Dyplom lekarza uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Równolegle w 2004 roku obroniła pracę magisterską na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskując tytuł mgr biologii molekularnej. Od 2005 roku zatrudniona na stanowisku asystenta w I Katedrze Chirurgii Ogólnej CMUJ, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, gdzie pracowała jako chirurg i nauczyciel akademicki dla studentów Wydziału Lekarskiego, Wydziału Promocji Zdrowia oraz nauczyciel w anglojęzycznej Szkole Medycznej dla obcokrajowców. W 2014 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu chirurgii

Podczas swojej kariery zawodowej rozwijała swoje zainteresowania z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej oraz medycyny estetycznej podczas staży zagranicznych: Universidade Federal do Paraná, (Curitiba, Brazylia), Beth Israel Deaconess Medical Center, Harvard Medical School Teaching Hospital, (Boston, USA); University of Rochester Medical Center, Strong Memorial Hospital (Rochester, NY, USA), Hospital for Joint Diseases (Nowy Jork, NY, USA) oraz Uni­ver­si­tät zu Köln (Kolonia, Niemcy).

Ukończyła elitarną Podyplomowa Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2014 roku złożyła prace dyplomową pod tytułem: „ Wpływ zastosowanej techniki na rezultaty estetyczne usuwania zmian skórnych” uzyskując tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej nadawany przez PTL i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej. Dodatkowo umiejętności praktyczne i wiedze poszerzała podczas licznych kursów, szkoleń i konferencji.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging.

Mimo młodego wieku zdecydowałam się wykonać u Pani doktor plastykę powiek dolnych. Zabieg zmienił moje życie, wreszcie pozbyłam się mojego największego kompleksu, worków pod oczami. Wszystko robiłam prywatnie w SCM estetic w Krakowie, na konsultacjach Pani doktor była bardzo rzeczowo i wszystko dokładnie mi wytłumaczyła. Zabieg bez komplikacji, szybko mi się zagoiło.

U doktor Aseńko byłam na konsultacji w SCM estetic. Spodobało mi się jej konkretne podejście do pacjenta. Wizyta odbyła się bez pośpiechu, z omówieniem wszystkich kwestii ewentualnego zabiegu, bez owijania w bawełnę. Mega pozytyw!

U doktor Aseńko robiłam plastykę powiek górnych w SCM clinic. Powiedzieć, że jestem zachwycona to mało. Z jej pomocą udało mi się wreszcie pozbyć mojego największego kompleksu. Wszystko zostało fachowo przeprowadzone, a po zabiegu nie było żadnych problemów, efekty były szybko widoczne. Polecam.

U Pani doktor w SCM clinic robiłam abdominoplastykę. Niestety po ciąży mój brzuch wyglądał fatalnie. Nic nie pomagało ani ćwiczenia, dieta czy ujędrniające i wyszczuplające zabiegi kosmetyczne, dlatego zdecydowałam się na ten radykalny krok. Nie żałuję. Efekt jest rewelacyjny, brzuch znów jest płaski i jędrny. Tak jak oczekiwałam.

Każda wizyta w SCM estetic u doktor Anny to prawdziwa przyjemność. Cenię ją za to , że doskonale zna potrzeby mojej skóry i każdy dobrany przez nią zabieg jest w punkt. U Pani doktor profesjonalizm jest na pierwszy miejscu, ale nie szczędzi też miłej rozmowy i potrafi wprowadzić bardzo sympatyczną atmosferę. Szczerze polecam.

Konsultacje i zabieg miały miejsce w SCM estetic. O Pani doktor mogę mówić jedynie w superlatywach. Bardzo cierpliwa, konkretna i dyskretna. Po zabiegu widzę dużą różnicę,a co najważniejsze nie było żadnych skutków ubocznych. Jeśli ktoś szuka dobrego specjalisty od medycyny estetycznej, to polecam w ciemno.

Świetny specjalista. U Pani doktor byłam parę razy w SCM estetic i co mi się podoba to przede wszystkim jej podejście do klienta. Słucha, bada oczekiwania i dopiero wtedy proponuje właściwe rozwiązania. Z zabiegów, które mi poleciła jestem ogromnie zadowolona, nieskromnie powiem , że dzięki niej odmłodniałam , wypiękniałam i czuje się naprawdę wyśmienicie. Z pewnością do niej wrócę.

Fantastyczna lekarka, której dziękuję za wyleczenie mnie z mojego kompleksu. Odstające uszy przeszkadzały mi całe życie. Na pierwszej konsultacji w SCM estetic Pani doktor zaproponowała mi plastykę nićmi APTOS. Zaufałam jej, zdecydowałam się w ciemno i to była najlepsza decyzja. Rezultat jest rewelacyjny, udało się. Sam zabieg trwał bardzo krótko, może godzinę, a rekonwalescencja szybka i bezbolesna. Jedyne czego żałuję, to że nie zrobiłam tego wcześniej.

Jak iść pod nóż to tylko do Pani doktor. Parę miesięcy temu robiłam u niej korektę asymetrii piersi w SCM clinic . Różnica była ogromna, Pani doktor po wyczerpującym wywiadzie ze mną zdecydowała, że najlepsze będzie wycięcie nadmiaru tkanki tuszowej. Tak się stało. Stosując się do zaleceń lekarki, po operacji w ekspresowym tempie doszłam do formy. Wcześniej trochę się bałam, ale teraz nie żałuję i zrobiłabym to raz jeszcze.

Bardzo sympatyczna lekarka. Usuwałam u niej w SCM estetic znamiona na twarzy. Miałam duże pieprze pod brwią. Pani doktor bardzo estetycznie to usunęła i poprawiła wygląd moich powiek i okolic oczu. Bardzo dziękuję