Jan Bardadin

Laryngolog

Pod koniec 2017 r. na podstawie m.in. badania RTG szyi rehabilitant oraz lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie ciężki przypadek laryngologiczny, tj. obustronny Zespół Eagle'a, - skutkujący bólami i niemożnością jakichkolwiek ruchów szyją, silnymi bólami w obrębie twarzoczaszki oraz częstymi omdleniami w wyniku ucisku na tętnice szyjne. W związku z powyższym, celem leczenia, w tym operacji laryngologicznej skontaktowałem się z Centrum Medycznym MML w którym otrzymałem informację, iż dolegliwością zajmuje się w ww. klinice – laryngolog dr Jan Bardadin. Podczas wizyty dr Bardadin, po zapoznaniu się z wynikiem RTG i wysłuchaniu ...

W związku z powyższym, celem leczenia, w tym operacji laryngologicznej skontaktowałem się z Centrum Medycznym MML w którym otrzymałem informację, iż dolegliwością zajmuje się w ww. klinice – laryngolog dr Jan Bardadin. Podczas wizyty dr Bardadin, po zapoznaniu się z wynikiem RTG i wysłuchaniu objawów całkowicie zbagatelizował mój przypadek i przekonywał mnie, iż nie jest to Zespól Eagle'a. Następnie przeprowadził pobieżne badanie palpitacyjne i skierował mnie na wykonanie tomografii CBCT w MML. Według dr Bardadina tomografia ta nie potwierdziła występowania Zespołu Eagle'a. Na moje końcowe pytanie: skąd się biorą i co jest przyczyną u mnie ogromnych dolegliwości bólowych i omdleń - doktor Bardadin zalecił cyt. „...30-dniowe płukanie migdałków”.
Na szczęście już w dniu następnym, udałem się do innej kliniki laryngologicznej, gdzie inny laryngolog bez problemu, zdiagnozował u mnie obustronny Zespół Eagle'a. Celem potwierdzenia diagnozy, dał pilne skierowanie ponownie na tomografię CBCT z ukierunkowaniem na ocenę Zespołu Eagle'a. Wykonana tomografia oraz jej opis, w przeciwieństwie do tomografii zleconej i analizowanej przez dr. Barbadina w 100% potwierdziła rozpoznanie syndromu Eagle'a w tym obustronny ucisk na nerwy IX-XII oraz tętnice środkowe i zewnętrzne. Jednocześnie lekarz zauważył bezpośrednie niebezpieczeństwo dla mojego zdrowia i życia w tym m.in ryzyko rozwarstwienia tętnic i dał pilne skierowanie na CITO na zabieg operacyjny do szpitala. Kilkanaście dni późnij bylem już po operacji ratującej życie, po której ustąpiły moje dolegliwości, a która wg doktora Barbadina była całkowicie niepotrzebna i bezzasadna.
Gdybym posłuchał recepty i zaleceń dr. Barbadina mogło skończyć się najgorszym.

Ocenę wiedzy lekarskiej, umiejętności i podejścia do sprawy lekarza Jana Barbadina pozostawiam czytającym. Dla mnie osobiście była to najgorsza wizyta i najgorsze rozpoznanie z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia a lekarz w swojej diagnozie całkowicie odleciał - zamiast rozpoznania i leczenia bardzo groźnej choroby Zespołu Eagle'a skupił się na migdałkach, które mi w żaden sposób nie dolegały. Klinika w której pracuje dr. Barbadin posiada marmury i wodospady na ścianach oraz wpisy znanych celebrytow, lecz to naprawdę nie świadczy o poziomie leczenia. W innych miejscach nie tak luksusowych trafiłem na lekarzy dzięki którym dziś wracam do zdrowia. Jedynym pocieszeniem jest, iż kilkanaście tygodni później po wniesieniu reklamacji, klinika w której pracuje dr. Barbadin zwróciła mi wszystkie koszty „leczenia” dr Barbadina.

Pozdr. Dariusz

Najlepszy lekarz na jakiego trafiłam jeśli chodzi o migdałki. Z czystym sumieniem polecam! Poświęcił mi bardzo dużo czasu zarówno przed jak i po operacji. Dokładnie wytłumaczył na czym będzie polegała, czułam wsparcie z jego strony. Widział jak bardzo się boję i umiał mnie uspokoić. W Internecie nie ma na jego temat ani jednej negatywnej opinii, a z czegoś to wynika.

Najlepszy lekarz na jakiego trafiłam jeśli chodzi o migdałki.
Z czystym sumieniem polecam!