dr hab. n. med. Marek Ruchała

Endokrynolog

Prof Marek Ruchała to zdecydowanie PROFESJONALISTA posiadający olbrzymią wiedzę medyczną! Rzeczowy, kompetentny i merytoryczny! W moim przypadku Profesor błyskawicznie postawił trafną diagnozę, a późniejsze badania ją jedynie potwierdziły… Szczegółowo wszystko wytłumaczył, rozwiał wszelkie wątpliwości, omówił problem i sposób leczenia już na pierwszej wizycie! Z gabinetu wyszłam z kompletem wiedzy, wnikliwej analizy mojego przypadku, lecz również z poczuciem, że czas poświecił mi nie tylko wybitny Profesor, ale przede wszystkim CZŁOWIEK! - człowiek z wielkim sercem, empatią i troską o swojego pacjenta! Profesorze - dziękuję za wszystko!!! Wiem, ze nie jest prosto ...

Rzeczowy, kompetentny i merytoryczny!

Profesorze - dziękuję za wszystko!!!

Wiem, ze nie jest prosto i nie jest łatwo, żeby jeden człowiek zbawił cały świat…, jednakże wierzę w to głęboko, ze Profesor nadal będzie znajdował czas i siłę, żeby motywować „niektórych lekarzy” do ciągłego, dalszego rozwoju!

To nie jest kokieteria, tylko zdecydowanie uważam, ze jedynie dzięki takim ludziom jak Profesor - pacjenci będą mogli czuć się bezpiecznie!

zdecydowanie polecam Dr Ruchałe , chodziłam już do wielu endokrynologów i dopiero dr Ruchała zdołał mi pomóc, jestem mu bardzo wdzięczna i polecam wszystkim borykającym się z problemami tarczycy, wizytę u doktora

Jestem stałym pacjentem (już) profesora, ale właśnie zmieniam specjaliste. Ostatnie wizyty skłoniły mnie do tego. Doktor stał nie mało uprzejmy, jakby mu juz nie zależało na ludziach. A szkoda, bo był naprawdę dobrym lekarzem. BYŁ!!!

rewelacyjny lekarz, przesympatyczny człowiek

rewelacyjny lekarz, przesympatyczny człowiek

A ja widziałam jak On bada, jak analizuje przypadki bo bywałam na stażu w jego klinice i powiem tylko tyle że to bardzo dobry klinicysta i wierzyc mi sie nie chce w brednie wypisywane pod jego nazwiskiem, natomiast szydzenie z nazwiska uwazam za płytkie i swiadczace o pacjencie.

Bardzo dobry endoktynolog, lecze sie u niego ponad 3 lata i nie zmienilabym go na zadnego innego. pewny facet, jednym z mankamentow jest to ze ciezko go zlapac w szpitalu przez duza naprawde ilosc odwiedzajacych go pacjentow, a osttanio tez terminy w klinice prywatnej przeciagaja terminy

Koszmar a nie wizyta u specjalisty!Byłam u tego ignoranta dwa lata temu po pobycie szpitalnym i złymi wynikami,których nawet nie raczył dobrze przejrzeć!Stwierdził,że jestem zdrowa a mój nagły przyrost wagi to wina złej diety i braku ruchu.Był głuchy na moje stanowcze sprzeciwy związane z trybem życia,który był bardzo zdrowy a kondycja do pozazdroszczenia.Przemilczał moje nadciśnienie,którego wcześniej nie miałam.Skierowanie na dalszą hospitalizację od ordynatora endokrynologii w Grudziądzu.Brak miesiączki,omdlenia,zawroty głowy,duszności,dreszcze,nudności,senność i straszliwe migreny głowy,na których aż wiłam się z bólu.Dwa razy wzywany był lekarz,który musiał podać mi zastrzyk.A Ruchała na to nic!Złe wyniki hormonalne skomentował bzdurą,że to przez nagły skok wagi a na koniec dodał,że mam tyle nie jeść i nie szukać winnego w chorobie tylko się zabrać za siebie.Myślałam,że to jakiś żart!Absurd!Załamałam się i postanowiłam już nie szukać pomocy.Jednak wciąż pogarszający stan zdrowia przywiódł mnie do szpitala w Bydgoszczy gdzie wykryto u mnie guzy hormonalnie czynne na obu nadnerczach i wiele innych zaburzeń!!!Mam nadzieje,że to Pan przeczyta i się zastanowi nad zmianą zawodu zanim doprowadzi kogoś do zgonu(jeśli już nie doprowadził).Żałuję,że nie domagałam się tych bzdur na piśmie bo z przyjemnością spotkałabym się na drodze sądowej!Trafne nazwisko!

Niezły lekarz, rzeczywiscie. Wysłuchał spokojnie i potem powoli metodycznie powiedział swoje, po przeanalizowaniu badań oczywiscie. Dziekuję.

Znakomity specjalista, wybitnie oceniający całego pacjenta nie tylko swój zakres, patrzący znacznie szerzej, niż tylko na dany przypadek, wielka wiedza, ale chyba niedoceniony na uczelni, zabiegany, zmęczony ilością różnych zajęć. Na pewno warto go polecić z resztą dostać się do niego to "marzenie ściętej głowy":)

bylam operowana w poznaniu na tarczyce.zawdzieczam szybkie i fachowe podejscie do mjej choroby