mgr Katarzyna Wieczorek-Małeckamgr Katarzyna Wieczorek-Małecka - zdjęcie profilowe

mgr Katarzyna Wieczorek-Małecka

Psycholog dziecięcy, Psycholog, Wizyty domowe

Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem oraz pedagogiem, specjalizuję się w psychologii dziecięcej i osób dorosłych.

Na co dzień ...

Na co dzień pracuję jako psycholog dziecięcy z dziećmi, nastolatkami, młodzieżą w różnym wieku, ale także jako psycholog rodzinny wspierając wszelkie obszary funkcjonowania rodzinnego oraz samych rodziców. Pomagam również osobom dorosłym, które zmagają się z różnymi trudnościami.

Swoje doświadczenie zdobywałam podczas licznych praktyk, staży, a następnie pracy zawodowej w takich miejscach jak m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (gdzie jako psycholog dziecięcy prowadziłam diagnozę psychologiczną, konsultacje oraz terapię dzieci i młodzieży oraz jako psycholog rodzinny pracowałam terapeutycznie z rodzicami oraz całymi rodzinami), Poradnia Zdrowia Psychicznego (jako psycholog prowadziłam diagnozę i terapię osób dorosłych, ale także młodzieży, nastolatków), Dom Dziecka (jako psycholog i pedagog skupiałam się na pracy socjoterapeutycznej, ale i indywidualnej z dziećmi oraz wsparciu merytorycznym i psychoedukacyjnym pracowników instytucji). Ponadto jestem współautorką publikacji naukowej z zakresu psychologii, wydanej przez Uniwersytet Wrocławski – Instytut Psychologii (Polish Journal of Applied Psychology, volume 9, number 1, 2011).

Oprócz praktyki i doświadczenia, wciąż pogłębiam swoją wiedzę i dążę do rozwoju. Odbyłam już wiele szkoleń i kursów, m.in. z zakresu terapii seksuologicznej, psychologii sądowej, czy też terapii dzieci i młodzieży.

W relacji z klientem bazuję na różnych podejściach psychologicznych, dzięki czemu forma wsparcia, pomocy jest indywidualnie dostosowana zarówno do klienta jak i trudności z jakimi się zmaga. Prowadzę terapię indywidualną, terapię dzieci, par, małżeństw, terapię rodzinną, sesje transowe, a także wizyty domowe w postaci usługi "psycholog do domu". Ponadto zajmuję się również poradnictwem psychologicznym, pedagogicznym (wychowawczym) czy seksuologicznym.

W swojej pracy kieruję się dobrem klienta, indywidualnym i profesjonalnym podejściem. Zawsze przestrzegam zasad Kodeksu Etycznego Psychologa. Zapewniam pełną dyskrecję.

Katarzyna Wieczorek-Małecka

Wizytę u Pani Wieczorek-Małeckiej oceniam dobrze. Terapeutka emanuje spokojem i poświęca dużo uwagi. Wyciągnęła mnie z głębokiej depresji i życiowej stagnacji. Na terapii potrafi trafnie zwiększyć samoocenę, przez co walka z problemami staje się prostsza. Generalnie nie bylem u innego specjalisty, więc ciężko mi porównać, ale terapia u Pani Wieczorek-Małeckiej jest jak najbardziej warta.

Pani Katarzyna Wieczorek-Małecka postawiła na nogi mojego męża za co wielce dziękuję. Mój mąż stracił w wypadku swoich rodziców, był załamany, nikt nie mógł mu pomóc, odrzucał wszelkie formy pomocy, staczając się jednocześnie. Po kilku tygodniach wraz z siostrą udało mi się umówić męża na terapie. Obecnie kończy leczenie, a efekt porównując męża sprzed i po terapii jest widoczny. Z czystym sumieniem mogę polecić panią Katarzynę, która, wykonuje swoją pracę na wysokim poziomie.

Pani Kasia pomogła mi na nowo odnaleźć sens życia, zrozumieć co się stało. Dzięki Pani psycholog zrozumiałam w jaki sposób przeżywałam swoją stratę. Zmotywowała mnie do "poukładania" swojego życia na nowo. Do tego jest to bardzo ciepła osoba, przed którą łatwiej się otworzyć i mówić o sprawach trudnych. Już na pierwszym spotkaniu wzbudziła moje ogromne zaufanie. Polecam

Pani Wieczorek-Małecka tworzy bezpieczną atmosferę spotkania, co powoduje, że łatwo się przed nią otworzyć i mówić o rzeczach trudnych. W trudniejszych momentach nie kończy sesji według czasu, lecz jeśli jest to konieczne - wydłuża go. Na problem, człowieka patrzy całościowo, w moim przypadku trudność i przyczyna okazały się zupełnie inne, niż na początku myślałam. Szczerze polecam.

Bardzo polecam Panią Katarzynę. Jest to lekarz który nie zagląda na zegarek. Stara się pomóc, zawsze wysłucha do końca. Uważam że mało jest lekarzy z powołania a Panią Kasię mogę bez problemu każdemu polecić.