lekarz Michał Balcerzak

1,7
1,3
1,7
1,3

Dr Balcerzak na oddziale neurologii szpitala MSWiA w Wawie zachowywał się dość nieznośnie. Zostałam tam przyjęta z udarem mózgu a byłam adresatką jego ciętych ripost i kąśliwych uwag. Takich rzeczy nie robi sie nawet ludziom zdrowym a co dopiero chorym. Niestety doktorowi brakuje inteligencji emocjonalnej i empatii. Nie nauczył się jeszcze, że stan emocjonalny pacjenta jest kluczowy dla jego zdrowienia. Miejmy nadzieję, że nabędzie jeszcze tą wiedzę i doświadczenie i nie będzie szkodził pacjentom bo być może merytorycznie to dobry lekarz. Niestety jego przykre zachowanie zakrywa jego atuty

Lekarz na swoim dyżurze stwierdził zgon u mojej babci, zadzwonił do mnie zupełnie niezorientowany co do chorób pacjenta i przyczyn hospitalizacji, usiłował mi wmówić nieprawdę. Zdążył mnie obrazić, gdy zadzwonilam w celu uzsykania szerszych informacji "Gdyby ktoś z mojej rodziny tak ciężko chorował nie wydzwaniałbym do szpitala po jego śmierci". Zachowywał sie bezczelnie, podważał moja wiedzę medycyna. Nie potrafił powiedzieć, kiedy bedzie wypis pacjenta i jak będzie można go odebrać. Zachowanie niezgodne z kodeksem etyki lekarskiej w dodatku do "kolegów po fachu".

Bardzo przykro mi to pisać, ale może coś trafi do Pana doktora... Choroby neurologiczne to poważny problem dla pacjentów, jak i rodzin pacjentów. Czasami po wypisie pacjent może mieć dolegliwości, które chciałby skonsultować. Kiedy coś niepokoi, logicznym w moim mniemaniu, jest zatelefonowanie na oddział z którego niedawno zostało się wypisanym. I nie chodzi tu o pełną konsultację przez telefon, tylko o jedno pytanie. Pan doktor dużurujący w szpitalu MSWiA na taki telefon od pacjenta rzuca słuchawką, traktując byłego podopiecznego jak natręta i pozostawiając go w stanie jeszcze większego niepokoju i roztrzęsienia.
Rozumiem, że każdy może mieć gorszy dzień, masę pracy itd., ale proszę o minimum cierpliwości i empatii do pacjentów .