lekarz Andrzej Gałązka

Magdalena

29.11.2014

Pan doktor Gałązka jest niezwykle kompetentny, jest przy tym zawsze bardzo życzliwy, uprzejmy. Jesteśmy u niego dość często, bo co dwa tygodnie (ciąża), a o jego fachowości z pewnością świadczą ogromne kolejki, które są standardem. Trzeba zaznaczyć, że w naszym rejonie jest bardzo dużo lekarzy ginekologów, a kobiety jednak wybierają Jego gabinet, pomimo długiego czasu oczekiwania.
Przy każdej wizycie Pan doktor poświęca tyle czasu, ile potrzeba, z niczym się nie spieszy, badania zawsze są dokładne. Tak samo, jeżeli kwestia dotyczy usg. Sprawdza każdy szczegół i zawsze odpowiada na każde pytanie.
Z jego usług korzystałam również przed ciążą i zawsze byłam przyjmowana z taką samą starannością. Osobiście uważam, że jest to lekarz godny polecenia.

Magdalena

05.11.2014

Dr Andrzej Gałązka jest miłym, sympatycznym człowiekiem, który potrafi zjednać sobie serce pacjentki, wzbudza zaufania i.. w sumie to tyle. Polecało mi go wiele osób jako "najlepszego lekarza z sosnowieckiej jedynki", potwierdza się zatem opinia, że w Sosnowcu w Jedynce NIE MA dobrych lekarzy. Prowadziłam ...

Polecało mi go wiele osób jako "najlepszego lekarza z sosnowieckiej jedynki", potwierdza się zatem opinia, że w Sosnowcu w Jedynce NIE MA dobrych lekarzy. Prowadziłam u doktora ciążę, dodam, że prywatnie. Gałązka jest, niestety, rutyniarzem i ma ciśnienie na kasę. Standardem jest badanie w ciąży raz na miesiąc, co chwilę potrafił wymyślać powód, abym latała z wywalonym jęzorem i otwartym portfelem co 2 tygodnie, a nie zlecił mi najbardziej podstawowych badań. Mało tego, nie wykonał w ciąży nawet cytologii, która jest obowiązkowa. Po zmianie lekarza okazało się, że niewiadomo ile chodzę ze stanem zapalnym szyjki macicy, który w ciąży może być groźny, a wykryto mi go przez, uwaga, cytologię. Kiedy przedwcześnie pojawiły się skurcze, stwierdził, że "macica rośnie", nawet nie zmierzył przez USG długości szyjki (!!!), potem, u innego lekarza dowiedziałam się, że mam skróconą szyjkę. Gałązka umiał jedynie wypisać receptę na Diphergan (lek psychotropowy, który miał mnie otumanić i zadziałać jako placebo).
Pod koniec pierwszej ciąży także nie zlecił mi obowiązkowego badania w kierunku obecności paciorkowca. Wyczytałam w jakiejś publikacji, że to badanie po prostu TRZEBA zrobić w ostatnich tygodniach ciąży, pan doktor stwierdził, że jest to badanie co najwyżej zalecane kobietom w wysokiej grupie ryzyka (na pytanie, co to za grupa, nie potrafił odpowiedzieć). I co? Zrobiłam to badanie bez jego wskazania, okazało się, że mam tego paciorkowca, który nie daje absolutnie żadnych objawów i jedynym sposobem na wykrycie go jest wykonanie posiewu. Gdybym nie poszła sama i nie dostała antybiotyku, niewiadomo, czy moje dzieciątko nie zostałoby zarażone.
Mogłabym tak wymieniać i wymieniać.. Ten lekarz jest niekompetentny, jestem przeszczęśliwa, że od niego uciekłam. Teraz moją ciążę prowadzi wspaniały lekarz, który nie lekceważy żadnych niepokojących objawów, zleca wszystkie obowiązkowe i zalecane badania. W końcu jestem w dobrych rękach, a Gałązki stanowczo NIE polecam.

31.05.2013

Leci na kasę!Niby miły ,dowcipny,wyglądamy ale patrzy tylko w kierunku kasy,!

Leci na kasę!Niby miły ,dowcipny,wyglądamy ale patrzy tylko w kierunku kasy,!

26.02.2013

Zachęcona pozytywnymi komentarzami i wysoką oceną zdecydowałam się na pierwszą ginekologiczną wizytę. I muszę powiedzieć że dr Gałązka mnie rozczarował. Wydawało się że jest konkretny i spokojny, udzielił dokładnych instrukcji co mam robić itd. Jednak badanie było pobieżne, żadnego usg, cytologii, spokój przerodził się raczej w obojętność i klepanie ze znudzoną miną swoich kwestii.
Z racji bolesnych i kłopotliwych miesiączek zapytałam o metody zaradzenia. Nie oczekiwałam oczywiście cudów, zaoferował, ponieważ 'macica jest jaka jest' - przypominam, bez usg, badanie doodbytnicze i dotknięcie brzucha z pytaniem 'boli?', 'czekać i nic nie robić/bardzo silne leki przeciwbólowe (odrzuciłam z racji tego że już sporo przewędrowałam w górę w skali silnych leków)/antykoncepcja'. Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o ostatniej, w końcu lekarz jest bardziej kompetentny od for internetowych. Jednak stwierdził że antykoncepcja nie ma ŻADNYCH przykrych skutków ubocznych (cytuję: 'gdyby było to takie złe, kobiety by padały jak kaczki, konsekwencje o których pani wspomniała to kompletne bzdury'-opierałam się na relacji koleżanki, która obecnie musi brać leki do końca życia, ponieważ dermatolog nierozważnie przepisała jej antykoncepcję hormonalną). Wypisał nierefundowane w żadnym stopniu tabletki, twierdząc że to niebywała okazja, ponieważ są 'z nowej generacji'. Z czego wnioskuję, że jakiś farmaceuta zapłacił panu za wciskanie tabletek o których po powrocie do domu sobie poczytałam bardzo ciekawe rzeczy...
Podsumowując: badanie było ekstremalnie niedelikatne, lekarz przerywał zadawanie pytań, kpił (chociaż specyficzne poczucie humoru w stylu 'gratulacje, przeżyła pani pierwsze w życiu badanie ginekologiczne' jestem w stanie wybaczyć - niekompetencji już nie). Najwidoczniej nie słyszał o plastrach, o które też nie dał mi zapytać. Poczułam się jak zbywana byle czym smarkula, podczas gdy oczekiwałam fachowości i profesjonalizmu. Przy okazji - jak królik doświadczalny. Zdecydowanie ODRADZAM, zwłaszcza młodym dziewczynom.

01.02.2013

Najlepszy, najbardziej kompetentny ginekolog z jakim miałam do czynienia. Kulturalny, uprzejmy i z poczuciem humoru

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza
Przeczytaj Poradnik dodawania opinii

Wciąż poszukujesz "Ginekolog położnik Sosnowiec"?

Angelius Szpital Provita
Fabryczna 13d Katowice Ochojec
SANTE
Al. Wolności 6 (Zagórze - róg ul. Braci Mieroszewskich i ul. Teofila Lenartowicza)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 1 im. Prof. Józefa Gasińskiego w Tychach
ulica Edukacji 102

Agnieszka Potępa

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Będzin
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Poliklinika Dąbrowska"
ulica J. Piłsudskiego 92
Dąbrowa Górnicza
Miejski Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Uzależnienia od Alkoholu
3 Maja 33

Katarzyna Zawadzka

LUX MED
ul. Sokolska 29, (budynek Citibank - Handlowy - V piętro)
SANTE
None
aleja Aleja Niepodległości 186/22
Diagnostyka Laboratorium oddziału Śląsk
Karłowicza 11
Katowice
Centrum Medyczne "HIPOKRATES" Sp. z o. o.
gen. de Gaulle'a 49
Zięba Clinic