dr n. med. Bogusław Mąka

Chirurg onkolog, Chirurg ogólny

Mega wypalony lekarz !!! Męczy się z ludźmi a ludzie z nim !!! Musi być nieszczęśliwy albo miał trudne dzieciństwo. Nie polecam!!!

Pan Dr. Mąka ma się za Boga na Olimpie na Oddziale Chirurgii w Szpitalu Onkologiczny na ulicy Raciborskiej w Katowicach. Uważa że ma prawo decydować o życiu pacjentów. Podważa decyzje podejmowane przez innych lekarzy szpitala o konieczności pilnego operowania pacjentów. Byłam świadkiem jak Pan doktor wyrzucił za drzwi pacjenta (bliskiego członka mojej rodziny) który od lekarza onkologa z przyszpitalnej poradni onkologicznej miał skierowanie w trybie DILO na zabieg chirurgiczny, celem usunięcia guza będącego źródłem przerzutów. Pacjent jest młodym wieku miał już mnóstwo przerzutów do wątroby, węzłów chłonnych i innych organów ...

Pacjent jest młodym wieku miał już mnóstwo przerzutów do wątroby, węzłów chłonnych i innych organów . Czas w leczeniu pacjenta był bardzo istotny.
Mimo tłumaczeń pacjenta jak konieczna jest operacja, oraz mimo skierowania z poradni onkologicznej na którym lekarz onkolog wyraźnie sprecyzował że operacja musi być przeprowadzona w trybie pilnym , Pan doktor podważył zasadność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Stwierdził że należy ponownie przeprowadzić badanie endoskopowe mimo że oczywiste było który guz i w jakim organie daje przerzuty u pacjenta. Ta informacja znajdowała się na każdym dokumencie medycznym pacjenta.
Pan doktor nie zmienił jednak posiadanego przez pacjenta skierowania lekarskiego z zabiegu chirurgicznego na badanie endoskopowe, zamiast tego na zwykłej karteczce papieru napisał informację o konieczności przeprowadzenia badania.
Nie było to kolejne skierowanie które można byłoby zrealizować z NFZ, a zwykła notatka z pieczątką pana doktora.
Nie dość że pacjent prawdopodobnie musiałby zapłacić z własnej kieszeni za dodatkowe badanie endoskopowe, to czas oczekiwania najpierw na wynik badania o następnie na zabieg chirurgiczny celem usunięcia guza dającego przerzuty do innych organów, przesunął by się o kolejne tygodnie , co w przypadku pacjenta nie dawało by szans na przeżycie.
To w jak okrutny sposób pan doktor obchodzi się z pacjentami onkologicznymi jest wprost nieprawdopodobne.
Tak pozbawionego empatii lekarza powinno się izolować od pacjentów .

Dr leczy pacjetów strachem, co chwile zmienia gabinet wraz z ceną. Mam wrażenie, że nie chce wyleczyć Pacienta tylko od siebie uzaleznić i straszyć cięzką chorobą. Nie polecam, uciekłam i wiecej nie wrócę.

Mało empatyczny, zadufany w sobie człowiek, potwierdzam opinie innego pacjenta, że standardem jest min. 3-5 operacji. Dla Pana doktora są dwie kategorie pacjentów: ci którzy chodzą do niego prywatnie i reszta na której można bezkarnie "eksperymentować" Za "miłym" uśmiechem kryje się fałszywy człowiek nastawiony tylko i wyłącznie na pieniądz. Nie polecam.

Niesympatyczny i kompletnie pozbawiony empatii. Nigdy więcej nie chciałabym mieć z nim nic do czynienia. Potraktował moją cierpiącą córkę jak rozkapryszone dziecko. Chodziło o usunięcie portu wszczepionego do podawania chemii, który sprawiał ogrom bólu i niczego nie ułatwiał. Nawrzeszczał, niczego nie wytłumaczył, nie dał dojść do słowa....

Bardzo dobry fachowiec. W ważnym dla mnie czasie wykazał się kompetycjami i pomógł mi. Profesjonalista polecam Pana doktora

Lekarz godny polecenia - opanowany, konkretny, bardzo dobry chirurg i fachowiec, dla mnie godny podziwu, dwukrotnie mnie operował, wytłumaczył dokładnie jaki będzie przebieg leczenia. Z uwagi na jego ogrom pracy - kilka operacji dziennie, przeglądanie i opisywanie dokumentów operowanych pacjentów ma mniej czasu na rozmowę, ale szczerze polecam.

Bardzo dobry lekarz.Godny polecenia.Wspaniałe podejście do pacjenta. Zna doskonale dziedzinę , którą się zajmuje.Serdeczne podejście do problemów pacjenta.

jestem amazonką operowaną w Gliwicach w 2001 roku przez tego lekarza .Żadnych komplikacji bezpośrednio po zabiegu i w następnych latach.Wg opinii personelu medycznego złote ręce. Polecam

Polecam

Przemiły człowiek i bardzo kompetentny. Dokładnie opisuje chorobę i jakie mogą być rodzaje leczenia i jakie możliwe mogą być powikłania. Szczerze polecam