dr hab. n. med.Andrzej Maciejczak

Neurochirurg

Brak szczegółowych informacji o lekarzu

Jesteś tym lekarzem?
Daj się poznać pacjentom. Uzupełnij swój profil.

Przejmij konto lekarza

Wystaw opinię

Musisz podać wszystkie oceny

Zanim dodasz opinię

1. Nie dodawaj opinii pod wpływem emocji. Często taka opinia jest nierzetelna.
  2. Postaraj się ocenić lekarza jak najobiektywniej.
  3. Postaraj się ocenić każdy 6 z elementów wizyty oddzielnie.
  4. Pamiętaj, że nie zawsze nieuprzejmy lekarz jest niekompetentny.
  5. Pamiętaj, że nie zawsze krótka wizyta jest nieskuteczna.
  6. Gdy jesteś niezadowolony z wizyty, napisz co było nie tak i dlaczego.
  9. Opinie bez adresu e-mail mogą zostać usunięte przez lekarza.

Średnia ocena lekarza

Średnia:
4.5512345
52 opinie

• 1

Miałem do czynienia z tym Panem kilkukrotnie. Pan doktor jest niesłychanie zadufany w sobie, uważa że jest najlepszym neurochirurgiem na świecie co pokazuje wpisując wszędzie gdzie się da swoje trofea lekarskie może dlatego jeżeli ktoś się mu sprzeciwi lub zarzuci mu cokolwiek dowie się jaki jest naprawdę. Pacjenci i inni lekarze się go boją bo uważają że nikt im nie uwierzy do czego ten docent jest zdolny i nie chodzi mi o pozytywne znaczenie tego słowa. Czy mam prawo do wypowiadania się o tym lekarzu? uważam że tak mimo że nigdy nie leczył mnie bezpośrednio tylko moją partnerkę którą się opiekuję, jednak opinia którą wystawiam jest w oparciu o bezpośrednie moje kontakty z tym lekarzem. Nazywam się Dariusz Niemiec moja najbliższa rodzina jest poinformowana że w razie wypadku nawet za cenę życia nie zgadzam się na hospitalizację na Oddziale Neurochirurgii w Tarnowie „Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza„ powód oczywiście jest jeden nazywa się „ Andrzej Maciejczak” a takich deklaracji nie podejmuję się na podstawie obrażenia się na lekarza czy też żalu do niego. Pamiętajmy, że neurochirurgia jest dziedziną która wymaga szczególnie zaufania do lekarza a przy wyborze nie kierujmy się tylko tytułami lekarskimi w nadziei że to one nas uzdrowią bo tak nie jest.

• 5

Znakomity specjalista i wspaniały człowiek. Jestem zachwycona z efektów Jego pracy. Operacja kręgosłupa, którą wykonał bardzo mi pomogła. Dziękuję Panu z całego serca. Bernadeta W.

• 2

...przez tego lekarza m.in. straciliśmy na zawsze najbliższą nam osobę,

• 1

Jak na osobę na takim stanowisku powinien prezentować pewien poziom który pozostawia wiele do życzenia. Odnosi się do pacjenta bardzo bardzo niekulturalnie.

• 5

Pan dr hab. n. med. Prof. UR Andrzej Maciejczak jest znakomitym specjalistą i wspaniałym człowiekiem, który stara się pomóc każdemu pacjentowi. Prawdziwy lekarz z powołania może stanowić wzór do naśladowania dla innych, sympatyczny, życzliwy. Uratował życie mojemu tacie przeprowadzając skomplikowaną operację. Życzę Panu Docentowi zdrowia, wielu sukcesów na gruncie zawodowych i osobistym.

• 5

bardzo sympatyczny, uśmiechnięty człowiek, kompetentny, wszystko wytłumaczy ... naprawdę jestem zachwycona zarówno jeżeli chodzi o wizyty, jak i pobyt w szpitalu (biorąc pod uwagę że nigdy nie jest to miłe doświadczenie)

• 5

wspanialy specjalista.po operacji l5/s1 ustapily wszystkie bole lacznie z rwa kulszowa.bardzo dziekuje i jestem wdzieczny docentowi maciejczakowi za leczenie i opieke. andrzej z czestochowy.

• 5

Jestem 3 tygodnie po operacji L5/S1. Czuję się bardzo dobrze. Bóle, na które uskarżałam się przed operacją ustąpiły. Dziękuje panie Docencie za powrót do normalnego życia. Bolesława N. ze Skawiny.

• 5

wspaniały chirurg doskonały specjalista kazdemu cirpiacemu polecam oddac sie w jego rece.zawdzięczam mu powrut do zdrowia.pacjęt z drużkowa.

• 5

Pan dr hab. nauk med. Andrzej Maciejczak to wspaniały, życzliwy i budzący zaufanie człowiek o wielkim sercu.Naprawdę wysokiej klasy specjalista.Moje słowa nie wyrażą mojej wdzięczności, dlatego napiszę najkrócej i najszczerzej dziękuje.Pacjent Ludwik B

• 5

Wspaniały CZŁOWIEK ,uprzejmy !kompetentny ! serdeczny ! Lekarz Chirurg PROFESJONALISTA Zawodowy.

• 5

Wspaniały człowiek i specjalista.Życzliwy,zawsze uśmiechnięty lekarz.Operował mi kręgosłup szyjny,wszystko przebiegło bez powikłań.Polecam wszystkim tego wspaniałego lekarza o złotych rękach i niebywałym talencie w dziedzinie neurochirurgii.Dziękuje Panie docencie z całego serca i życzę duzo zdrowia.Wdzięczna pacjentka Barbara M.

• 5

Pan profesor Andrzej Maciejczak zasługuje na uznanie i wsparcie pacjentów ,którzy za życia bendą wspierać Pana talent-Nie Lenkajmy Się Prawdy-Z serca wdzięczny pacjent Piotr Iwaszkiewicz

• 5

Pan Andrzej Maciejczak to człowiek ,który pomaga innym ze Swojej skromności i pokory.Oby żył jak najdłużej i Siła z góry niech Go wspiera i Mu pomaga.Z serca wdzięczny pacjent z Wałbrzycha Piotr Iwaszkiewicz.

• 5

Dziękuje Panu dr hab. nauk med. Andrzejowi Maciejczakowi i jego zespołowi lekarzy za uratowanie zdrowia mojemu tacie. Pan Docent jest wspaniałym fachowcem, miłym, kulturalny i mądrym, co przyczynia się do fachowo wykonywanej tak ważnej i trudnej pracy. Trudny zabieg jaki wykonywał mojemu tacie zakończył się dobrze, tato po 1 roku dochodzi do zdrowia, pracuje normalnie. Uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Zdecydowanie polecam Dział Neurochirurgii i zespół Pana Docenta Andrzeja Maciejczaka. Są to fachowcy , którzy cały czas doszkalają się i prowadzą badania, można się oddać w ich ręce z powodzeniem! Życzę dużo zdrowia i pogody ducha, dla Pana Docenta jak również jego pracowników, min Pana Barnasia. Jan K z żoną Elą i dziećmi córką Katarzyna, Krzysiem, Marcinem, podpisuje się też rodzina Pana Jana, składając jeszcze raz podziękowania i życzenia wielu sukcesów i zdrowia!

• 5

Składam serdeczne podziekowania Panu dr hab. nauk med. Andrzejowi Maciejczakowi z udaną operację usunięcia guza móżdżku. Dziękuje za dokładność, precyzję i fachowość, za czas poświęcony rodzinie na rozmowy, a przedewszystkim za to co chory potrzebuje najbardziej, czyli za życzliwość i uśmiech goszczący na twarzy Pana Ordynatora. Oddział Neurochirurgi w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie kierowany przez Pana docenta jest oddziałem przyjaznym dla pacjentów. Cały personel oddziału zawsze służy fachową pomącą i życzliwością. Moje słowa nie wyrażą mojej wdzięczności, dlatego napiszę najkrócej i najszczerzej - DZIĘKUJE PANIE DOCENCIE - pacjentka Elżbieta K.

• 5

super specjalista, wspanoały fachowiec, jestem po operacji zdrowa

• 5

Panu Ordynatorowi dr hab.n.med.Andrzejowi Maciejczakowi oraz całemu personelowi Oddziału Neurochirurgii w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza pragnę gorąco podziękować za opiekę w czasie pobytu na oddziale oraz za pomoc w powrocie do zdrowia. Pan Doktor to wspaniały człowiek o wielkim sercu i jednocześnie wyjątkowy specjalista. Dzięki niemu mogę się cieszyć dobrym zdrowiem . Życzę panu doktorowi i całemu oddziałowi samych sukcesów w pracy zawodowej. Kazimierz Kaganek

• 5

Ze względu na ciężki stan zdrowia, wymagającego natychmiastowej operacji, zostałam skierowana przez na Oddział Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Tu byłam operowana 19 XI 2010 przez wspaniałego specjalistę – Ordynatora Oddziału – Pana doc. Andrzeja Maciejczaka. Była to trudna operacja kręgosłupa ze wskazaniem dalszego leczenia rehabilitacyjnego. Pragnę skierować tą drogą serdeczne słowa wdzięczności dla Pana Docenta, który jest wspaniałym specjalistą, ma cudowne ręce i złote serce. Pracuje z pełnym poświęceniem i wraz z grupą neurochirurgów ratuje pacjentów przed kalectwem. Życzę zdrowia, sił i wytrwałości w dalszej służbie ludziom. Wdzięczna pacjentka: Melania Wierdak

• 5

Docent Maciejczak to wspaniały specjalista. Wykonał mi dwie operacje w 2007 roku na odcinku lędźwiowym . Dzięki niemu chodzę i nieźle się czuję. To wysokiej klasy lekarz, bezinteresowny w swojej działalności. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wielkiego człowieka mamy na naszym terenie. Należy mu się pełne uznanie i szacunek, bo inaczej zagranica nam Go podkradnie. Panie DOCENCIE bardzo dziękuję i chylę przed Panem czoła. Pełna wdzięczności - pacjentka z powiatu dębickiego.

• 5

intensywna terapia od 1 sierpnia2010 neurochirurgia od ok 10 sierpnia2010 operacja 12 sierpień 2010 rehabilitacja ok 23 sierpnia do 13 wrzesnia! Dr. Maciejczak po części uratował mi życie Oraz Intensywna terapia i rehabilitacja, Byłam po tragicznym wypadku z upadku o wys. 24 metrów miałam złamany kręgosłup, mostek, żebra, oraz oskalpowaną czaszkę. Przywrócili mnie do życia na intensywnej Terapii bo miałam 1% na przeżycie, Dr Maciejczak sprawił że mimo naruszonej rdzeni kręgowej mogę chodzić i normalnie żyć, a na rehabilitacji pomogli mi abym powróciła do własnych sił, oraz doszła do tego że mogę chodzić mimo zawrotów głowy i innych nieodległościach. Jestem 5 miesięcy po operacji miałam dwa kręgi razem ześrubowane, th11 i th12 o ile pamiętam . jestem w genialnej formie. jak na razie nie uprawiam innego sportu niż pływanie i tak będzie przez dłuższy czas. ok roku. Ale pływam. i wracają mi siły. nie mam bóli kręgosłupa już, nie noszę już gorsetu i co mi zostało to śruby blizna na kręgosłupie i blizna na czole. Jestem niesamowicie wdzięczna Załodze Neurochirurgi, intensywnej terapii na piętrze 1-szym, i rehabilitacji! Tak że uważam że Dr Maciejczak wykonał lepszą operacje z dobrymi skutkami niż ktokolwiek się spodziewał !! Pozdrawiam ;)

• 5

Jestem po operacji -kręgozmyk lędźwiowy-maj 2010r. Operował mnie doc.A.Maciejczak. Czuję się dobrze.Świetny fachowiec. Jestem zachwycona nie tylko Jego fachowością, ale i podejściem do pacjenta.Dla mnie jest On nr 1 w rankingu neurochirurgów w Polsce.Tą drogą chciałabym podziękować za udaną operację doc.Maciejczakowi oraz całemu wspaniałemu Zespołowi Lekarzy Oddz.Neurochirurgii Szpitala im.św.Łukasza w Tarnowie.Lucyna z Krakowa.

• 5

Do doc.Andrzeja Maciejczaka trafiłem po konsultacjach u kilku znanych lekarzy.Od paru z tych lekarzy usłyszałem ,, ma pan pecha" lub ,,życie jest niesprawiedliwe" ponieważ guz którego miałem na kręgosłupie w odcinku L4-L5 ,jest nieoperacyjny ,oporny na chemio i radioterapię.Po takich diagnozach można się trochę podłamać.Nadzieję przywrócił mi doc.Maciejczak w czasie pierwszej konsultacji w poradni neurochirurgicznej.Oznajmił że aby ratować mnie przed kalectwem i śmiercią, guz musi być usunięty,zrobiona stabilizacja ( uszkodzonego przez tego guza) kręgosłupa i że docent wykona mi te bardzo skomplikowane i niebezpieczne operacje.Przed operacją doc.Maciejczak zalecił mi wykonanie badania MR.Badanie to wykryło drugiego guza na kości krzyżowej.Pierwszą operacje,usunięcia guza kręgosłupa docent wykonał mi 23.11 2010. Drugą,usunięcie guza kości krzyżowej i stabilizację kręgosłupa 29.11.2010.Wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji.07.12.2010. zostałem wypisany do domu.Z każdym dniem czuje się lepiej (pozwalam sobie na coraz dłuższe spacery) i dziękuję Bogu że trafiłem na tak wspaniałego fachowca i człowieka.Doc.Andrzej Maciejczak to wybitny specjalista,skromny i bezinteresowny człowiek,dla którego najważniejsze jest zdrowie i życie drugiego człowieka. Dziękuję Panie Docencie,życzę Panu dużo zdrowia i sukcesów w tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.Chorym którzy szukają dobrego neurochirurga bez wahania polecam doc.Maciejczaka jak również cały zespół neurochirurgów pracujących z doc. Maciejczakiem. Wdzięczny pacjent Marek T.

• 1

Dla mnie ten lek. Maciejczak to niewypał, zrobił mi operację przepukliny w 2003 r. i sam przyznał że nie wyszło dobrze, a zapewniał jak mnie z operuję będę się czuł dobrze do kończ życia, proponował kolejną operację, nie zgodziłem się. A najgorsze jest to że inni lek. którzy go znają nie chcą po nim poprawiać. Cierpię do tej pory, renty mi nie dali pracować nie mogę. ostrzegam

• 5

jest wspaniałym czlowiekiem i lekarzem z powolania

• 5

dr hab.nauk med. A. Maciejczak jest przede wszystkim "Człowiekiem "w pełnym tego słowa znaczeniu ! Kompetencja i wiedza zawodowa,dobro pacjenta w pełni a nie cząstkowo i cudowny serdeczny uśmiech,który, nam pacjentom , ujmował nasze cierpienie! Czy można "Serce" Tego Człowieka oceniać punktami? Skali takiej nie ma! Wszystkie przewyższa! z wyrazami szacunku Teresa Połomska z Przemyśla -już wyleczona pacjentka

• 5

W marcu 2010 roku docent Maciejczak wykonał mi już drugą z kolei operację kręgosłupa ze skutkiem bardzo dobrym. Jestem zdania, że doc. jest doskonałym fachowcem neurochirurgii, który nie boi się podejmować wyzwań w trudnych przypadkach. Ja osobiście jestem mu bardzo wdzięczny za wykonanie zabiegów oraz jak najbardziej polecam tego wspaniałego lekarza. Stanisław z Lubeni

• 5

Dr n. med. Andrzej Maciejczak jest utalentowanym, świetnym neurochirurgiem. Ma szczęśliwą rękę w operowaniu kręgosłupa. Podjął się 16 września 2010r. skompliowanej, niezmiernie trudnej operacji przepukliny jądra miażdzystego Th10-Th11 kręgosłupa/w miejscu trudno dostępnym/ i przeprowadził ją z pozytywnym skutkiem. Uratował mnie przed paraliżem dolnych kończyn, a może i dolnej części ciała. Mimo wyczerpania, po ponad 11 godzinnej operacji, znalazł kilkakrotnie czas, by poinformować rodzinę o moim stanie. Po wybudzeniumnie kontrolował czy poruszam kończynami. To dzięki takim osobom jak doktor A. Maciejczak trwa nasza wiara w lekarzy. Warto, jeśli zajdzie taka potrzeba, oddać się w tak dobre, precyzyjne, utalentowane ręce. Polecam doktora A. Maciejczaka- Ordynatora Neurochirurgii w Tarnowie. Jest nie tylko bardzo dobrym lekarzem, ale i bardzo dobrym człowiekiem. Doktorowi życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.Jan Rybczyk

• 5

Ordynator to człowiek o złotym sercu i cudownych rękach.Z efektów Jego pracy czerpią siłę pacjenci i ich rodziny. Brat miał operację kręgosłupa w odcinku piersiowym.Była bardzo trudna i trwała wiele godzin. Została przeprowadzona perfekcyjnie i powiodła się w 100%.Dzięki temu uniknął trwałego kalectwa.Chodzi i wiemy, że zawdzięczamy to wyłącznie Jemu i zespołowi towarzyszącemu. Wdzięczna rodzina z Gorlic

• 4

lekarz ogolnie dobry, operował mnie po złamaniu kręgosłupa, jednak w moim przypadku zrobił bardzo duże przeoczenie, wystarczył tylko dodatkowy rentgen po zlamaniu kregosłupa a dzis nie chodziłabym tak zgarbiona, ale i tak go polecam, nie ma ludzi doskanałych

• 5

Pełna profeska,lekarz z pasją,życzliwy,budzący zaufanie i z ludzkim podejściem do pacjenta.Dziękuję za możliwość powrotu do normalnego życia.

• 5

To wspaniały lekarz! Serdecznie dziękuję dr Andrzejowi Maciejczakowi za wykonaną operację ręki. Dr Maciejczak jest wybitnym specjalistą neurohirurgiem, a jednocześnie niezwykle życzliwym dla pacjentów, zawsze uśmiechniętym i budzącym zaufanie człowiekiem, którego poleciłbym każdemu choremu. Pozdrawiam serdecznie, wdzięczny pacjent Mieczysław Wietecha

• 5

Wspaniały, życzliwy i budzący zaufanie człowiek o wielkim sercu. Lekarz z prawdziwego powołania i zamiłowania, pełen pasji i profesjonalizmu. Dusza człowiek, wspaniały lekarz.

• 5

profesjonalne wykonanie operacji kręgosłupa lędźwiowego oraz miłą opiekę personelu w szpitalu. polecam:)

• 4

Lekarz jest bardzo w porządku. Na pewno bardzo się starał dlatego nie mam do niego żadnych zastrzeżeń jednak w moim przypadku 2 operacje jakie przeszedłem w Tarnowie tylko pogorszyły mój stan zdrowia. Dlatego ostrzegam jeżeli nie musicie nie decydujcie się pochopnie.

• 5

Pan Doc. Andrzej Maciejczak uratował życie mojemu bratu. Szukaliśmy pomocy w całym kraju i tylko w Tarwnowie dostaliśmy szansę na normalne zycie. Operacja zęba obrotnika uratowała mojego brata przez wozkiem. Potem miał robioną plastykę czaszki, z ktorej tez jestesmy zadowoleni. Szpital mimo ze publiczny, bardzo przyjazny, kadra profesjonalna (az czasami sie zastanawialismy czy to jeszcze szpital publiczny). Polecam bardzo Docenta oraz sam szpital.....dziekuje to za malo.....

• 1

Totalny kataklizm w dziejach neurochirurgi!!! Oswiadczam iz Osoba (Andzrej Maciejczak)powinna raczej poszukac zatrudnienia w rzezni. Po jego beznadziejnej operacji a raczej doswiadczeniu, czekaly mnie kolejne operacje! Pisze ta opinie aby wbrew opini powyzszych dac innym ludzia powod do myslenia a przedewszystkim ostrzegam przed losem ktory mnie spotkal.....Pozdrawiam.

• 1

Ja jestem obecnie po drugiej operacji kręgosłupa szyjnego w Tarnowie i tak jak zostałam potraktowana i co usłyszałam na temat mojej choroby, nie polecę Tarnowa już nigdy nikomu znajomemu.Bardzo się zawiodłam, że tak można pacjenta potraktować,obecnie czeka mnie kolejna operacja, ale już napewno nie w Tarnowie z przykrością stwierdzam ten fakt, bo po pierwszej operacji miałam takie samo zdanie jak moi poprzednicy!

• 5

Pan doc. Andrzej Maciejczak jest jak piwo dębowe "fach w rękach" Naprawdę wysokiej klasy specjalista. Oby więcej takich lekarzy z takim podejściem jak Pan docent.

• 5

Czapki z głów przed tym neurochirurgiem!Z przyjemnością dołączam do chóru zachwyconych pacjentów, którzy dzięki Andrzejowi Maciejczakowi wrócili do zdrowia. To fachura z ludzkim podejściem do chorego. Genialny!!! Wreszcie chodzę bez upiornego bólu.

• 5

Fantastyczny człowiek!!!!!!!! rewelacyjny specjalista !!!!!!!!!!!! cudowny....skromny.........i po prostu NORMALNY .......takiej wiedzy polaczonej z taka pokorą ....zycze naprawde kazdemu lekarzowi :) Kinga :)

• 5

Mikrochirurg który rozwiazuje mega problemy pacjentów.

• 5

Specjalista na wysokim poziomie, bardzo otwarty w stosunku do pacjentów, prezentujący wszystkie opcje, plusy i minusy leczenia. Nie obawia się też skierowania po opinie do innych lekarzy...

• 5

Pełen profesjonalizm! Minął miesiac od 2 operacjii (kręgosłup odcinek szyjny i piersiowy) i z każdym dniem czuje się lepiej. Dr uratował mi życie, dzieki niemu chodzę,

• 5

Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego. Byłam operowana przez Pana Docenta. Jestem ogromnie wdzięczna za przywrócone zdrowie, sprawność. Wielki człowiek, ogromna kultura osobista, szacunek do pacjenta, wspaniały fachowiec. Cały zespół lekarzy w Jego oddziale prezentuje taki sam sposób pracy.

• 5

Jestem miesiąc po operacji L4-L5.Czuję się coraz lepiej.Bóle przed operacyjne minęły.Doc.Maciejczak ,jak i jego współpracownicy są świetnymi specjalistami.DZIĘKUJĘ WAM ZA POWRÓT DO NORMALNEGO ŻYCIA.

• 5

Dwa tygodnie temu pan doktor wezwany w nocy w niedzielę operował mojego syna w tarnowskim szpitalu .Dziękuję Bogu , że po wypadku syna przewieziono do Tarnowa.Wierzę ,że doktor zrobił wszystko co mógł i najlepiej jak mógł.

• 5

Cudowny i kochany lekarz naprawił już bardzo dużo uszkodzonych kręgosłupów miedzy innymi i mój.

• 5

Pan doc.A.Maciejczak jest nie tylko wspanialym lekarzem, ale równiez człowiekiem rozumiejacym probłem każdego pacjenta.Operował mnie. Po zakonczonym leczeniu usłyszalam słowa"Ja naprawiłem , oby pani nie zepsuła".Niestety cos zepsułam. Jestem 8 m-cy po operacji i czekam na kolejną wizyte u doc.

• 5

Jest wspaniałym konkretnym miłym człowiekiem wielki szacunek dla niego

• 5

Nie mam pojęcia z jakiegoż to pwodu to nazwisko nie jest znane szrokiej opinii społecznej, pomimo tak znacznego dorobku naukowego i kirującego oddzaiłem . Poprzednią opinię i wpis do rankingu - dodałem ja , bedąc zdziwiony,że tak znakomitego lekarza nie ma w tym wykazie. Jestem pod wrażeniem pracy Pana Ordynatora jak i Zespołu przezeń stworzonego - Dziękuję z Całego Serca

• 5

Najwyższej klasy specjalista /kręgosłupy / Ordynator Oddziału Nerochirurgii w Szpitalu w Tarnowie . Stworzył i skupił wokół siebie Zespół neurochirurgów najwyższej klasy. Niezwykle skromny i oddany pacjentom lekarz naukowiec. Poza tym szlachetny i zacny człowiek

Gdzie przyjmuję

ochronek
    50,015838320,9991152

Brak zdjęć lekarza

Jesteś tym lekarzem?
    Daj się poznać pacjentom. Uzupełnij swój profil.

Przejmij konto lekarza
    display statlastseen stat