lekarz Bogdan Zalewski

Niestety nie mogę polecić tego lekarza. Byłam u dra Zalewskiego na konsultacji przedporodowej. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami na temat Eskulapa w BB byłam przekonana, że to idealne miejsce na poród w obecnej sytuacji. Podczas konsultacji lekarz nie był zainteresowany moimi badaniami, nie zajrzał do nich ani nawet do karty ciąży. Gdy pokazałam badania i zaproponowałam przejrzenie ich usłyszałam: ale po co mi te badania? Ponadto nie odpowiadał na moje i męża pytania, podszedł do nich z lekceważeniem. Nie odpowiadał konkretnie i rzeczowo. Podczas badania zadał mi ogromny ból, który skutkował krwistym upławami a w konsekwencji koniecznością leżenia a następnie nagłej hospitalizacji. Okazało się, że doszło do podrażnienia i tak już skracającej się szyjki macicy. Czemu lekarz zaprzeczył na wizycie, stwierdzając, że mój lekarz prowadzący opowiada cytuję: „głupoty” i niepotrzebnie mi to mówi. Do spotkania z powyższym panem moja ciąża przebiegała prawidłowo, nic się nie działo, wszystko było w porządku. Chciałam rodzic w Eskulapie z uwagi na to, że mój lekarz prowadzący praktykuje bardzo daleko od mojego miejsca zamieszkania, czego bardzo żałuję. Nie chciałabym spotkać takiego lekarza jak p. Zalewski przy porodzie siłami natury. W internecie widnieje sporo opinii na temat podobnych zachowań tego lekarza, zwłaszcza przy porodzie SN.

Doktor ogólnie uprzejmy, niestety jeżeli oczekuje się rozwiązania problemu, to Pan doktor włącza myślenie na poziomie średniowiecza. Teksty typu "bo kobiety w czasach wojny sobie radziły ..." i tym podobne zdania, wyprowadziły mnie w lekki szok i stwierdziłam, zeu tego pana pomocy nie znajdę. Także nie polecam, szkoda czasu i nerwów. Na szczęście są jeszcze kompetetni lekarze w okolicach wiec warto szukać.

Przyszłam do lekarza z bardzo nieregularnymi miesiączkami ( wahania od 22 do 35 a ostatnio nawet przerwami w trakcie miesiączki) oraz bolesnymi. Zostałam zapisana na 8:40, na miejscu okazało się że jednak doktor jest od 10. Efektownie pojawił się o 11:32!!!! Pierwsza pacjentka weszła o 11:39( gdzie tam do 8;30 jak było zapisane ) . Pan ,,doktor " w sposób bardzo nie miły uświadomił mnie że skoro nie rodziłam mogę mieć nieregularne miesiączki 🤷. Ciekawe podejście . Kiedy zapytałam może o jakieś badania czy na pewno jest okey bo jednak niepokoje się tym i jest to uciążliwe że nigdy nie wiem kiedy nie będę w stanie wstać z łóżka nie mówiąc już o iściu do szkoły czy pracy w odpowiedzi dostałam "ale po co". Mam barć WITAMINY i jak za 3 miesiące się nie poprawi przyjść. Warto dodać że nie zostałam nawet zbadana a na bol kazał wykupić AULIN na karteczce napisał tylko jest to lek na receptę a jak zwróciłam uwagę i zapytałam czy to nie na receptę odpowiedź brzmiała " chyba nie ale jak coś to se podejdziesz kiedyś teraz okresy nie masz to nie potrzebujesz" . Totalne chamstwo i ignorancja pacjentek.

Zdecydowanie odradzam. Dr Zalewski odbierał mój poród w lipcu 2019 roku w Esculapie w Bielsku-Białej i do dziś mam traumę po tym doświadczeniu. Dlaczego? Opis tego czego doświadczyłam znajduje się poniżej, wnioski nasuwają się same.. 1.Brak należytej opieki i bezpieczeństwa. Chociaż ktg wykazało niskie tętno płodu w momencie przyjęcia do szpitala, nie sprawdzano tętna dziecka wystarczająco często by zauważyć jego spadek, co zaskutkowało dramatyczna akcją porodową. 2. Jedyny lekarz, dr Zalewski, który był dostępny działał pod wpływem stresu i emocji, nad którymi nie potrafił zapanować, wprowadzając na sali porodowej chaos ...

2. Jedyny lekarz, dr Zalewski, który był dostępny działał pod wpływem stresu i emocji, nad którymi nie potrafił zapanować, wprowadzając na sali porodowej chaos i panikę.
3. Zastraszanie słowne. Gdy podczas drugiej fazy porodu, okazało się, że tętno dziecka spada, lekarz krzyknął na mnie „Czy chcesz urodzić martwe dziecko?”
4. Brak informowania pacjenta o sytuacji i działanie bez jego zgody. Nagle podczas fazy parcia, dr Zalewski bez ostrzeżenia rzucił się na mój brzuch celem wypchania dziecka, zadając mi tym ogromny ból. Gdy powiedziałam „nie, nie dam rady”, wówczas użył zastraszania słownego o czym wspomniałam powyżej, po czym znów rzucił się z jeszcze większą siłą na mój brzuch, uszkadzając mi przy tym żebra, które bolą do dzisiaj (minęły ponad trzy tygodnie od porodu).
5.Krocze nacięto mi bez znieczulenia miejscowego, dokładnie czułam kiedy to zrobiono.
6.Wyśmiewanie się z mojego męża i mnie. Gdy już dziecko było na świecie i położono je na moim brzuchu, rozpłakaliśmy się z mężem ze szczęścia, dr Zalewski śmiał się z nas, że nie czas się teraz przytulać tylko zająć dzieckiem. Cały czas domagał się podziękowań, za przeprowadzony poród.
7. Niepotrzebne wypychanie łożyska. Wyraźnie zniecierpliwiony i zdenerwowany, w pośpiechu dr Zalewski, zaczął mi wypychać łożysko, boleśnie ugniatając mój brzuch, zadając dodatkowy zupełnie niepotrzebny ból.
8. Szycie bez znieczulenia. Dr Zalewski dalej zdenerwowany przebiegiem porodu, nie chciał mnie nawet zeszyć otwarcie mówiąc że mu się spieszy, że czeka na niego 70 pacjentek. Dopiero położna widząc stan mojego krocza po nacięciu, zawróciła dr Zalewskiego by jednak mnie zeszył, ponieważ sama sobie nie poradzi. Lekarz wtedy wyładował swoje emocje na personelu krzycząc na pielęgniarki że nie ma zestawu do szycia, ciągle powtarzając że mu się spieszy. Następnie bez znieczulenia zaczął szyć a właściwie szarpać moje krocze zadając mi zrozumiały ból. Chociaż kilkakrotnie zgłaszałam że mnie to bardzo boli, ignorował mnie, dopiero położna i mój mąż wymusili na nim podanie znieczulenia miejscowego, które zaaplikował w bolesny sposób i nie czekając na działanie leku znów przystąpił do szycia.
9. Seksistowskie, poniżające uwagi. Gdy już mnie zeszył, powiedział, że zrobił to ciasno by mężowi było dobrze..
Dodam, że przez to ciasne szycie w powiązaniu z krwiakiem oraz obrzękiem przez tydzień nie mogłam chodzić, stać, samodzielnie opiekować się dzieckiem..

Z całego serca polecam doktora Bogdana Zalewskiego. Dusza człowiek,profesjonalista, bardzo dokładny a zarazem delikatny lekarz. Wszystko precyzyjnie wyjaśnia. Prowadził moje dwie ciąże i w kolejnej na pewno również ją poprowadzi, bo lekarza nie zmienię! Chodzę do poradni dla kobiet w Kętach i jestem bardzo zadowolona z opieki doktora, jak również położnej- Pani Ilonki. Polecam każdemu!!! :)

jutro mam pierwsza wizytę u tego lekarza i mam stresa....słyszałam nie ciekawe opinie na temat Pana Zalewskiego... :( mam pecha do lekarzy

Wielu lekarz było na mojej drodze, niestety nikt mi nie pomógł. kiedy trafiłam do dr Zalewskiego wszystko poszło jak spłatka. Właściwa diagnoza, operacja mięśniaka później laparoskopia zwiadowcza, leczenie 3 miesiące czekania i upragniona ciąża. Poród z udziałem dr Zalewskiego :) Wiedza i pełen profesjonalizm, jestem jego pacjentką już 5 lat i naprawdę polecam szczególnie paniom starającym się o upragnione potomstwo.

Moja córka ma 25 lat i to pan doktór odbierał poród, druga ma 13 i pan doktór prowadził ciążę, żałuję tylko, że nie prowadził ciąży w której byłam z moim 26 letnim synem,bo na pewno przeżyłabym o wiele mniej stresów. Wszystkie zabiegi i operacje od najdrobniejszych takie jak zszycie szyjki macicy, tzw. czyszczenie i plastyka to dzieło tego lekarza i nie znam go prywatnie ale tylko "służbowo". Myślę, że posiada optymistyczną aurę i nie daje sobie rady z czarnymi pesymistami. Cóż ja go uwielbiam.

Mam problemy z zajściem w ciążę, leczyłam się już u innych lekarzy ale rozkładali ręce Pan dr Zalewski dał mi cień nadziei zobaczymy jak wszystko potoczy się dalej. Bez stresowe wizyty polecam tego lekarza.

Przez całą wizytę nie odezwał się ani słowem, aby wyjaśnić jaka diagnoza. Na moje pytania tylko kiwał głową. Mowę mu puściło w momencie zapłaty za wizytę.