dr n. med. Maciej Chwaliński

Chirurg onkolog, Proktolog

Piotr Witkowski

28.09.2016

Według mnie Dr Maciej Chwaliński to bardzo dobry chirurg onkologiczny. Teraz krótka historia. 3 lata temu mój Ojciec zachorował na bardzo rzadki nowotwór GIST. Po 3 latach przyjmowaniu leku -Glivec, który kontrolował chorobę jedna zmiana zaczęła progresować. Pozostałe zarówno w wątrobie jak i w jamie ...

3 lata temu mój Ojciec zachorował na bardzo rzadki nowotwór GIST. Po 3 latach przyjmowaniu leku -Glivec, który kontrolował chorobę jedna zmiana zaczęła progresować. Pozostałe zarówno w wątrobie jak i w jamie brzusznej były dalej pod kontrolą leku. W centrum onkologii lekarz prowadzący nie chciał podjąć się operacji i usunięcia rosnącego guza ( twierdził, ze to leczenie paliatywne i operacja nie ma sensu). Osobiście jako osoba, która zgłębiła sporą wiedzę na temat tego nowotworu byłem odmiennego zdania, gdyż w przypadku progresji miejscowej wykonuje się zabieg operacyjny i dalej kontynuuje się leczenie farmakologiczne. Po konsultacjach zarówno z ośrodkiem specjalizującym się nowotworach GIST w Niemczech i Dr Chwalińskim podjęta została decyzja odmienna niż lekarza prowadzącego w Cenrum Onkologii. Dr Chwaliński podjął się wykonać dość skomplikowany zabieg( resekcja śledziony, części żołądka i ogona trzustki). To co bardzo mi się podoba to fakt, że Doktor bardzo rzetelnie podszedł do sprawy. Uprzedził nas jakie mogą pojawić się zagrożenia jeżeli nie wykonamy zabiegu, ale z drugiej strony jakie mogą pojawić się komplikacje pooperacyjne. Wszystko bardzo dokładnie było powiedziane i wyjaśnione. Doktor zawsze odpowiadał na moje pytania, często po godzinach swojej pracy( a jestem człowiekiem dość upierdliwym).
Sam zabieg był wykonany perfekcyjnie. Nie pojawiły się żadne problemy śród i pooperacyjne. Po operacji cały czas możemy liczyć na jego wsparcie i konsultacje w kwestii dalszego leczenia Ojca. W kontaktach Doktor nie tworzy sztucznych barier, rozluzniając często atmosferę ( całkiem fajne poczucie humoru). Zdecydowanie polecam jako bardzo dobrego fachowca od trudnych i bardzo trudnych zabiegów onkologicznych. Operacja Ojca została przeprowadzona w prywatnym szpitalu Świętej Elżbiety.
PS
Warto zawsze porównać różne opinie lekarzy.
Piotr Witkowski.

Maciek

25.04.2014

Miałem problem proktologiczny, udałem się na konsultację do Doktora Chwalińskiego. Wizyta trwała kilkanaście minut, a problem zniknął zgodnie z obietnicą Pana Macieja - po kilku dniach stosowania zaleceń i lekarstw. Świetny, rzetelny specjalista i tak jak gdzieś czytałem - dobry człowiek. Dziękuję.

Robert

03.04.2014

Uratował mi życie, mistrzowsko pozbył się raka prostaty. Mam wzwód, erekcję nie noszę pieluch. Wszyscy operowani pacjenci żyją!!! Szacunek Panie Doktorze!!!

Szacunek Panie Doktorze!!!

wdfionka

17.11.2013

Pragnę podziękować dr. Chwalińskiemu za uratowanie życia mojemu mężowi.W czerwcu 2011 mąż miał operację i teraz nadal jest wszystko dobrze.Bardzo dobry lekarz podejmujący od samego początku trafne decyzje.Opiekuńczy,konkretny i długo jeszcze tak wymieniać.Z czystym sumieniem mogę polecić P.Doktora i życzę Wszystkiego Najlepszego ...

Anonim

31.07.2013

Cudowny lekarz w lipcu 2009 mnie operował w Centrum Onkologii.To cud że nie mam stomii i wszystko jest dobrze.Szkoda że pana doktora nie ma już w tym szpitalu.Bardzo,bardzo dziękuję Panie Doktorze.Krystyna z Kielc

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza
Przeczytaj Poradnik dodawania opinii

Wciąż poszukujesz "Proktolog Warszawa"?

dr

Centrum Medyczne Damiana
ul. Wałbrzyska 46

ul.Roentgena
enel-med

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock Sp. z o.o.
ulica Borowa 14/18
Otwock