Gdzie przyjmuję

ul. Dickensa 7 m 83
52,205320,9727518 55 55 35; 22 758 54 23; 22 823 11 18

Kalendarz przyjęć
Pon15.12Wt16.12Śr17.12Czw18.12Pt19.12So20.12Nd21.12
Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 x x

Dr n. med. Jacek Czelej jest absolwentem Oddziału Pediatrycznego Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Specjalizację z zakresu pediatrii uzyskał w PSK Nr 3, A.M. w Warszawie, pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. M.H. Zapaśnik-Kobierskiej.

Swoją wiedzę lekarską dr Czelej pogłębiał za granicą. Pracował m.in. w wieloprofilowym szpitalu Paardekraal w Krugersdorpie k/Johannesburga w RPA, gdzie uzyskał tytuł G.P. (lekarza ogólnego). Warto dodać, że w tym czasie lekarz posiadający tytuł G.P. w RPA, reprezentował wysoki poziom wiedzy w zakresie interny, pediatrii, laryngologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii, geriatrii, a także anestezjologii. Dopiero po opanowaniu ogólnej i na wysokim poziomie wiedzy w zakresie wymienionych dziedzin, lekarz G.P. mógł zawężać obszar swoich zainteresowań zawodowych i podejmować naukę w wąskiej specjalizacji. Taki system opieki zdrowotnej powodował większą przydatność (uniwersalność podejścia) lekarza i zapewniał doskonałą opiekę medyczną, przekładającą się na bezpieczeństwo i satysfakcję pacjenta ze świadczonych usług.

Do RPA dr Czelej trafił mając już specjalizację pediatryczną. Jednak wspaniałe warunki, bardzo wysoki poziom medycyny w tym kraju, olbrzymia życzliwość przełożonych, z którą się spotkał, była dla niego pozytywnym bodźcem do pracy i dalszej nauki. Przebywając w RPA nauczył się wiele z zakresu interny, chirurgii, ginekologii i anestezjologii, a także pediatrii. Właśnie tam po raz pierwszy zetknął się z terapią homeopatyczną i opanował podstawową wiedzę w zakresie tej wartościowej metody terapeutycznej, którą coraz szerzej zaczął wykorzystywać w swojej praktyce lekarskiej.

Po powrocie z RPA dr Czelej podjął pracę w CMKP w Warszawie, gdzie się doktoryzował, po czym wyjechał jako specjalista do pracy w szpitalu misyjnym St. Luke's Hospital Anua-Uyo w Nigerii, gdzie był ordynatorem oddziału noworodkowego i pediatrycznego. Po powrocie do kraju wrócił do pracy naukowej w CMKP w W-wie, wtedy też założył gabinet prywatny, który prowadzi do dzisiaj.

Preparaty naturalnego pochodzenia zawsze interesowały dr Jacka Czeleja. Dzięki pracy poza granicami naszego kraju przekonał się o ich skuteczności i nauczył się je wykorzystywać w codziennej praktyce. Niezwykłe przygody, przedziwne sytuacje i obserwacje, jak można na co dzień wykorzystać produkty naturalnego pochodzenia, a których doktor był świadkiem w czasie pracy początkowo w RPA, a później na tzw. Czarnym Lądzie, ugruntowały w nim przekonanie, że warto sięgać po takie preparaty i wykorzystywać je w praktyce lekarskiej. Te obserwacje i wzrastające doświadczenie umożliwiały mu rozszerzenie terapii o preparaty ziołowe i homeopatyczne, które zaczął coraz częściej i szerzej stosować.

Efektywność i bezpieczeństwo każdej terapii (w tym opierającej się na preparatach z zakresu CAM) jest wprost proporcjonalna i zależy od wiedzy lekarza stosującego takie czy inne metody oraz leki. Warto przypomnieć, że wiele wartościowych substancji leczniczych, wykorzystywanych we współczesnej medycynie, pochodzi z dziewiczych dżungli afrykańskich czy puszczy amazońskiej. Cały czas trwają badania nad takimi leczniczymi substancjami, odkrywane są nowe. Te odkrycia najczęściej mają swój prapoczątek i związane są z wieloletnimi obserwacjami (czasami wielowiekowymi) i praktycznym doświadczeniem, przekładającym się na późniejsze sukcesy medyczne. Ciekawe jest to, że terapie oparte na lekach naturalnego pochodzenia z zakresu CAM, wykorzystywane często z wielkim powodzeniem zarówno przez lekarzy, np. w Europie czy w USA mają swoją genezę i bazują na środkach rodem z dżungli afrykańskiej. Z tego rodzaju środkami leczniczymi dr Czelej zetknął się w czasie swojej pracy i podróży w Nigerii i w sąsiednim Kamerunie (odkrytym przez Polaków). Zdaniem dr Czeleja powinniśmy te doświadczenia w zakresie ziołolecznictwa adaptować i wykorzystywać na naszym gruncie. Oczywiście warunkiem podstawowym jest stwierdzenie rzeczywistej efektywności i bezpieczeństwa takich środków leczniczych. Właśnie ta potrzeba poszukiwania efektywności i bezpieczeństwa środka leczniczego w stosowanej terapii, przekonała doktora do pogłębiania wiedzy w zakresie terapii CAM. W większości społeczeństw, lekarz reprezentujący wysoki poziom w zakresie współczesnej medycyny i jednocześnie posiadający wiedzę w stosowaniu preparatów z zakresu CAM, jest najczęściej zaliczany do elity świata lekarskiego. Czy warto iść w tym kierunku, czy warto starać się opanować w końcu bardzo obszerną wiedzę z zakresu preparatów CAM i tym samym poświęcić wiele lat życia na opanowanie takich terapii ? Zdaniem dr Jacka Czeleja tak, gdyż lekarz posiadający taką wiedzę jest bardziej efektywny w swoich działaniach medycznych.

Po powrocie do kraju i CMKP został uczniem ś.p. dr Jerzego Łozowskiego, jednego z większych autorytetów w zakresie homeopatii w okresie powojennym. Po osiągnięciu odpowiedniego zasobu wiedzy dotyczącej tej terapii, dr Jacek Czelej przekazywał ją innym kolegom lekarzom, angażując się w szkolenia, tłumacząc ciekawe prace z tej dziedziny czy pisząc własne poradniki umożliwiające lekarzom łatwiej opanować tę trudną metodę terapeutyczną. Własne doświadczenie życiowe i lekarskie ugruntowało u dr Czeleja przeświadczenie, że warto dla dobra pacjenta uzupełniać tradycyjną terapię preparatami naturalnego pochodzenia i warto podchodzić do każdego przypadku maksymalnie indywidualnie i w sposób całościowy, a nie schematycznie, wycinkowo. Lekarz w ten sposób praktykujący znajdzie bardzo dużo satysfakcji w swojej pracy a przede wszystkim uznanie u pacjentów.

Publikacje:

1. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Wydawnictwo Ariel W-wa 1991 – wydanie kieszonkowe
2.” Podręczna Materia Medica 186 Leków Homeopatycznych „
J. Czelej , P. Koziej , Homeo-Med W-wa 1992 – opis najbardziej popularnych leków homeopatycznych
3. „Leksykon Leków Homeopatycznych”
B. Wasilewski , J. Czelej , Wydawnictwo Split Trading W-wa 1994 – opis i zastosowania terapeutyczne wszystkich leków homeopatycznych dostępnych w tym czasie na rynku leków w Polsce
4. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny”
J. Czelej , B. Wasilewski Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1995 – pierwsze w Polsce szerokie opracowanie zawierające praktyczny opis zastosowania leków homeopatycznych
5. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1996 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci
6.” Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1998 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów
7. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny Leków firmy Lehning” J.Czelej Wydawnictwo Kengraf 2001 – poradnik terapeutyczny zastosowań homeopatycznych leków kompleksowych
8. „ Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 2003 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów, opracowanie obejmujące większość dostępnych na rynku w Polsce leków homeopatycznych
9. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Oppidium W-wa 2005 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych na użytek domowy, w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci i kobiet

Edukacja
1969 r. Akademia Medyczna w Warszawie
Leczone choroby
  • spadek odporności i alergia u dzieci
  • schorzenia z zakresu interny, alergologii, reumatologii u dzieci
  • schorzenia z zakresu pediatrii
Wykonywane zabiegi
  • testy u leczonych pacjentów (którzy się do tego kwalifikują) w oparciu o technikę biorezonansową
Średnia ocena lekarza
Kompetencje
Ilość poświęconego czasu
Średnia:
4.45
25 opinii

Dr Czelej potrafi uratować dziecko przed podaniem antybiotyku i sterydu, w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Moje dziecko było 2 m-ce temu hospitalizowane z powodu obturacyjnego zapalenia oskrzeli i lekarze po tygodniu leczenia załamali ręce i chcieli podać antybiotyk podejrzewając zapalenie płuc. Skontaktowałam się z dr. Czelejem i zaordynował 'antybiotyk' homeopatyczny, który dał poprawę i następnego dnia na obchodzie już nikt nie wspomniał o podaniu antybiotyku chemicznego, a za 3 dni byliśmy w domu. Teraz leczę drugie dziecko u dra Czeleja na biegunkę, która trwała 5 m-cy i diagnostyka szpitalna nie dała odpowiedzi na jej przyczyny, a dr Czelej na pierwszej wizycie zalecił zestaw leków, który zadziałał po 2 tyg i biegunki już nie ma. Polecam doktora rodzicom wcześniaków z problemami układu oddechowego i pokarmowego.

Świetny lekarz. Polecam go każdemu. Wymagający ale skuteczny i to jest najważniejsze. Wyprowadził moje dziecko że strasznej alergii i zwiększył odporność, naprawdę coś wspaniałego. Dodam jeszcze że zrobił to bez sterydów którymi pakowano mojego syna od urodzenia bo niby nie da się inaczej, a jednak. Wartonpolecam z całego serca

wyleczył moje zapalenie zatok, nic mnie już nie boli przy schylaniu a nie jestem już ospały, jak po 'zwykłych' lekach

Na wizytę wybrałem się z polecenia, wychowawczyni w klasie u synka powiedziała, że jeśli chodzi o alergie, to korzysta ona z pomosy dra Czeleja. Maciek na każdą wiosnę dostaje bardzo swędzących wysypek na łokciach o tle alergicznym. Nie chcąc faszerować synka clemastinem czy zyrtekiem, również zdecydowałem się na wizytę, nie zawiodłem się i dobrze mieć o jedno zmartwienie z dziećmi mniej ;)

Lekarz o świetnym podejsciu do dzieci. Moje dzieci nigdy nie płakały przy badaniu. Skutecznie wyleczył 3 moich dzieci. Jestem mu bardzo wdzięczna. Janina

witam. Polecam pana dr Czeleja. To jest swietny pediatra mowiac najkrucej. Polecam

Też miałam do czynienia z tym lekarzem. Mój synek miał problem z migdałkami, anginę miał aż trzy razy, za drugim razem z ropniem, za trzecim z antybiotykiem dożylnie, kilku lekarzy chciało usunąć mu migdałki, ale Doktor Czelej postanowił nie dać za wygraną. Pracowaliśmy nad odpornością rok i od tamtego czasu wszystko się uspokoiło, polecam gorąco Doktora Czeleja, to doskonały specjalista!

Doktor Czelej uratował mojego synka!!! Byłam wcześniej u trzech lekarzy, Kacperek miał już od prawie trzech tygodni kaszel na który nie pomagał żaden lek. Dwaj poprzedni „lekarze” osłuchiwali synka i kazali wracać do domu i podawać syrop. Do Doktora Czeleja, trafiłam właściwie przez przypadek i miałam wielkie szczęście, wreszcie ktoś na poważnie i profesjonalnie potraktował nasz problem. Doktor Czelej zlecił prześwietlenie klatki piersiowej i okazało się, ża synek miał wodę w płucach! Trafił na 8 dni do szpitala, nie wiem jakby się to skończyło gdyby nie mój upór, szczęście i dobry lekarz do którego w końcu trafiłam. Odtąd zawsze będę chodzić z Kacperkiem do Doktora i polecam to wszystkim, jest wyjątkowo otwarty, miły i kompetentny.

Dr Czelej to najlepszy pediatra w Polsce. Polecam go każdemu kto ma chore dzieci a zwłaszcza słaba odporność lub alegia. Dziekujemy Panie Doktorze za wszystko. Kalina Jędrusik

Dziekujemy Panie Doktorze za wyleczenie naszych dzieci. Jestemy Panu bardzo wdzieczni. Alina Beatka i Piotrus Witkowscy z Warszawy

Dzien dobry, ciesze sie ze znalazlam strone na ktorej moge wyrazac swoje opinie o tak warznych sprawach jak leczenie siebie i swoich bliskich. Jestem osoba mieszkajaca w belgii , Pana Dr Czeleja poznalam rok temu, polecila mi go kolezanka. Bylam zalamana ponieważ od dawna nie mogłam znalezc kompetentnego lekarza.Za każdym razem bedac w Polsce chodzilam na wizyty ze swoimi dziecmi do Dr Czeleja. Moje dzieci mialy problemy z odpornoscia. Dzieki Pan Doktorowi nie pamietam juz co to sa sterydy, co to jest strach przed wys\laniem dzieci do szkoły , Pan Doktor ma swietna opinie w Polsce i Europie. Smialo moge stwierdzic ,ze jest to jeden z najlepszych pediatrow w Polsce. Polecam kazdej matce bo naprawde warto

Polecam Pana Doktora , jest skuteczny , stawia zawsze pewne diagozy , od wielu lat pomagal moim dzieciom i wszystkim znajomym. Naprawdę swietny fachowiec.

Jestem bardzo Panu Doktorowi wdzięczna. Przez 2 lata nie mogłam sobie poradzić z alergią u mojej córci, przeżyliśmy koszmar mając malutkie dziecko pokryte liszajami i wysypka przez wiekszą część roku. Kilka miesiecy kuracji u Pana Doktora Czeleja wystarczyło żeby sytuacja wróciła do normy , ja jestem szczęśliwa a moja córcia ma normalne dzieciństwo. Polecam tego lekarza kazdemu z pełną odpowiedzialnością. Dodam jeszcze ,że homeopatia jest wspaniałą metoda leczenia, sprawdzona na całej rodzinie. Teresa z Wrocławia

Zdecydowałam sie napisać komentarz Panu Doktorowi poniewaz jestem mu szalenie wdzieczna. Przez kilka misiecy dojezdzałam do gabinetu Pana dr Czeleja z włocławka. Moj synek miał koszmarne problemy z alegia a do tego bardzo niska odporność. czyli mowiąc krotko cały rok chorował. Po kuracji Pana dr Czeleja wszystko sie zmieniało. Juz 9 miesiecy Hubert jest zdrowy, po takim czasie moge smiało potwierdzic że Pan Doktor jest najwspanialszym lekarzem na swiecie. Dzieki jego leczeniu moge juz normalnie żyć i nie martwie się o swoje dziecko. poecam każdej matce.

W momencie kiedy przyszłam do dr Czeleja z dwójką dzieci, miałam w mojej apteczce wszystkie środki wziewne, jakie przemysł farmaceutyczny wyprodukował, a w trakcie sezonu, każde z naszej trójki przebyło 5-7 kuracji antybiotykowych. Ja zarażałam się od dzieci i chyba najgorzej przechodziłam te infekcje. Odkąd pojawiliśmy się w gabinecie dr Czeleja, nie wiemy co to antybiotyki, przez pewien czas leczyliśmy się wyłącznie "kuleczkami", a po jakimś czasie odporność tak nam się poprawiła, że praktycznie nie chorujemy. Praktykę p. dr'a cechuje CAŁOŚCIOWE podejście do pacjenta, duże zaangażowanie, oraz ścisła współpraca między pacjentem a lekarzem. Polecam zdecydowanie!

witajcie, na poczatku porusze sprawe negatwnych opinii na temat dr czeleja. z tego co widze to wyraznie piszą je osoby związane z nurtem zwalczajacym homeopatie, czyli pracujace lub popierajace leczenie antybiotykami, sterydami itd. Homeopatia jest zwalczana w polsce tylko przez to ze odbiera pieniadze firmą farmaceutycznym produkujacym szkodliwe leki. wracajac do pana doktora, jestem zachwycona terapią, pan doktor wyleczył trojke moich dzieci. sa wreszcie odporne, choruja raz w roku, nie maja juz alergii - po kilku latach koszmaru. fakt jest faktem wizyta jest droga ale idac do jakiejkolwiek prwatnej przychodni i wizyta kosztuje ponad 200 zł. Poelcam tego lekarza kazdej znajomej, bo naprawde warto. pozdrawiam Ilona

szarlatan, wiele lat temu doprowadził moją córkę do ropomoczu (leukocytozy)swoimi kulkami z cukru czyli brakiem leczenia. Twierdził że wyleczy powracające zakażenia dróg moczowych. Na szczęście przerwałam to "leczenie" Homeopatia to największe oszustwo świata. Trzymać się z daleka.

Niestety lekarz nastawiony na zarobek. Nam kazal z synem przychodzic co miesiac na wizyte a leczyl kaszel. Po paru wizytach przerwaliśmy leczenie u doktora. Kaszel po jakims czasie sam minal. Ponad to doktor stwierdzil u synka niedorozwoj klatki piersiowej i przepisal witamine D (3-5 kropli). Bylismy pozniej u dobrego ortopedy dzieciecego i nie stwierdzil niedrozwoju klatki piersiowej. Zroblismy takze badania w Instytucie Matki Dziecka na przyswajalnosc wapnia i okazalo sie ze wszystko jest w porzadku. Dawka witaminy D przypisana przez doktora byla niepotrzebna. Przypisanie takiej dawki powinno byc poprzedzone odpowiednimi badaniami, ktore pozniej wykonalismy w Instytucie Matki i Dziecka. Co ciekawe doktor u dziecka znajomej takze zdiagnozowal niedorozwoj klatki piersiowej.

Kompetentny, sympatyczny, wyczerpująco objaśnia przyczyny choroby i sposób leczenia.Jednakże zastrzeżenia budzi koszt wizyty. (170 zł)

swietny lekarz, moim zdaniem jeden z najlepszych napewno w Warszawie a może i w Polsce. Dowiedziałam sie o nim w niemczech nawet tam ma pacjentów. Po przyjezdzie do Polski zaprowadziałam do P Czeleja syna. Mieliśmy propblemy z alergią i astmą. Po kilku miesiącach kuracji sytuacja zmieniała się diametralnie, syn zaczoł się usmiechać a alergia znikneła. Ataki duszności mineły. Polecam kazdemu Pana Czeleja ,wszystkie znajome które skorzystały z mojej rady są zachwycone.Po pierwsze skuteczny po drugie miły i otwarty.

Mam 3 dzieci i każde z nich trafiło do dr Czeleja z innym problemem. Od chorób układu oddechowego na tle alergicznym, przez stany zbliżone do adhd, na obniżonej odporności skończywszy. Kuracje trwały różnie - zależało to na ile trafnie doktor ocenił przyczynę choroby. Czasem celował (dobierał leki) i trzy razy - ale gdy się to udało - efekty zdrowotne przychodziły niemal od razu. Poza tym, stosując kuracje, sama nauczyłam się dobierać leki pierwszej pomocy, np. w ostrych infekcjach. Dzięki temu moje dzieci de facto nie znają antybiotyków. Nie ma mowy o efekcie placebo, bo dzieci miały 4-6 lat. Dr Czelej może nie jest w kontakcie bardzo otwarty i "ciepły", ale myślę, że ważniejsza jest jego niewątpliwa skuteczność - przynajmniej w typowych chorobach wieku dziecięcego.

UWAGA na p. dr Czeleja! Trzymajcie się od niego z daleka, gdyż jego opinie medyczne mogą wyrządzić olbrzymią krzywdę! Tym bardziej jest to człowiek niebezpieczny, iż swoją osobą wzbudza zaufanie (nienaganna prezencja, tytuł doktora nauk medycznych, komunikatywność). Krótka historia mojego doświadczenia z tym człowiekiem: Moja 6-letnia wówczas córka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. W nocy pojawiały się bezdechy - tzn. przez długą chwilę nie mogła złapać powietrza. Byłem z tym problemem u 2 lekarzy. Jeden z nich zaproponował natychmiastową operację: usunięcie 3-go migdałka i podcięcie 2 pozostałych. Pan Czelej zaproponował coś zupełnie innego. Według niego bezdechy nie stanowiły wielkiego zagrożenia i był absolutnie przeciwny operacji. Zamiast niej zaproponował drogie leczenie homeopatyczne. Mając 2 sprzeczne opinie zacząłem szukać pomocy w instytutach zdrowia - zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej i USA. Opinie tam były jednoznaczne: konieczna jest natychmiastowa adenoidektomia i tonsilektomia, gdyż bezdechy są NIEZWYKLE niebezpieczne i mogą prowadzić do: niedotlenienia mózgu, zaburzeń pracy serca, ataków serca, utraty słuchu, olbrzymich problemów z koncentracją i zapamiętywaniem, nadciśnienia tętniczego krwi, upośledzenia rozwoju fizycznego i intelektualnego. Zdecydowałem się natychmiast na operację w prywatnej klinice. I była to doskonała decyzja. W ciągu prawie 3 lat, jakie upłynęły od operacji, dziecko prawie wcale nie choruje (wcześniej infekcje zdarzały się co 2-4 tygodnie!), jest żywsze, bardzo dobrze się uczy i rozwija. Tymczasem homeopatia, to swego rodzaju szarlatanizm. Ilość substancji leczniczych w lekach homeopatycznych nie pozwala na uzyskanie jakichkolwiek efektów medycznych. Można uznać, iż (nieliczne) przypadki wyleczenia przy stosowaniu leków homeopatycznych to wyłącznie efekt placebo (pacjent wierzy, iż lek mu pomoże - tymczasem podawana pigułka może być np. zwykłym cukierkiem). Najgorsze jest jednak to, że p. dr Czelej widząc, jak poważna jest sytuacja - gdzie z radykalną pomocą nie można było zwlekać ani chwili - opowiadał bajki, iż operacja nie jest konieczna i proponował zastosowanie leczenia z pogranicza medycyny i znachorstwa!!! Ostrzegam zatem mocno - jeśli już zdecydujecie się na wizytę u doktora Czeleja, skonsultujcie się z 2 innymi lekarzami, aby mieć pewność, iż nie wyrządzicie szkody sobie lub swemu dziecku. Najlepiej jednak trzymajcie się od niego po prostu z daleka!

no niestety mam inne zdanie niż przedmówczynie , chociaż znam jeszcze wiele osób które sa zadowolone z jego leczenia , wywaliłam kupę pieniędzy , droga wizyta i lekarstwa - mi nie pomógł gdyby powiedział "proszę pani wyczerpały się moje możliwości "proszę zmienić lekarza ( jak sie spotkałam w innych sytuacjach )nie wyrażałabym negatywnej opinii - niestety nie polecam GO !!!!!!

jednym słowem specjalista w każdym calu

kilka przypadków znanych mi wyleczenia bardzo poważnych dziecięcych chorób ,alergii i braku odporności.Mojej kolezanki syna wyleczył homeopatią z bakterii gronkowca złocistego.Mój syn dzieki niemu od ponad pół roku nie brał antybiotyku,jestem mu wdzięczna.Agnieszka

Wystaw opinię
    Musisz podać wszystkie oceny