dr hab. n. med. Dawid Murawa

Chirurg onkolog, Chirurg ogólny

Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje ...

Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje najnowszym sprzętem do termoablacji tzw. Mikrofalowej),
- chirurgia jelita grubego i odbytnicy

Znajomość języków obcych:
- Język angielski
- Język niemiecki

Publikacje
Ogólna liczba prac: 328

Liczba prac z podziałem na typ publikacji:
• PRZ polski referat zjazdowy: 98
• PE praca o charakterze edytorskim, redakcja czasopisma itp.: 1
• PGZ polski głos w dyskusji (praca związana ze zjazdami lub konferencjami): 1
• PD polska rozprawa doktorska: 1

Nagrody i wyróżnienia

1. I nagroda na Ogólnopolskim Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2000 za pracę pt: „Ocena zmian miąższu płucnego po podaniu dotchawicznym preparatu Exosurf zwierzętom dorosłym” autorstwa D. Murawa, D. Zielonka.
2. Wyróżnienie na 18 Europejskim Kongresie Patologów, Berlin 2001 za pracę pt: „The influence of exogenous surfactants (exosurf and survanta) on lung tissue of adult animals” autorstwa W. Biczysko, A. Marszałek, M. Wąsowicz, D. Murawa, E. Florek.
3. Wyróżnienie na dyplomatorium przez zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w okresie studiów, 17 listopada 2001.
4. List Gratulacyjny JM Rektora AM w Poznaniu za wkład w rozwój studenckiego ruchu naukowego, 16 październik 2001.
5. I nagroda na Międzynarodowym Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2002 za pracę pt: „Surgical conservative treatment of breast cancer in the GreatPoland Cancer Center” autorstwa W. Popowicz, D. Murawa, Ł. Drzewiecki (sesja onkologiczno – hematologiczna).
6. I nagroda na Międzynarodowym Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2002 za pracę pt: „Efficiency of selected hand antiseptics in surgical hand desinfection” autorstwa K. Matuska, M. Moulis, D. Murawa (sesja farmakologiczna).
7. Wyróżnienie w konkursie na najlepszy plakat na VIII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Ustka 2002.
8. I nagroda za najlepszy plakat na IX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Kielce 2003.
9. Wyróżnienie pracy doktorskiej pt: „Odległa ocena jakości życia chorych po całkowitej resekcji żołądka z powodu raka z uwzględnieniem zmian morfologicznych okolicy zespolenia przełykowo-jelitowego”, Poznań 2004.
10. Nagroda Rektorska III stopnia za rok akademicki 2003-2004.
11. Medal młodego pozytywisty przyznany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego 2008
12. Nagroda naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej za rok 2012

13.05.2013

Tragedia ! Nie polecam nikomu. Od chwili wykrycia guza nie potrafi postawić żadnej diagnozy to jest 2 m-ce. Zleca kolejne badania u swoich kolegów również prywatnie, które nadal niczego nie wnoszą do sprawy. Informacje, które uzyskałam u niego można w całości przeczytać w internecie za darmo. Dwa miesiące badań i ani kroku do przodu albo albo. Lepiej do wróżki trzeba się było udać.

10.03.2015

Leczy mnie od ponad 2 lat. Inni wcześniej umyli ręce. Najpierw operacja jelita grubego potem dwa razy na wątrobie. W międzyczasie chemioterapia którą Pan docent omówił w lekarzami z chemioterapii i walczył o przyspieszenie terminu. Jestem wdzięczny za wszystko co do tej pory dla mnie zrobił.!!!!!!!!!!!!!!

janusz

15.03.2015

porządny gość a zarazem wybitny fachowiec polecam wszystkm.takich ludzi jak docent trzeba szukać ze świecą.

Greno

13.01.2015

Zawsze miły i poświęcający czas i uwagę pacjentom. Potrafi stanąć na głowie, żeby pomóc w bardzo ciężkiej sytuacji. Operuje bez zarzutu i robi małe blizny. Polecam.

26.09.2014

Profesjonalista. Uprzejmy i miły czego brakuje u większości utytuowanych lekarzy. Jedyny minus to, że ciągle jest zabiegany i zajęty ale tak to już jest jak ktoś jest dobrym lekarzem.

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza
Przeczytaj Poradnik dodawania opinii

Wciąż poszukujesz "Chirurg ogólny Poznań"?

ANGIODIABETICA

Andrzej Gracz

Chirurg onkolog
Gab. Chirurgii Onkologicznej-Medicest

None
centrum medyczne hcp sp.z o.o.
ul.28 Czerwca1956 nr.194
Gabinet Chirurgii Onkologicznej