lekarz Magdalena Orzechowska

Lekarz rodzinny, Pediatra

Pani Doktor bardzo uprzejma, wszystko dokładnie tłumaczy, poświęca sporo czasu pacjentowi. Bardzo dobre podejście do dzieci. Badanie fiberoskopowe dokładnie prowadzone (a mam już porównanie). Uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadałam. Udzielone rady bardzo słuszne. Bez problemu wystawiła stosowne skierowania. Bez problemu zgodziła się przyjąć dodatkowe (drugie) dziecko pomimo iż nie było umówione.

Cześć wszystkim‼️ Czy ktoś z Was miał problem z przyjęciem do placówki medycznej ZDRÓJ ul. Kościuszki 10 w Trzebnicy ? Szczególnie chodzi mi o lekarza dr. Orzechowską i problemy z przyjęciem 4-letniego chorego dziecka między godziną 10:00 a 11:00. Będę pisał pozew z uwagi na to że nie jest to pierwsza taka sytuacja gdzie Pani doktor zamyka się od środka w gabinecie lub wychodzi podczas swojej pracy. Po rozmowie u dyrekcji nie widzą problemu gdyż "każdy lekarz odpowiada indywidualnie za samego siebie" przed pacjentem . Więc po co kadra zarządzająca przychodnią i brak jakiegokolwiek wpływu na lekarza z tak bogatym stażem? To że ta Pani piastuje dodatkowe etaty mieszkańcy wiedzą m.in. jako radna ze środowiska lekarzy ale nie powinno być to realizowane podczas pracy kiedy mali pacjenci czekają w korytarzu na swoją kolej a lekarza nie ma ponad 30 min bo wychodzi gdzie i kiedy chce. Czy za taką opiszałością i znieczulicą wybrano tą panią na stanowisko? Czy powinno być to kosztem pacjentów? Nie sądzę. Jest to nagminnie powtarzająca się sytuacja. Niestosownym było zasłanianie się przez kierownictwo placówki stwierdzeniem że jest dużo pacjentów i kiedy biedna pani doktor ma ich wszystkich przyjąć... a czy wychodzenie sobie w trakcie pracy temu sprzyja i jakkolwiek pomoże? Pani "prezes" ośrodka zdrowia zasłaniała się że tego dnia nie ma już innych pediatrów dopóki żona nie poprawiła ją że z tego co dowiadywała się w rejestracji na zmianie popołudniowej będzie lekarz dr Pietraszewska. Wtrące informacyjnie, że inni pediatrzy także z tej przychodni nigdy nie zrobili problemu z przyjęciem nawet jesli dziecko nie bylo zarejestrowane. Po łaskawie wykonanym połączeniu telefonicznym usłyszeliśmy że możemy się stawić na popołudnie i mimo terminów jednak zostaniemy przyjęci . Przychodnia a w szczególności lekarz , która nie udziela pomocy dziecku przy występującej gorączce wg przepisów prawa narusza prawa pacjenta. Według rzecznika praw pacjenta każde dziecko do 6 roku życia ma obowiązek zostać przyjęte i zbadane. Tu kolejna niekompetencja kadry zarządzającej - według nich do 1 roku życia. Tym razem nie odpuszczę jak do tej pory i opiszę całokształt podejścia do pacjenta do Okręgowej Izby Lekarskiej oraz Rzecznika Praw Pacjenta! Niech ktoś się weźmie w końcu za brak poszanowania pacjentów a takie kuriozalne akty opieszałości uderzające przez lekarzy w pacjentów powinny zostać wyplewione do zera. Lekarz bez powołania nie powinien piastować takiego stanowiska. Mam nadzieje że po zaistniałej sytuacji już żaden pacjent nie zostanie tak lekceważąco przyjęty.
Z poważaniem,
Rodzice chorego Mikołaja

Jak dla mnie ok, a leczymy się u pani doktor od kilkunastu lat. Diagnozy zawsze trafne , leki odpowiednio dobrane, uprzejma, dobre podejście do dzieci. Nie ma problemu jeśli potrzebna jakąś receptę lub skierowanie.

Bardzo dobry lekarz bardzo dobre podejscie do dzieci i pacjentow polecam 100%wiadomo kazdy z nas ma zle dni pozdrawiam

Brak podejścia ,nie miła . Ja się dziwię , że jeszcze tą Pani leczy jako lekarz. Przychodnia powinna bardziej kompetentnych lekarzy zatrudniać z normalnym podejściem do pacjentów.Tragedia nie polecam nikomu.

Nie polecam pani doktor to nawet nie lekarz coś że niema pojęcia o leczeniu to nie przyjmuje pacjentów twierdzi że dziecko zdrowe dzieco trafia do szpitala w ten sam dzień ma zapalenie płuc i jeszcze wcześniej kiedyś była z córką żona była w przychodni z dzieckiem wychodzi pani doktor dzieckowymiotuje na korytarzu A pani doktor mówi że nie przyjemnie bo ma godzinę do końca pracy i to się ma nazywać lekarz z powolania dziecko też trafiło do szpitala na oddziale nastepna sytulacja podczas pandemi na tele porady twierdziła że dziecko jest zdrowe bo sie smieje i wyglupia a niema jednego dziecka dylko dwójka jedno było zdrowe a drugie chore i sie rozłacza nie polecam A jeszcze jedno pracując i mówiąc proszę sobie znaleś inna przychodnie i lekarza to jak to brzmi w opinie lekarza na osrodek zdrowia .

Polecam Pani Doktor jak najbardziej! Nie przyjmuje rutynowo, słucha i słyszy pacjenta. Zna się na tym czym zajmuje. Fajnie sobie radzi z dziećmi. Bardzo się cieszymy że trafiliśmy na Pani Doktor Orzechowską.

Polecam i tez dziwię sie negatywnym opiniom, dr.Orzechowska znana jest z zaangazowania, nie podchodzenia rutynowego do problemów, szerokiej wiedzy- jest lekarzem z prawdziwie ludzkim podejściem do ludzi, moje dzieci za nia przepadają, spokojna, miła, widocznie ktoś chce jej tymi niesprawiedliwymi opiniami zepsuć wysoką markę, cóż tak się zdarza.Może tego dnia juz nie była w stanie przyjąc kolejnego pacjenta? Zaraz po 18.00 rozpoczyna się w naszej przychodni dyżur, więc nikt nie zostaje bez pomocy, a zgorączką musimy umieć sobie radzić same!!!(w pierwszych godzinach choroby).Gorąco tę LEKARZ polecam!!!!

Nie rozumiem poprzednich opinii???To wyjątkowo kompetentna, oddana pacjentom lekarz, nie ma znaczenia czy(przecież zgodnie z wykształceniem) przyjmuje i dzieci i osoby dorosłe, jest to wg. mnie zaleta.A,że czasem niemożliwe jest przyjecie dodatkowych pacjentów, to już sprawa niezależna od niej, zdecydowanie polecam!

Zdecydowanie nie polecam! Brak szacunku, zrozumienia dla rodziców chorego dziecka. Nie powinna być lekarzem, jak to stwierdziła moja koleżanka (również odesłana z chorym, gorączkującym od 3 dni dzieckiem, "bo pani dr już nie przyjmuje") "ona nawet zwierząt nie powinna leczyć". Takie są fakty! Na szczęście w Trzebnicy w przychodni można jeszcze trafić na pediatrę z powołania - Pani dr Borodycz (tylko tak trudno do niej dostać się).