prof. dr hab. n. med. Bogusława Baranowska

Endokrynolog

Gorąco polecam gabinet prof. Baranowskiej. Dzięki badaniom przeprowadzonym w gabinecie, rozpoznano u mnie zespół PCO z hiperprolaktynemią. Po leczeniu znacznie zmniejszyło się owłosienie, miesiączki stały się regularne. Po kilkumiesięcznym leczeniu bromergonem, a później norprolakiem (bo bromergon źle znosiłam) prolaktyna była już w normie.

Jestem bardzo zadowolona z leczenia w gabinecie prof Baranowskiej, do której skierował mnie kardiolog. Okazuje się, że moje problemy kardiologiczne nie były związane z nadczynnością tarczycy. Po odpowiednim przygotowaniu zostałam osobiście przez panią profesor skierowana do zakładu izotopów, gdzie otrzymałam jod promieniotwórczy. Moje dolegliwości kardiologiczne ustąpiły. Jestem bardzo wdzięczna, ponieważ czuję się dobrze.

Byłam pacjentką dr Baranowskiej przez cztery lata. Zaczęło się niewinnie - od próby wyleczenia trądziku. Zaczęłam zażywać, za jej nakazem Diane 35 i Androcur, ponadto miałam krótki epizod z Norprolackiem. Trądzik oczywiście zniknął. Ponadto miałam nadmierne owłosienie, więc pani doktor "pociągnęła" temat i kazała mi zażywać te leki tłumacząc, że nawet jeżeli poddam się depilacji laserowej, włosy natychmiast odrosną, bo przecież hormony zrobią swoje. I tak zażywałam te leki przez całe cztery lata, płacąc majątek. Cała ta farsa skończyła się z chwilą wizyty u ginekologa, która była przerażona tym w jaki sposób byłam leczona. Natychmiast odstawiłam te leki, u dr Baranowskiej już się nie pojawiłam. Przez 10 miesięcy nie miałam miesiączki, bo przysadka, otumaniona lekami, nie chciała ze mną współpracować (dzięki symulacji lekami dostawałam miesiączki). Mogę się cieszyć, że skończyło się raptem tak, zawsze mogłam być bezpłodna. Aczkolwiek koszmarnie żal mi ogromnych pieniędzy, jakie wydałam na badania, kosmicznie drogie leki i wizyty. Może i jest specjalistką w dziedzinie tarczycy, ale jeżeli chodzi o endokrynologię estetyczną widać, że nie ma o tym bladego pojęcia. Czuję się oszukana. Omijać z daleka!

Jestem studentką, która z rozpaczy chciała popełnić samobójstwo. Była gruba, brzydka, gdyż miałam trądzik, którego dermatolog nie był w stanie wyleczyć oraz co kilka dni musiałam golić się jak mężczyzna. Okazało się, że za moje kłopoty miało tło hormonalne. Po leczeniu jestem szczęśliwa bo wyglądam inaczej.

Do prof Baranowskiej zgłosiłam się z powodu nasilonego trądzika. Po badaniach okazało się, ze przyczyną jego są zaburzenia hormonalne, które zostały wyleczone. Polecam

Od kilku lat chorowałam na bulimię, która bardzo utrudniała mi normalne życie. Po leczeniu przez panią profesor ustąpiły objawy, wróciłam do pracy i założyłam rodzinę. Jestem bardzo wdzięczna pani profesor.

Zdecydowanie nie polecam. Byłam pacjentką pani profesor przez prawie całe liceum, w latach bodajże 2007-2010. Przez cały ten czas, czyli ponad dwa lata pani profesor zalecała mi przyjmowanie leku Diane35, których bezwzględnie nie należy brać dłużej niż rok. Była zupełnie głucha na wszelkie doniesienia o skutkach ubocznych. Regularnie lądowałam wówczas na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, ale do pewnego momentu ufałam jej jako swojemu lekarzowi. Dodatkowo pani profesor już po jednym badaniu wykluczyła PCOS, czyli chorobę, którą rok temu zdiagnozowano mi po kompleksowych badaniach w Szpitalu im. Księżnej Anny Mazowieckiej przy ul Karowej w Warszawie. Profesor Baranowska leczyła mnie na hiperPROLAKTYNEMIĘ, a okazało się, że mam hiperINSULINEMIĘ, hiperprolaktynemii śladów brak. Niestety jej "drobna pomyłka" wiązała się z niepotrzebnym przyjmowaniem bardzo silnego (i bardzo drogiego) leku o nazwie Norprolac.

Pani profesor zleca pobieranie krwi do badań w swoim gabinecie przy okazji wizyty (oczywiście wszystkie dodatkowo płatne). Zupełnie ignoruje przy tym fakt, że tego typu badania trzeba wykonywać w określonych dniach cyklu i o określonych godzinach (o tym też dowiedziałam się na Karowej). O nadmiernym owłosieniu mówiła "taka uroda", na wszelkie wątpliwości mojej mamy i moje reagowała uszczypliwymi uwagami ("U piekarza pani dziecka nie leczy")

Nie wniosłam skargi na panią profesor z uwagi na własny spokój psychiczny. Moja historia skończyła się dobrze, ale świadomość, że mogłam podzielić los czterech Francuzek, które zmarły po Diane35 sprawiła, że napisałam tę notkę. Może któraś z dziewczyn zastanowi się, zanim odda się w ręce tej pani, której wiedza pochodzi z ubiegłego stulecia.

Dzieki diagnozie Pani Profesor i leczeniu udało mi się zając w upragnioną ciąze. nadal sie leczę u Pani profesor i jestem bardzo zadowolona.

Pod opieka Pani Profesor jestem już kilka lat mimo mojego młodego wieku i dzięki Pani Profesor normalnie funkcjonuje i mam dzieci. Pani Profesor leczy również moją mamę i wielu znajomych, którym poleciliśmy Panią Profesor. Nie znam słów którymi mogłabym wyrazić uznanie dla Pani Profesor.