lek. dent. Bogusław Lipka

Do Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii Zachowawczej na ul Dębowej 1a w Gdańsku zgłosiłem się z bólem dolnej prawej czwórki. Dr Lipka rozwiercenie zęba zlecił swojej koleżance po czym sam przystąpił do opracowania kanału.Narzędzie poszło bokiem przebijając dziąsło od strony wargi i tworząc perforację korzenia zęba. Przeleczenie kanału i skutecznie wykonanej perforacji zlecił swoim studentom. Były to kolejne umawiane wizyty,podczas których adepci dr Lipki nabierali nowych umiejętności a moja czwórka doczekała się ropnego stanu zapalnego i poważnej opuchlizny żuchwy. Usunięcie zęba miało miejsce już na chirurgii w budynku obok.Dłutowanie bolesne ze względu ...

Przeleczenie kanału i skutecznie wykonanej perforacji zlecił swoim studentom.
Usunięcie zęba miało miejsce już na chirurgii w budynku obok.Dłutowanie bolesne ze względu na stan ropny i słabe działanie środków znieczulających.
Antybiotyk na stan zapalny został przepisany przez dr Lipkę na moja prośbę kolejnego dnia po ekstrakcji.
Kolejne zdjęcie RTG robione we własnym zakresie wykazało pozostawienie małego fragmentu wypełnienia kanału,które w procesie leczenia zostało "przepchnięte" za głęboko.
Dr Lipka jest na pewno dobrym fachowcem w zakresie szkolenia swoich studentów ale czy w zakresie leczenia pacjentów ?
Moja ocena jest negatywna!

Świetny lekarz, pracuje sprawnie, dokładnie, czas leczenia umila anegdotami. Jeśli ktoś ma poczucie humoru to nie dość, że się nie obrazi, to jeszcze doceni, bo takich ludzi, którzy mają ochotę zamienić słowo z obcą osobą jest coraz mniej...

Dr. Lipka to najwspanialszy dentysta, którego spotkałam w życiu. Zależy mu na pacjencie, ratuje przypadki, ktrórych inni lekarze boją się podjąc, do tego ma dobre serce i jest po prostu nadzwyczajnym człowiekiem. Doktor leczy mi zęby od dziecka i dzięki temu nie boję się wizyt. Ekspert jakich mało, ufam mu w 100% i chciałabym żeby każdy lekarz był taki jak On.

Doktor leczy mi zęby od dziecka i dzięki temu nie boję się wizyt.

Palenie papierosów? - Zgadza się. Specyficzne poczucie humoru - jak najbardziej. Jednak jest to fantastyczny lekarz i jak pacjent przetrwa pierwsze chwile szoku, to każda wizyta jest nie tylko w pełni profesjonalna (dr. zainwestował niedawno w nowoczesny fotel) bo to jest człowiek znający się na rzeczy (uczy studentów na GUMed), ale jest po prostu przezabawnie i aż chce się wracać do dentysty! Jakbym mogła, to bym postawiła 6;-)

Jestem szczęśliwa, że trafiłam na tak świetnego specjalistę, który jest równie wspaniałym człowiekiem.

świetny specjalista uratuje każdy ząb

świetny specjalista uratuje każdy ząb

Na prośbę o znieczulenie, kazał mi się wynosić z gabinetu, a dopiero po ostrej wymianie zdań postanowił coś tam zrobić. Założył mi do zęba kontrast, wysłał na RTG i kazał przyjść za 3 dni. Następnego dnia na informację o nasilającym się bólu, kazał mi zrobić w zębie DZIURĘ. Gdy padła odpowiedź, że nie wiem jak -odszczeknął przez telefon -"to cierp pan!" Okazało się potem, że żadna dziura w zębie i tak by nie pomogła. Założony kontrast tak szczelnie wypełniał kanał zęba, że było to przyczyną końcową narastającego bólu. Gabinet chyba ...

Gabinet chyba z lat 70-tych, prostackie dowcipy, smród dymu tytoniowego to dodatkowe powody, które zadecydowały, że była to pierwsza i ostatnia wizyta u tego pana.
Ostatecznie ząb został wyleczony w innym, doskonale wyposażonym gabinecie, bez dodatkowego biegania na RTG, z fantastycznym podejściem do pacjenta i za pieniądze takie same, a może i mniejsze jak u Lipki (tego ostatecznie nie wiem).
Dla mnie najbardziej smutne nie jest to, co mnie spotkało w gabinecie p. Lipki ale jest to, że jako dydaktyk może zakazić
swoim stosunkiem do pacjenta przyszłych stomatologów, których "kształci" na gdańskiej uczelni.
Tego pana nie polecam!

WIELKI CHAM!!!GDY POWIEDZIALAM LEKARZOWI ZE CHCE ZNIECZULENIE TO POWIEDZIAŁ ŻE GO OBRAŻAM BO TO ON JEST LEKARZEM I ON O TYM DECYDUJE.MOIM ZDANIEM PŁACĘ I WYMAGAM.POZA TYM GDY WESZŁAM DO GABINETU POCZUŁAM SMRÓD PAPIEROSÓW.DOKTOR MIAŁ NA FOTELU PACJĘTA A W POPIELNICZCE LEŻAŁ ŚWIEŻO ZAPALONY PAPIEROS.OBRZYDLISTWO!!!TO JEST OBRAZA PACJENTA A GDZIE PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY?NAJPIERW PALI PAPIEROCHA A POTEM WKŁADA MI TE ŚMIERDZĄCE ŁAPY DO BUZI.OCHYDA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pewnie dobry specjalista ale kultury powinien się uczyć!

Pewnie dobry specjalista ale kultury powinien się uczyć!

Na tak przyjemne wizyty u stomatologa czeka się dniami i nocami. Po prostu świetnie.