lekarz Anna Różyńska-Polak

Witam, Spotkałam Panią doktor kilka lat temu, gdy moje własne dzieci były jeszcze bardzo małe. Wówczas wyrażałam się o niej w samych superlatywach. Do dziś. W mojej rodzinie pojawiło się dziecko u którego zdiagnozowano ZA (Zespół Aspergera). Powszechnie wiadomo, że w przypadku dzieci u których występują objawy ze spektrum autyzmu bardzo ostrożnie i starannie dobiera się ewentualnie potrzebne leki a zwłaszcza antybiotyki (nie które dzieci cofają się po zastosowanej anybiotykoterapi). Ponieważ zaistniała taka sytuacja postanowiłyśmy skonsultować z Panią doktor (dla mnie bardzo dużym autorytetem) konieczność podania antybiotyku. Próbowałyśmy (ja i matka chorego dziecka) umówić się na konsultację. Niestety tego dnia Pani doktor nie miała czasu. Problem pokrótce przedstawiony został w rozmowie telefonicznej. Pani doktor nie podzieliła naszych obaw. Jednakże niedługo po zakończeniu rozmowy telefon zadzwonił ponownie. Wyświetlił się numer Pani doktor, jak się szybko okazało wybrany przypadkiem...w tle jednak wyraźnie słyszana była rozmowa komentująca nasz problem. W swoim komentowaniu Pani doktor posługiwała się dość ciekawymi zwrotami cyt. "co ta matka sobie myśli(...)", " naczytała się w internecie(...)", " przecież to jest genetyczne(...) itd. Nie wiem skąd Pani doktor wie, że w tym konkretnym przypadku wystąpienie ZA ma podłoże genetyczne bo takie badania dziecku nie zostały jeszcze zrobione. Wiele bieżących publikacji naukowych podłoże genetyczne wymienia jako jedną z możliwych przyczyn ale nie jedyną. Każda matka jest odpowiedzialna za swoje dziecko, i odda wszystko za to by mu pomóc. Serce matki nie ma barier ani ograniczeń. Natomiast dla lekarza jest to tylko kolejny pacjent. Rutyna i brak zrozumienia gubi nawet najlepszych :(. To, jak zachowała się Pani doktor zburzyło we mnie obraz naprawdę cenionego lekarza. Poddaję ten opis pod rozwagę rodzicom wszystkich leczonym przez Panią doktor dzieci (prywatnie za pieniądze czy też na NFZ). :(

Pani doktor wogole nie odbiera telefonow prywatnie.trzeba miec szczescie zeby sie do niej dodzwonic,a ja nie mialam tego szczescia jak mi dziecko zachorowalo,wiec odradzam czekac na wizyte do tej pani doktor.Nawet nie oddzwania,a miala z 5 tel ode mnie nieodebranych.Przykre ze tak kazdy poleca,a jak ma sie dzecko chore to nie mozna sie do niej dostac.Olewa pacjentow.

Lekarz z powołania, ma bardzo dobre podejście do dzieci. Jest to jedyny pediatra, do którwego nasze dziecko z chęcią chodzi.Bardzo sympatyczna i ciepła osoba :).

Najlepszy pediatra z jakim kiedykolwiek się spotkałam. Kobieta o wyjątkowym podejściu do dzieci i rodziców.Kompetentna, jak nikt potrafi wytłumaczyć chorobę i metody leczenia. Dzięki takim lekarzom człowiek nie czuje się osamotniony i bezradny wobec problemów zdrowotnych.

Pani doktor, która bardzo kompleksowo i fachowo podchodzi do dziecka i jego choroby. Szczegółowo wyjaśnia schorzenie, zasady postępowania w przypadku leczenia. Wyczerpująco i cierpliwie odpowiada na pytania rodzica. Świetny lekarz.