dr Marcin Malcewicz

Lekarz rzeczowy i konkretny. Fajne podejście do małego pacjenta, trafiona diagnoza. Polecam z czystym sumieniem.

Nie polecam tego lekarza. Zostałam skierowana do ortopedy z wynikami zleconymi (rtg) przez panią dr chirurg w celu leczenia moich dolegliwości. Pan dr Malcewicz nawet nie raczył spojrzeć na moje wyniki ,tylko postawił diagnozę sam czyli: że nosze zle buty ,powinnam kupić sobie wkladki ortopedyczne,mam według niego płaskostopie i dlatego mnie wszystko boli., Wypisał lek przeciwbólowy i za 4 tygodnie mam do niego przyjśc i wszystko mi przejdzie (tak powiedział ) Wygląda na to ,że przeswietlenie kregosłupa zrobiłam dla siebie nie dla lekarza. 4 miesiące czekałam aby mnie tak potraktowano.

Wizyta miała miejsce w przychodni Polskie Centrum Zdrowia Instytut Medyczny -Oddział Wrocław - Śródmieście - Przychodnia Specjalistyczna. Towarzyszyłam podczas tej wizyty swojej babci, która skarży się od dłuższego czasu na silny ból kolana, uniemożliwiający chodzenie. Babcia ma silną astmę i zdiagnozowane POChP (16 godzin dziennie spędza podłączona do aparatu tlenowego), co uniemożliwia jej noszenie maseczki przed dłuższy czas (oczywiście jest po szczepieniu). Weszła do gabinetu bez maseczki. Jestem w stanie zrozumieć lekkie zdenerwowanie Doktora Malcewicza, jednak sposób w jaki do nas się odnosił był według mnie poniżej poziomu, jakiego oczekuje się od lekarza. Powiedział, że bez maseczki nas nie przyjmie, poprosiłam zatem Doktora o maseczkę. Odpowiedział, że takiej nie posiada i mamy się udać do rejestracji (gabinet znajduje się na pierwszym piętrze, rejestracja na parterze, gdyby babcia była na wizycie sama niestety przejście takiego dystansu byłoby dla babci niemożliwe – babcia porusza się o kulach). Pan Doktor od pierwszych chwil odnosił się do nas w sposób bardzo nieuprzejmy, kazał mi opuścić gabinet. Nie zgodziłam się na to, ponieważ babcia ze względu na wiek (84 lata) ma bardzo duże problemy ze słuchem i zawsze prosi mnie o towarzyszenie podczas wizyt lekarskich. Pan Doktor kazał mi stać pod drzwiami wewnątrz gabinetu, oczywiście jego ton był bardzo nieuprzejmy, niestety powiedziałabym, że chamski. Co do samego badania – Doktor Malcewicz poprosił o zdjęcie kolana, takiego nie posiadaliśmy. Wnioskuję, że było to ważne dla Doktora i miało pomóc w poprawnym przeprowadzeniu wizyty. W momencie, gdy okazało się, że takiego zdjęcia nie mamy, Doktor przeszedł do badania. Podszedł do pacjentki i dotknął bolącego kolana, pytając czy boli. Nie przeprowadził żadnego wywiadu lekarskiego, nie pytał o przewlekłe choroby ( babcia choruje na POChP, cukrzycę oraz astmę), ani o leki jakie aktualnie przyjmuje pacjentka, nie sprawdzał tego także w dokumentacji, którą babcia miała ze sobą. Babcia próbowała powiedzieć co ją boli, Pan Doktor nie wykazywał jednak żadnego zainteresowania, dążąc do jak najszybszego zakończenia wizyty. Następnie wypisał receptę na zastrzyki DIPROPHOS oraz POLTRAM COMBO. Zastrzyk wykonał po wykupieniu recepty. Wizytę zakończył słowami: "Cudowne uzdrowienie, proszę wstać i chodzić bez kul". W przypadku silnego bólu, zalecił branie tabletek przeciwbólowych dwa razy dziennie. Babcia obecnie bierze Ketonal , Apap Extra oraz Tramal (po których się źle czuje, o czym poinformowała lekarza). Lekarz jednak albo nie chciał albo nie miał czasu sprawdzić jakie leki babcia obecnie przyjmuje i czy będą one kolidować z przepisanymi przez niego. Wydaję mi się, że wysoce nieprofesjonalne jest leczenie pacjenta na tzw. oko i przepisywanie leków, nie wiedząc jakie pozostałe przyjmuje oraz jakie przewlekłe choroby ma pacjent. Przykro mi to stwierdzić ale wychodząc z gabinetu czułam duży niepokój i obawę o zdrowie babci. Rozumiem, że starszego człowieka

Doskonały lekarz z olbrzymim doświadczeniem. Zdecydowanie polecam dla ludzi ceniących swój czas. Nie szuka problemów tam gdzie ich nie ma. Precyzyjnie diagnozuje i rozwiązuje problem, zalecając najskuteczniejsze leczenie. Godny polecenia!

Bardzo konkretna, merytoryczna pomoc.Do tego pan doktor nawiązuje bardzo dobry kontakt z pacjentem.Cierpliwie słucha pacjenta, i pomaga.

Super lekarz jest miły i dokładnie wytłumaczy wszystko zrobi dokładny wywiad lekarz godny poleceniu

Witam jestem bardzo zadowolony z konsultacji u Pana doktora, szczegółowo mi wytłumaczył mój problem i zalecił dodatkowe badania.Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

pełen profesjonalizm w podejściu do pacjenta, empatia, mądre rady dotyczące dalszego leczenia i późniejszej rehabilitacji. Dziękuję

Wizyta przebiegła poprawnie , sprawnie i w miłej atmosferze. Dostałem skierowanie na badania i prześwietlenie. Jestem zadowolony

Szybka i konkretna porada w komfortowych warunkach Medixu. Lekarz poinformował mnie również o profilaktyce oraz skierował na zabiegi. Porządny specjalista.