lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Urodziłam się z dysplazją lewego biodra. Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia. Już po pierwszej wizycie miałam w 100% pewność, że to właśnie jemu w pełni chcę zaufać w sprawie mojego zdrowia i planowanej operacji. Czytałam, że jest świetnym specjalistą i posiada ogromną wiedzę i doświadczeniem. Ale niezwykle pozytywnie zaskoczył mnie swoją osobowością i podejściem do pacjenta. Oby takich lekarze było jak najwięcej! Z wielkim skupieniem mnie wysłuchał, rozwiał wszelkie moje wątpliwości, z cierpliwością odpowiadał na wszystkie moje pytania. Sprawił, iż poczułam się bezpiecznie. Wiedziałam, że jestem w bardzo dobrych rękach. To człowiek z wielkim sercem dla pacjenta, dla którego zawsze znajdzie czas i uwagę, i którego traktuje bardzo indywidualnie. Uśmiechnięty, kulturalny, empatyczny, z poczucie, humoru, wykazujący wielką troskę o pacjenta. 7 kwietnia 2022 wymienił mi lewy staw biodrowy i sprawił, że odzyskałam chęć i radość życia. Mam równe kończyny, nie czuję bólu, mogę spać i poruszać się swobodnie. Dziękuje Panie Doktorze!!!
Polecam doktora Krzysztofa Uszyńskiego z całego serca!!!

Pan doktor jest świetnym specjalistą co nie przeszkadza Mu być też wspaniałym, pełnym empatii człowiekiem. Cierpliwością w wyjaśnianiu zawiłych dla pacjenta terminów, przebiegu leczenia, z uśmiechem i bez pośpiechu sprawia, że pacjent czuje się zaopiekowany Tym samym wzbudza zaufanie a dla mnie i chyba dla każdego pacjenta ma to ogromne znaczenie. Polecam

Pełen profesjonalizm, empatia, zaangażowanie, trafna diagnoza, skuteczne leczenie. Polecam serdecznie Pana doktora.

7 tygodni temu przeszedłem operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Operację przeprowadził dr Krzysztof Uszyński. Zajmował się mną zarówno przed zabiegiem, rozwiewając moje wszelkie obawy, jak i po zabiegu, udzielając wskazówek dotyczących powrotu do sprawności. Zabieg przebiegł bez jakichkolwiek komplikacji, rekonwalestencja przebiega bez zakłóceń, a wszystko to to zasługa dr Uszyńskiego. Szczerze polecam każdemu mającemu obawy przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Pełen profesjonalizm. Najlepsza konsultacja medyczna jaka miałem na przełomie ostatnich 30 lat. Niesamowity zasób wiedzy oraz kompleksowa ekspertyza. Dziękuje Panie doktorze. Paweł

Sylwia. Urodziłam się z dysplazją stawów biodrowych. W dzieciństwie przeszłam 2 operacje, pomogło na chwilkę... Po 15 latach zwlekania, bólu, ciągłych rehabilitacji, strachu i coraz gorszego stanu, dotarłam do Pana doktora Szybko i sprawnie przeszłam wszczepienie endoprotezy w wieku 40 lat.. Krótki okres rehabilitacji i nareszcie żyje!!! Mogę chodzić, spać bez bólu, normalnie pracować i funkcjonować !!! Bawić się z dziećmi i nareszcie normalnie żyć!!!! Pan doktor jest najbardziej kompetentną, szczerą, wykształconą i przesympatyczną osobą jaką spotkałam w swoim życiu. Mistrz endo Poddajcie się zabiegowi, nie marnujcie czasu i życia!!! ...

Sylwia.
Szybko i sprawnie przeszłam wszczepienie endoprotezy w wieku 40 lat..
Krótki okres rehabilitacji i nareszcie żyje!!!
Mogę chodzić, spać bez bólu, normalnie pracować i funkcjonować !!! Bawić się z dziećmi i nareszcie normalnie żyć!!!! Pan doktor jest najbardziej kompetentną, szczerą, wykształconą i przesympatyczną osobą jaką spotkałam w swoim życiu. Mistrz endo Poddajcie się zabiegowi, nie marnujcie czasu i życia!!! Strach ma tylko wielkie oczy 😎Pozdrawiam

Wybitny fachowiec i profesjonalista. Uratował mi biodro mimo dużej ostooperozy, tak że mogę po 3 latach od operacji biegać a mam już 62 lata. Godny polecenia. Również mi go poleciła dobra znajoma

Godny polecenia. Również mi go poleciła dobra znajoma

Witam. W 2012r operował mnie dr Uszyński Krzysztof w szpitalu Łużyckie Centrum Medyczne, operacja odbyła się w lipcu, do obecnej chwili nie wiem co to jest ból stawu biodrowego. Jestem wdzięczny doktorowi do końca życia że tak fachowo mi to zrobił. Pozdrawiam panie

już mija 10 lat jak pan doktor mnie operował /prawy staw biodrowy/ i jest super teraz staram się o staw lewy biodrowy bo mi dokucz. P. D Godny zaufania .Poprostu lekarz człowiek.

W lutym 2019 roku miałam po raz pierwszy kontakt z dr Krzysztofem Uszyńskim. Byłam na spotkaniu z doktorem w Bolesławcu, z którego wyniosłam bardzo dużo informacji nt. postępowania operacyjnego i pooperacyjnego. Doktor w bardzo czytelny sposób przekazuje informacje nt. leczenia. W sierpniu poddana zostałam operacji lewego biodra. Postawa doktora i kontakt z pacjentem bardzo minimalizują stres przedoperacyjny. Jest bardzo życzliwym i ciepłym w kontaktach człowiekiem. Mija rok od operacji i nie mam żadnych problemów z zoperowanym biodrem. Dlatego zdecydowałam się po konsultacji z doktorem operować drugie biodro, które doktor zakwalifikował ...

Mija rok od operacji i nie mam żadnych problemów z zoperowanym biodrem.
Dlatego zdecydowałam się po konsultacji z doktorem operować drugie biodro, które doktor zakwalifikował do operacji już rok temu.
Wszystkim cierpiącym ból a niezdecydowanym polecam dra Krzysztofa Uszyńskiego.