Dr n. med. Jacek Czelej jest absolwentem Oddziału Pediatrycznego Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Specjalizację z zakresu pediatrii uzyskał w PSK Nr 3, A.M. w Warszawie, pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. M.H. Zapaśnik-Kobierskiej.

Swoją wiedzę lekarską dr Czelej pogłębiał za granicą. Pracował m.in. w wieloprofilowym szpitalu Paardekraal w Krugersdorpie k/Johannesburga w RPA, gdzie uzyskał tytuł G.P. (lekarza ogólnego). Warto dodać, że w tym czasie lekarz posiadający tytuł G.P. w RPA, reprezentował wysoki poziom wiedzy w zakresie interny, pediatrii, laryngologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii, geriatrii, a także anestezjologii. Dopiero po opanowaniu ogólnej i na wysokim poziomie wiedzy w zakresie wymienionych dziedzin, lekarz G.P. mógł zawężać obszar swoich zainteresowań zawodowych i podejmować naukę w wąskiej specjalizacji. Taki system opieki zdrowotnej powodował większą przydatność (uniwersalność podejścia) lekarza i zapewniał doskonałą opiekę medyczną, przekładającą się na bezpieczeństwo i satysfakcję pacjenta ze świadczonych usług.

Do RPA dr Czelej trafił mając już specjalizację pediatryczną. Jednak wspaniałe warunki, bardzo wysoki poziom medycyny w tym kraju, olbrzymia życzliwość przełożonych, z którą się spotkał, była dla niego pozytywnym bodźcem do pracy i dalszej nauki. Przebywając w RPA nauczył się wiele z zakresu interny, chirurgii, ginekologii i anestezjologii, a także pediatrii. Właśnie tam po raz pierwszy zetknął się z terapią homeopatyczną i opanował podstawową wiedzę w zakresie tej wartościowej metody terapeutycznej, którą coraz szerzej zaczął wykorzystywać w swojej praktyce lekarskiej.

Po powrocie z RPA dr Czelej podjął pracę w CMKP w Warszawie, gdzie się doktoryzował, po czym wyjechał jako specjalista do pracy w szpitalu misyjnym St. Luke's Hospital Anua-Uyo w Nigerii, gdzie był ordynatorem oddziału noworodkowego i pediatrycznego. Po powrocie do kraju wrócił do pracy naukowej w CMKP w W-wie, wtedy też założył gabinet prywatny, który prowadzi do dzisiaj.

Preparaty naturalnego pochodzenia zawsze interesowały dr Jacka Czeleja. Dzięki pracy poza granicami naszego kraju przekonał się o ich skuteczności i nauczył się je wykorzystywać w codziennej praktyce. Niezwykłe przygody, przedziwne sytuacje i obserwacje, jak można na co dzień wykorzystać produkty naturalnego pochodzenia, a których doktor był świadkiem w czasie pracy początkowo w RPA, a później na tzw. Czarnym Lądzie, ugruntowały w nim przekonanie, że warto sięgać po takie preparaty i wykorzystywać je w praktyce lekarskiej. Te obserwacje i wzrastające doświadczenie umożliwiały mu rozszerzenie terapii o preparaty ziołowe i homeopatyczne, które zaczął coraz częściej i szerzej stosować.

Efektywność i bezpieczeństwo każdej terapii (w tym opierającej się na preparatach z zakresu CAM) jest wprost proporcjonalna i zależy od wiedzy lekarza stosującego takie czy inne metody oraz leki. Warto przypomnieć, że wiele wartościowych substancji leczniczych, wykorzystywanych we współczesnej medycynie, pochodzi z dziewiczych dżungli afrykańskich czy puszczy amazońskiej. Cały czas trwają badania nad takimi leczniczymi substancjami, odkrywane są nowe. Te odkrycia najczęściej mają swój prapoczątek i związane są z wieloletnimi obserwacjami (czasami wielowiekowymi) i praktycznym doświadczeniem, przekładającym się na późniejsze sukcesy medyczne. Ciekawe jest to, że terapie oparte na lekach naturalnego pochodzenia z zakresu CAM, wykorzystywane często z wielkim powodzeniem zarówno przez lekarzy, np. w Europie czy w USA mają swoją genezę i bazują na środkach rodem z dżungli afrykańskiej. Z tego rodzaju środkami leczniczymi dr Czelej zetknął się w czasie swojej pracy i podróży w Nigerii i w sąsiednim Kamerunie (odkrytym przez Polaków). Zdaniem dr Czeleja powinniśmy te doświadczenia w zakresie ziołolecznictwa adaptować i wykorzystywać na naszym gruncie. Oczywiście warunkiem podstawowym jest stwierdzenie rzeczywistej efektywności i bezpieczeństwa takich środków leczniczych. Właśnie ta potrzeba poszukiwania efektywności i bezpieczeństwa środka leczniczego w stosowanej terapii, przekonała doktora do pogłębiania wiedzy w zakresie terapii CAM. W większości społeczeństw, lekarz reprezentujący wysoki poziom w zakresie współczesnej medycyny i jednocześnie posiadający wiedzę w stosowaniu preparatów z zakresu CAM, jest najczęściej zaliczany do elity świata lekarskiego. Czy warto iść w tym kierunku, czy warto starać się opanować w końcu bardzo obszerną wiedzę z zakresu preparatów CAM i tym samym poświęcić wiele lat życia na opanowanie takich terapii ? Zdaniem dr Jacka Czeleja tak, gdyż lekarz posiadający taką wiedzę jest bardziej efektywny w swoich działaniach medycznych.

Po powrocie do kraju i CMKP został uczniem ś.p. dr Jerzego Łozowskiego, jednego z większych autorytetów w zakresie homeopatii w okresie powojennym. Po osiągnięciu odpowiedniego zasobu wiedzy dotyczącej tej terapii, dr Jacek Czelej przekazywał ją innym kolegom lekarzom, angażując się w szkolenia, tłumacząc ciekawe prace z tej dziedziny czy pisząc własne poradniki umożliwiające lekarzom łatwiej opanować tę trudną metodę terapeutyczną. Własne doświadczenie życiowe i lekarskie ugruntowało u dr Czeleja przeświadczenie, że warto dla dobra pacjenta uzupełniać tradycyjną terapię preparatami naturalnego pochodzenia i warto podchodzić do każdego przypadku maksymalnie indywidualnie i w sposób całościowy, a nie schematycznie, wycinkowo. Lekarz w ten sposób praktykujący znajdzie bardzo dużo satysfakcji w swojej pracy a przede wszystkim uznanie u pacjentów.

Publikacje:

1. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Wydawnictwo Ariel W-wa 1991 – wydanie kieszonkowe
2.” Podręczna Materia Medica 186 Leków Homeopatycznych „
J. Czelej , P. Koziej , Homeo-Med W-wa 1992 – opis najbardziej popularnych leków homeopatycznych
3. „Leksykon Leków Homeopatycznych”
B. Wasilewski , J. Czelej , Wydawnictwo Split Trading W-wa 1994 – opis i zastosowania terapeutyczne wszystkich leków homeopatycznych dostępnych w tym czasie na rynku leków w Polsce
4. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny”
J. Czelej , B. Wasilewski Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1995 – pierwsze w Polsce szerokie opracowanie zawierające praktyczny opis zastosowania leków homeopatycznych
5. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1996 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci
6.” Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1998 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów
7. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny Leków firmy Lehning” J.Czelej Wydawnictwo Kengraf 2001 – poradnik terapeutyczny zastosowań homeopatycznych leków kompleksowych
8. „ Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 2003 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów, opracowanie obejmujące większość dostępnych na rynku w Polsce leków homeopatycznych
9. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Oppidium W-wa 2005 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych na użytek domowy, w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci i kobiet

Edukacja

1969 r. Akademia Medyczna w Warszawie

Leczone choroby

• spadek odporności i alergia u dzieci
  • schorzenia z zakresu interny, alergologii, reumatologii u dzieci
  • schorzenia z zakresu pediatrii

Wykonywane zabiegi

• testy u leczonych pacjentów (którzy się do tego kwalifikują) w oparciu o technikę biorezonansową

Wystaw opinię

Musisz podać wszystkie oceny

Zanim dodasz opinię

1. Nie dodawaj opinii pod wpływem emocji. Często taka opinia jest nierzetelna.
  2. Postaraj się ocenić lekarza jak najobiektywniej.
  3. Postaraj się ocenić każdy 6 z elementów wizyty oddzielnie.
  4. Pamiętaj, że nie zawsze nieuprzejmy lekarz jest niekompetentny.
  5. Pamiętaj, że nie zawsze krótka wizyta jest nieskuteczna.
  6. Gdy jesteś niezadowolony z wizyty, napisz co było nie tak i dlaczego.
  9. Opinie bez adresu e-mail mogą zostać usunięte przez lekarza.

Średnia ocena lekarza

Średnia:
4.4512345
4 opinie

• 5

Dr Czelej potrafi uratować dziecko przed podaniem antybiotyku i sterydu, w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Moje dziecko było 2 m-ce temu hospitalizowane z powodu obturacyjnego zapalenia oskrzeli i lekarze po tygodniu leczenia załamali ręce i chcieli podać antybiotyk podejrzewając zapalenie płuc. Skontaktowałam się z dr. Czelejem i zaordynował 'antybiotyk' homeopatyczny, który dał poprawę i następnego dnia na obchodzie już nikt nie wspomniał o podaniu antybiotyku chemicznego, a za 3 dni byliśmy w domu. Teraz leczę drugie dziecko u dra Czeleja na biegunkę, która trwała 5 m-cy i diagnostyka szpitalna nie dała odpowiedzi na jej przyczyny, a dr Czelej na pierwszej wizycie zalecił zestaw leków, który zadziałał po 2 tyg i biegunki już nie ma. Polecam doktora rodzicom wcześniaków z problemami układu oddechowego i pokarmowego.

• 5

Też miałam do czynienia z tym lekarzem. Mój synek miał problem z migdałkami, anginę miał aż trzy razy, za drugim razem z ropniem, za trzecim z antybiotykiem dożylnie, kilku lekarzy chciało usunąć mu migdałki, ale Doktor Czelej postanowił nie dać za wygraną. Pracowaliśmy nad odpornością rok i od tamtego czasu wszystko się uspokoiło, polecam gorąco Doktora Czeleja, to doskonały specjalista!

• 1
  • 2

no niestety mam inne zdanie niż przedmówczynie , chociaż znam jeszcze wiele osób które sa zadowolone z jego leczenia , wywaliłam kupę pieniędzy , droga wizyta i lekarstwa - mi nie pomógł gdyby powiedział "proszę pani wyczerpały się moje możliwości "proszę zmienić lekarza ( jak sie spotkałam w innych sytuacjach )nie wyrażałabym negatywnej opinii - niestety nie polecam GO !!!!!!

• 5

kilka przypadków znanych mi wyleczenia bardzo poważnych dziecięcych chorób ,alergii i braku odporności.Mojej kolezanki syna wyleczył homeopatią z bakterii gronkowca złocistego.Mój syn dzieki niemu od ponad pół roku nie brał antybiotyku,jestem mu wdzięczna.Agnieszka

Gdzie przyjmuję

place 11

Gabinet Lekarski

ul. Dickensa 7 m 83
    52,205320,9727518 55 55 35; 22 758 54 23; 22 823 11 18

Kalendarz przyjęć

Pon15.09Wt16.09Śr17.09Czw18.09Pt19.09So20.09Nd21.09
    Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 Od 10:00 Do 17:00 x x

Zdjęcia

gabinet lekarza Jacek Czelej