dr n. med. Henryk Olechnowicz

Torakochirurg

Cudowny człowiek, wybitny torakochirurg o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, historia polskiej torakochrurgii. Miałam szczęście poznać pierwszy raz dr Henryka Olechnowicza trzy lata temu, kiedy usłyszałam diagnozę choroby taty- rak przełyku i płuc. Przekopując cały internet trafiłam na opinie i wywiady z dr Olechnowiczem, którego inni nazywali Cudotwórcą. Udało mi się skontaktować z dr Henrykiem Olechnowiczem, który bardzo dokładnie wskazał nam drogę leczenia taty. Zaczęło się od skojarzonej radiochemioterapii. Po skończonej chemii i naświetlaniach, jadąc przez Polskę 700 km , spotkaliśmy się z panem doktorem w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w ...

Miałam szczęście poznać pierwszy raz dr Henryka Olechnowicza trzy lata temu, kiedy usłyszałam diagnozę choroby taty- rak przełyku i płuc. Przekopując cały internet trafiłam na opinie i wywiady z dr Olechnowiczem, którego inni nazywali Cudotwórcą. Udało mi się skontaktować z dr Henrykiem Olechnowiczem, który bardzo dokładnie wskazał nam drogę leczenia taty. Zaczęło się od skojarzonej radiochemioterapii. Po skończonej chemii i naświetlaniach, jadąc przez Polskę 700 km , spotkaliśmy się z panem doktorem w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Zakopanem. Tu tata otrzymał profesjonalną pomoc. Każda wizyta kontrolna poprzedzona była dokładną diagnozą i cudowną, zrozumiałą dla pacjenta i jego rodziny rozmową na najwyższym poziomie. W maju 2021r. tata przeszedł długą, ciężką, obarczoną dużymi powikłaniami operację, środkowej części przełyku. Tu muszę wspomnieć o uczniu pana doktora Olechnowicza, dr Mariuszu Rybaku, który w konsultacji z panem doktorem przeprowadził operację, która uratowała mojemu tacie życie. Każda rozmowa przed operacją, jak i po była szczera, pełna empatii i zaangażowania.
Dziękuję, Panie Doktorze!
Medycyna nie czyni cudów, a my nie jesteśmy cudotwórcami- usłyszałam w jednej rozmowie z panem doktorem. Cóż, taki właśnie jest dr Henryk Olechnowicz. Skromny, życzliwy, oddany pacjentowi, kochający swój zawód.
"Jeśli widzę choć cień szansy, że operacja może się udać, że przedłużymy pacjentowi życie, to jak pozbawiać go nadziei? Przecież to kwintesencja naszej pracy"- dr Henryk Olechnowicz.
Dziękuję i życzę dużo zdrowia.

Ania Rzadkiewicz wraz z rodzicami

Najserdeczniejsze podziekowania za wyjątkową opiekę i patronat od pierwszych dni choroby dla dr Olechnowicza i dla dr Rybaka za przeprowadzenie operacji która uratowała życie mężowi.Nie spotkałam dotąd ani takiego lekarza ani takiego człowieka jak dr Olechnowicz, który byłby tak życzliwy i bezinteresowny wobec drugiego😀 Od stycznia do końca maja prowadził nas przez wszystkie etapy leczenia łącznie z operacją w szpitalu w Zakopanym . Jeszcze ani razu nie widzieliśmy się na oczy a zawdzięczamy mu życie😍Przypadek męża ociera się o granicę cudu ,gdyż w badaniu histopatoligicznym wycinka pobranego w czasie operacji nie stwierdzono komórek rakowych nawet w samym guzie, gdzie dr Olechnowicz spotkał się z taką sytuacją tylko kilka razy w ciągu 48 lat pracy!Mąż od początku pił też olej konopny CBD być może też był pomocny w terapii 😀Tacy lekarze jak dr Olechnowicz i jego uczniowie jak dr Rybak powinni być nieśmiertelni bo przywracają zwyklym ludziom wiarę w drugiego człowieka w momencie kiedy wali się cały świat. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy proszę dzwonić bo mam życiowy dług do spłacenia więc spróbuję go choć w części odrobić pomagając jak potrafię 😀500444378

Witam. Moja Mama, Róża, zawdzięcza życie Panu Doktorowi Olechnowiczowi!!!! W 1999 roku , po wykryciu guza lewego płuca, 3 profesorów ze Śląskich klinik zdyskwalifikowało Mamę do zabiegu operacyjnego.Pomimo rejonizacji udałam się do Pana Doktora, który podjął się leczenia i po uzyskaniu zgody ówczesnej Kasy Chorych wykonał zabieg usunięcia częściowego lewego płuca, z plastyką oskrzela. W tamtych czasach umiał wykonać taki zabieg chyba tylko On.... Guz był mieszany- microcellularae i planoepithelialae. Oczywiście była i chemioterapia- przed zabiegiem i po. Mama żyje do dzisiaj, ma obecnie 78 lat, jest w pełni sił ...

Witam.
Moja Mama, Róża, zawdzięcza życie Panu Doktorowi Olechnowiczowi!!!!
W 1999 roku , po wykryciu guza lewego płuca, 3 profesorów ze Śląskich klinik zdyskwalifikowało Mamę do zabiegu operacyjnego.Pomimo rejonizacji udałam się do Pana Doktora, który podjął się leczenia i po uzyskaniu zgody ówczesnej Kasy Chorych wykonał zabieg usunięcia częściowego lewego płuca, z plastyką oskrzela. W tamtych czasach umiał wykonać taki zabieg chyba tylko On.... Guz był mieszany- microcellularae i planoepithelialae. Oczywiście była i chemioterapia- przed zabiegiem i po. Mama żyje do dzisiaj, ma obecnie 78 lat, jest w pełni sił witalnych i niejedną młodą osobę jest w stanie zadziwić.
Pan Doktor jest osobą bardzo miłą i nigdy nikomu nie odmawia pomocy. W póżniejszych latach jeszcze kilkakrotnie prosiłam o pomoc dla moich bliskich- był zawsze otwarty dla pacjenta i jego rodziny.
Życzę wszystkim pacjentom , aby na swej drodze spotykali tylko takich lekarzy jak Pan Doktor Olechnowicz.

Temu Panu Doktorowi zawdzięczam II-gie swoje życie,a którego ręce to sprawiły w trakcie 5,5 godz.operacji. Żyję 11 lat po usunięciu płuca,a moja wdzięczność dla Pana Ordynatora nie ma granic.Niech Wszechmocny wynagrodzi tego Lekarza za Jego skromność,bezinteresowną opiekę, serdeczną życzliwość,a nadewszystko skuteczność w leczeniu.Mieczysław Sorka Kraków

Żyję 11 lat po usunięciu płuca,a moja
skuteczność w leczeniu.Mieczysław Sorka Kraków

Pan doktor Henryk Olechnowicz to najwspanialszy lekarz jakiego znam.Ratuje życie w beznadziejnych przypadkach.Przeprowadza bardzo skomplikowane operacje, tak było w przypadku mojego taty,któremu uratował życie.Zawsze można na Niego liczyć,to WSPANIAŁY I WIELKI CZŁOWIEK.Moja rodzina jest JEMU bardzo wdzięczna za to co zrobił i robi nadal. Aneta z rodziną

Aneta z rodziną

Pod opieke pana dr.Olechnowicza oddalabym bez obaw moje najblizsze osoby.Oby uczniowie pana doktora byli wzorowym swiadectwem swojego MISTRZA.

WIELKI CZŁOWIEK,DOSKONAŁY FACHOWIEC-LEKARZ. TAKICH PRAWIE NIE MA trudno znaleźć.

WIELKI CZŁOWIEK,DOSKONAŁY FACHOWIEC-LEKARZ. TAKICH PRAWIE NIE MA
trudno znaleźć.

Pan Ordynator Olechnowicz to WIELKI CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU. Wspaniały lekarz, znakomity chirurg, przyjazny i kontaktowy. Najważniejszy jest dla niego pacjent, a nie pieniądze, kariera i tytuły. Takich lekarzy już dzisiaj nie ma. Dziękuję Panu Bogu za to, że w ciężkiej chorobie mojego męża trafiłam na Doktora Olechnowicza. Uratował setki a może tysiące żyć ludzkich. Ten lekarz to Nadzieja dla ludzi, którzy nadzieję stracili. Dziękuję Panie Doktorze za to co Pan zrobił i robi caly czas dla mojego męża. Życzę Panu dużo dużo zdrowia i sił i aby jak najdłużęj ...

Pan Ordynator Olechnowicz to WIELKI CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU.
Wspaniały lekarz, znakomity chirurg, przyjazny i kontaktowy.
Dziękuję Panie Doktorze za to co Pan zrobił i robi caly czas dla mojego męża. Życzę Panu dużo dużo zdrowia i sił i aby jak najdłużęj pozwolił Pan Bóg służyć, leczyć i ratować ludzi.

Wdzięczna na zawsze za troskę i opiekę mojego męża.

Nie da się opisać tego człowieka, jest niesamowity, gdy tylko zacznie się z nim rozmawiać, odrazu czujemy się bezpiecznie, wiemy, że to niesamowity fachowiec, naprawdę leczyłem się u dziesiątek lekarzy, ale tak wspaniałego specjalisty, i jednocześnie człowieka z niesamowitym niepowtarzalnym charakterem nigdy wcześniej nie spotkałem. To człowiek, który całe swoje życie poświęcił nie zarabianiu pieniędzy i robieniu kariery, zdobywaniu tytułów itd. on poświęcił się ratowaniu ludzi, takich ludzi dla których nie było nadziei, ten lekarz czyni cuda, wg mnie najlepszy lekarz jaki może być.

Wspaniały lekarz,wspaniały fachowiec,wspaniały człowiek. DZIĘKI PANIE DOKTORZE za to co zrobił Pan dla naszego syna

Wspaniały lekarz,wspaniały fachowiec,wspaniały człowiek.
DZIĘKI PANIE DOKTORZE za to co zrobił Pan dla naszego syna