dr n. med. Jacek Czelej

Homeopata, Pediatra

Opinii26

Dr n. med. Jacek Czelej jest absolwentem Oddziału Pediatrycznego Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Specjalizację z zakresu pediatrii uzyskał w PSK Nr 3, A.M. w Warszawie, pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. M.H. Zapaśnik-Kobierskiej.

Swoją wiedzę lekarską dr Czelej pogłębiał za granicą. Pracował m.in. w wieloprofilowym szpitalu Paardekraal w Krugersdorpie k/Johannesburga w RPA, gdzie uzyskał tytuł G.P. (lekarza ogólnego). Warto dodać, że w tym czasie lekarz posiadający tytuł G.P. w RPA, reprezentował wysoki poziom wiedzy w zakresie interny, pediatrii, laryngologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii, geriatrii, a także anestezjologii. Dopiero po opanowaniu ogólnej i na wysokim poziomie wiedzy w zakresie wymienionych dziedzin, lekarz G.P. mógł zawężać obszar swoich zainteresowań zawodowych i podejmować naukę w wąskiej specjalizacji. Taki system opieki zdrowotnej powodował większą przydatność (uniwersalność podejścia) lekarza i zapewniał doskonałą opiekę medyczną, przekładającą się na bezpieczeństwo i satysfakcję pacjenta ze świadczonych usług.

Do RPA dr Czelej trafił mając już specjalizację pediatryczną. Jednak wspaniałe warunki, bardzo wysoki poziom medycyny w tym kraju, olbrzymia życzliwość przełożonych, z którą się spotkał, była dla niego pozytywnym bodźcem do pracy i dalszej nauki. Przebywając w RPA nauczył się wiele z zakresu interny, chirurgii, ginekologii i anestezjologii, a także pediatrii. Właśnie tam po raz pierwszy zetknął się z terapią homeopatyczną i opanował podstawową wiedzę w zakresie tej wartościowej metody terapeutycznej, którą coraz szerzej zaczął wykorzystywać w swojej praktyce lekarskiej.

Po powrocie z RPA dr Czelej podjął pracę w CMKP w Warszawie, gdzie się doktoryzował, po czym wyjechał jako specjalista do pracy w szpitalu misyjnym St. Luke's Hospital Anua-Uyo w Nigerii, gdzie był ordynatorem oddziału noworodkowego i pediatrycznego. Po powrocie do kraju wrócił do pracy naukowej w CMKP w W-wie, wtedy też założył gabinet prywatny, który prowadzi do dzisiaj.

Preparaty naturalnego pochodzenia zawsze interesowały dr Jacka Czeleja. Dzięki pracy poza granicami naszego kraju przekonał się o ich skuteczności i nauczył się je wykorzystywać w codziennej praktyce. Niezwykłe przygody, przedziwne sytuacje i obserwacje, jak można na co dzień wykorzystać produkty naturalnego pochodzenia, a których doktor był świadkiem w czasie pracy początkowo w RPA, a później na tzw. Czarnym Lądzie, ugruntowały w nim przekonanie, że warto sięgać po takie preparaty i wykorzystywać je w praktyce lekarskiej. Te obserwacje i wzrastające doświadczenie umożliwiały mu rozszerzenie terapii o preparaty ziołowe i homeopatyczne, które zaczął coraz częściej i szerzej stosować.

Efektywność i bezpieczeństwo każdej terapii (w tym opierającej się na preparatach z zakresu CAM) jest wprost proporcjonalna i zależy od wiedzy lekarza stosującego takie czy inne metody oraz leki. Warto przypomnieć, że wiele wartościowych substancji leczniczych, wykorzystywanych we współczesnej medycynie, pochodzi z dziewiczych dżungli afrykańskich czy puszczy amazońskiej. Cały czas trwają badania nad takimi leczniczymi substancjami, odkrywane są nowe. Te odkrycia najczęściej mają swój prapoczątek i związane są z wieloletnimi obserwacjami (czasami wielowiekowymi) i praktycznym doświadczeniem, przekładającym się na późniejsze sukcesy medyczne. Ciekawe jest to, że terapie oparte na lekach naturalnego pochodzenia z zakresu CAM, wykorzystywane często z wielkim powodzeniem zarówno przez lekarzy, np. w Europie czy w USA mają swoją genezę i bazują na środkach rodem z dżungli afrykańskiej. Z tego rodzaju środkami leczniczymi dr Czelej zetknął się w czasie swojej pracy i podróży w Nigerii i w sąsiednim Kamerunie (odkrytym przez Polaków). Zdaniem dr Czeleja powinniśmy te doświadczenia w zakresie ziołolecznictwa adaptować i wykorzystywać na naszym gruncie. Oczywiście warunkiem podstawowym jest stwierdzenie rzeczywistej efektywności i bezpieczeństwa takich środków leczniczych. Właśnie ta potrzeba poszukiwania efektywności i bezpieczeństwa środka leczniczego w stosowanej terapii, przekonała doktora do pogłębiania wiedzy w zakresie terapii CAM. W większości społeczeństw, lekarz reprezentujący wysoki poziom w zakresie współczesnej medycyny i jednocześnie posiadający wiedzę w stosowaniu preparatów z zakresu CAM, jest najczęściej zaliczany do elity świata lekarskiego. Czy warto iść w tym kierunku, czy warto starać się opanować w końcu bardzo obszerną wiedzę z zakresu preparatów CAM i tym samym poświęcić wiele lat życia na opanowanie takich terapii ? Zdaniem dr Jacka Czeleja tak, gdyż lekarz posiadający taką wiedzę jest bardziej efektywny w swoich działaniach medycznych.

Po powrocie do kraju i CMKP został uczniem ś.p. dr Jerzego Łozowskiego, jednego z większych autorytetów w zakresie homeopatii w okresie powojennym. Po osiągnięciu odpowiedniego zasobu wiedzy dotyczącej tej terapii, dr Jacek Czelej przekazywał ją innym kolegom lekarzom, angażując się w szkolenia, tłumacząc ciekawe prace z tej dziedziny czy pisząc własne poradniki umożliwiające lekarzom łatwiej opanować tę trudną metodę terapeutyczną. Własne doświadczenie życiowe i lekarskie ugruntowało u dr Czeleja przeświadczenie, że warto dla dobra pacjenta uzupełniać tradycyjną terapię preparatami naturalnego pochodzenia i warto podchodzić do każdego przypadku maksymalnie indywidualnie i w sposób całościowy, a nie schematycznie, wycinkowo. Lekarz w ten sposób praktykujący znajdzie bardzo dużo satysfakcji w swojej pracy a przede wszystkim uznanie u pacjentów.

Publikacje:

1. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Wydawnictwo Ariel W-wa 1991 – wydanie kieszonkowe
2.” Podręczna Materia Medica 186 Leków Homeopatycznych „
J. Czelej , P. Koziej , Homeo-Med W-wa 1992 – opis najbardziej popularnych leków homeopatycznych
3. „Leksykon Leków Homeopatycznych”
B. Wasilewski , J. Czelej , Wydawnictwo Split Trading W-wa 1994 – opis i zastosowania terapeutyczne wszystkich leków homeopatycznych dostępnych w tym czasie na rynku leków w Polsce
4. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny”
J. Czelej , B. Wasilewski Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1995 – pierwsze w Polsce szerokie opracowanie zawierające praktyczny opis zastosowania leków homeopatycznych
5. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1996 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci
6.” Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1998 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów
7. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny Leków firmy Lehning” J.Czelej Wydawnictwo Kengraf 2001 – poradnik terapeutyczny zastosowań homeopatycznych leków kompleksowych
8. „ Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 2003 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów, opracowanie obejmujące większość dostępnych na rynku w Polsce leków homeopatycznych
9. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Oppidium W-wa 2005 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych na użytek domowy, w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci i kobiet

Mariusz

22.06.2015

Moje dzieci miały problem z obniżoną odpornością oraz alergiami. Często chorowały: syn, infekcje bakteryjne, wirusy, córka zapalenie krtani. Oboje są po rocznych wizytach u Pana Doktora. Dziękujemy. Na dziś jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu. Antybiotyki? ostatnie 2 lata temu i to na siłę przez lekarza POZ wciskane. Pan doktor, udziela też konsultacji telefonicznych, gdy pojawiają się jakieś podbramkowe sytuacje. Szczerze polecamy doktora i wiemy, że możemy zawsze liczyć na JEgo wsparcie. Wizyty, też nie należą do najdroższych.

06.07.2011

W momencie kiedy przyszłam do dr Czeleja z dwójką dzieci, miałam w mojej apteczce wszystkie środki wziewne, jakie przemysł farmaceutyczny wyprodukował, a w trakcie sezonu, każde z naszej trójki przebyło 5-7 kuracji antybiotykowych. Ja zarażałam się od dzieci i chyba najgorzej przechodziłam te infekcje. Odkąd pojawiliśmy się w gabinecie dr Czeleja, nie wiemy co to antybiotyki, przez pewien czas leczyliśmy się wyłącznie "kuleczkami", a po jakimś czasie odporność tak nam się poprawiła, że praktycznie nie chorujemy.
Praktykę p. dr'a cechuje CAŁOŚCIOWE podejście do pacjenta, duże zaangażowanie, oraz ścisła współpraca między pacjentem a lekarzem. Polecam zdecydowanie!

iwona

13.04.2014

Dr Czelej potrafi uratować dziecko przed podaniem antybiotyku i sterydu, w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Moje dziecko było 2 m-ce temu hospitalizowane z powodu obturacyjnego zapalenia oskrzeli i lekarze po tygodniu leczenia załamali ręce i chcieli podać antybiotyk podejrzewając zapalenie płuc. Skontaktowałam się z dr. Czelejem i zaordynował 'antybiotyk' homeopatyczny, który dał poprawę i następnego dnia na obchodzie już nikt nie wspomniał o podaniu antybiotyku chemicznego, a za 3 dni byliśmy w domu. Teraz leczę drugie dziecko u dra Czeleja na biegunkę, która trwała 5 m-cy i diagnostyka szpitalna nie dała odpowiedzi na jej przyczyny, a dr Czelej na pierwszej wizycie zalecił zestaw leków, który zadziałał po 2 tyg i biegunki już nie ma. Polecam doktora rodzicom wcześniaków z problemami układu oddechowego i pokarmowego.

26.02.2013

Świetny lekarz. Polecam go każdemu. Wymagający ale skuteczny i to jest najważniejsze. Wyprowadził moje dziecko że strasznej alergii i zwiększył odporność, naprawdę coś wspaniałego. Dodam jeszcze że zrobił to bez sterydów którymi pakowano mojego syna od urodzenia bo niby nie da się inaczej, a jednak. Wartonpolecam z całego serca

29.08.2012

wyleczył moje zapalenie zatok, nic mnie już nie boli przy schylaniu a nie jestem już ospały, jak po 'zwykłych' lekach

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza
Przeczytaj Poradnik dodawania opinii

Wciąż poszukujesz "Homeopata Warszawa"?

ul. Szajnochy 8

Czołowa 40 S