dr n. med. Kornelia Tomaszewska

NIE POLECAM! Pani Doktor przez 3 kolejne wizyty potwierdziła mnie w przekonaniu, że nie ma genu empatii. Ze względów finansowych zostałam zmuszona do zmiany lekarza z prywatnego na NFZ. W 23 tygodniu ciąży miałam pierwszą wizytę, podczas której lekarka pierwszą rzeczą jaką zrobiła to doczepiła się, że przytyłam 6kg, bo "w moim przypadku powinnam przez całą ciążę nie więcej jak 9kg przybrać" (Zdziwiłam się, bo nigdy nie miałam figury modelki ale przy wzroście 170cm i wadze na końcu 6m-ca ciąży 86kg to przecież jeszcze nie otyłość-każdy organizm przyswaja ten "stan" ...

NIE POLECAM!
Ze względów finansowych zostałam zmuszona do zmiany lekarza z prywatnego na NFZ. W 23 tygodniu ciąży miałam pierwszą wizytę, podczas której lekarka pierwszą rzeczą jaką zrobiła to doczepiła się, że przytyłam 6kg, bo "w moim przypadku powinnam przez całą ciążę nie więcej jak 9kg przybrać" (Zdziwiłam się, bo nigdy nie miałam figury modelki ale przy wzroście 170cm i wadze na końcu 6m-ca ciąży 86kg to przecież jeszcze nie otyłość-każdy organizm przyswaja ten "stan" inaczej). Pani doktor od razu zasugerowała, że na pewno mam już cukrzycę ciążową i powiedziała, że mam zrobić test obciążenia glukozą (oczywiście wyszedł książkowy), Zmierzyła mi szyjkę przy użyciu USG dopochwowego, ale nie pokazała mi dziecka. Bardzo mnie zabolało, gdy schodząc z fotela widziałam w monitorze główkę mojego maleństwa, a ona mi go nawet nie pokazała. Za to nie omieszkała mnie poinformować, że na NFZ nie należało mi się to badanie, które wykonała i to było tylko z jej dobrej woli.Wymieniła co mi się należy w ramach NFZ zupełnie jakby chciała powiedzieć: "nie oczekuj niczego jesteś tylko przypadkiem i bądź wdzięczna, że Cię przyjęłam". Przepłakałam pół dnia po tej wizycie. Kolejne dwie nie różniły się od poprzedniej. Dr. Tomaszewska nie raczy nawet spojrzeć pacjentce/przypadkowi w twarz jak do niej mówi. Mówi tak cicho, że trzeba się uważnie wsłuchiwać, i przez wszystkie 3 wizyty czyli w sumie przez okres ponad 2 miesięcy w moim ciele zaczęłam wyraźnie czuć ruchy dziecka, ale nic o nim nie wiem, nie wiem jak wygląda, ile mierzy cm, czy to chłopiec czy dziewczynka. Bo wg. p. Doktor to się na NFZ nie należy. Tak często powtarzała to zdanie, że mam wrażenie, że pacjentkę traktuje dopiero jako człowieka, a nie przypadek po godzinach, gdy gabinet staje się prywatny.
Aha... Każdorazowo oczekiwanie na wizytę mimo umówionej godziny trwa dodatkowe 40 min, nie ze względu na ilość pacjentek, lub zawiłości ich problemów, a dlatego, że NFZ-towskie przypadki nie są tam ważne i mimo umówionej pierwszej pacjentki na 9:20, Pani Doktor z uśmiechem i siateczkami z rynku i Chaty Polskiej przychodzi do pracy na luzie dopiero o 10:00. Za każdym razem byłam 3, lub 5 w kolejce od rana i zawsze musiałam czekać, bo Lekarze nie przychodzą do pracy i mają w d@#% pacjentki. Dobrze, że chociaż recepcjonistka jest na czas, bo czekałoby się na schodach przed budynkiem.
Niestety moje pierworodne dziecko będzie miało gorszy wózek, najtańsze łóżeczko i używane ciuszki, po to by jego mama nie musiała płakać po każdej obowiązkowej wizycie u ginekologa, bo jakaś baba nie ma w sobie odrobiny człowieczeństwa.
Wracam do pierwotnego lekarza. Wolę mu zapłacić i nie martwić się dodatkowo jak ten stres wpływa na rozwój mojego maleństwa.

Jest rzeczywiście szybka. Zaraz po wizycie czułam niepokój, ze to niemożliwe tak szybko przeprowadzić całe badanie. Potem, jak ochłonęłam, zdałam sobie sprawę, że wypytała mnie o wszystko co dotyczy zdrowia mojego i rodziny, o porody , miesiączki, trzymanie moczu, komfort współżycia.... Samo badanie ekspresowe, ale kompletne: cytologia usg przez pochwę, usg piersi. Na koniec zapytała czy mam pytania i powiedziała kiedy i jak zostanę poinformowana o wynikach. Czyli podsumowując lekarka bardzo szybka i kompetentna, nie potrzeba się rozwlekać i zagadywać kiedy wszystko jest dobrze. Cała wizyta nawet nie trwała paru minut, natomiast przede mną pacjentka siedziała ponad 20 min i wyszła zapłakana, z mnóstwem papierów w ręce.

Jak mało który ginekolog robi usg piersi. Dzięki temu w porę trafiła moja mama do onkologa. Ja już chodzę parę lat, mam poczucie kompleksowej opieki. Polecam innym.

Polecam. Towarzyszę żonie na wizytach u tego lekarza już w trzeciej ciąży. Zawsze kompetentnie, rzeczowo, spokojnie. A dodam, że druga ciąża przebiegała z powikłaniami, wszystko wyłapane na czas.

Wszystkim mamom spodziewającym się dziecka serdecznie polecam. Wyjątkowa fachowość. Pod opieką tej pani doktor czuje się bezpiecznie. Pani doktor jest wysokiej klasy specjalistą w usg płodu, widziałam w necie książki, które tłumaczyła.

Boska lekarka. Luz. To była moja pierwsza wizyta, jeszcze nie spałam z chłopakiem, ale mam bardzo bolesne miesiączki i mama poszła ze mną. Umierałam ze strachu. Badanie przebiegło bezboleśnie, zero wstydu przy takim lekarzu, który wszystko objaśnia.

Dziękuję za opinie na forum, dzięki nim trafiłam do znakomitej lekarki. Nie pracuje w szpitalu, ale to żaden problem, kieruje bezpośrednio do swoich kolegów. Wiem, że moje koleżanki chodziły do niej na usg w ciąży z polecenia swoich lekarzy w luxmedzie.

Lekarz w pełni kompetentny. Poleciły mi koleżanki z pracy wizytę w gabinecie i muszę powiedzieć, że do tej pory żaden lekarz nie zajął się mną z taką troską i wnikliwością.

Chwilę temu wypowiadała się tu moja mama. Ja również wiele zawdzięczam Pani doktor, przede wszystkim ciążę, w którą nie mogłam zajść od lat, tak wielu, że już straciłam wszelką nadzieję. Cała ciąża była dokładnie prowadzona, czułam się bezpiecznie, zawsze mogłam zadzwonić, przyjechać na kontrolę. Dziękuję.

Doskonała profesjonalistka. Rzeczowa. Wizyty jeśli nic się nie dzieje błyskawiczne, gdy miałam poważny problem Pani Doktor poświęciła mi > godzinę. Skierowała bezpośrednio do swojego kolegi, który w ciągu tygodnia już mnie zoperował. Nie polecam wizyt abonamentowych, nic nie można zrobić, tylko niezbędne minimum, wszystko oficjalnie wg umowy.