa.

Wszyscy w Krakowie lekarze ( co dziwne) twierdza, ze jak chcesz miec zrobione najlepiej echo serca jak tylko dzis sie da to trzeba sie dopchac do Dr gackowskiego!!! Jego opinia jest niepodwazalan i warta kazda kwote, poniewaz co z tego ze gdzies jest dyche taniej, jak to niewiele warte. Polecam - widac jak jest dokladny i rzeczywiscie czlowieka bada dokladnie i szczegolowo. Sa niestety dosc dlugie terminy,ale naparwde warto do niego poczekac. Mnie uratowal przed operacja serca, ktora mi chcieli zafundowac na Slasku. Pan pRof. sadowski skierowal mnie do niego i dzieki uczciwosci obu lekarzy wywinalem sie od noza!!! Dzieki DOktorzy z Krakowa!

super spec od echa serca bylem na kilku echach u roznych lekarzy ale ten doktor widac zna sie swietnie -wyjasnia poradzi objasnia polecam

super spec od echa serca
bylem na kilku echach u roznych lekarzy
ale ten doktor widac zna sie swietnie -wyjasnia poradzi objasnia
polecam

Polecam, bardzo dobry lekarz. Prezentuje podejście zdroworozsądkowe i nie leczy "na siłę".

bardzo dobry lekarz kompleksowo podchodzi do problemu choroby, kontaktuje sie z innymi lekarzami w sprawach choroby.

Polecam tego lekarza! Trafiłam do niego przez przypadek, ponieważ mój kardiolog nie mógł mnie przyjąć. Po wykonanym echu serducha wytłumaczył wszystko co i jak. Od tej pory czyli od 7lat co roku jestem u niego na badaniu na Jana Pawła w Krakowie.