dr hab. n. med. Michał Wszoładr hab. n. med. Michał Wszoła - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3

dr hab. n. med. Michał Wszoła

Chirurg ogólny, Gastrolog, Proktolog, Transplantolog

Doktor nauk medycznych, transplantolog, chirurg w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, The Transplantation Society, International Pancreas and Islets Transplantation Association oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Osiągnięcia:
- Kierownik Pracowni Izolacji Wysp Trzustkowych
Propagator małoinwazyjnych technik w chirurgii ogólnej i transplantacyjnej,
Pomysłodawca i twórca małoinwazyjnego zabiegu endoskopowego przeszczepienia wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka

Publikacje:

- Surgical site infections after kidney transplantation-where do we stand now? Wszoła M, Kwiatkowski A, Ostaszewska A, Górski L, Kuthan R, Sawicka-Grzelak A, Diuwe P, Góralski P, Drozdowski J, Kawecki D, Młynarczyk G, Chmura A. Transplantation. 2013 Mar 27;95(6):878-82.

- Islet transplantation as a treatment for complications of type I diabetes. Wszoła M, Kwiatkowski A, Berman A, Górski Ł, Chmura A. Pol Merkur Lekarski. 2013 Sep;35(207):127-32.

- Heterotopic pancreas located in a gallbladder associated by cholelithiasis: case report. Jędrzejko Kalina, Wszoła Michał, Kwiatkowski Artur, Powała Agnieszka, Kieszek Rafał, Domagała Piotr, Serwańska-Świętek Marta, Berman Andrzej, Górski Łukasz, Zagórski Krzysztof, Chmura Andrzej. MEDtube Science 2015, Mar 3(1), 32-34.

Nagrody i wyróżnienia:

- I Nagroda na Zjeździe Sekcji Videochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich za publikacje o Endoskopowym przeszczepianiu wysp trzustkowych (2011)

- I Nagroda na Zjeździe Beta Cell Replacement Therapy w 2009 roku Nantes, Francja

- Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP (2009)

Znajomość języków:
- angielski
- włoski

Hobby:
- Nurkowanie,
- żeglarstwo,
- biegi średniodystansowe,
- zdrowy tryb życia.

Wizyta u docenta była jedną z lepszych decyzji. Wywiad był przeprowadzony bardzo dokładnie i dr nie spieszył się - odpowiedział na wszystkie pytania. Ponadto wszystkie dolegliwości ustąpiły i nie nawróciły... (jak po wizycie u innych lekarzy) Dziękuję

Dziękuję

Pan Doktor postawił zupełnie złą diagnozę, zaczął szukać w zupełnie złym kierunku, co kosztowało kilka prywatnych wizyt, badania w laboratorium analitycznym na kwotę ponad 1000zł, oraz próbował namówić na gastroskopię i kolonoskopię - koszt około 800zł. Efekty po kilkunastu tygodniach leczenia u dr Wszoły były żadne, dlatego skorzystaliśmy z konsultacji u innego lekarza, gdzie 1 wizytą i 1 lekiem udało się zażegnać cały problem zdrowotny.

Bardzo dobry fachowiec. Jestem bardzo zadowolony z wizyty u lekarza. Dokładnie wytłumaczył mi mój stan i jak należy dalej postępować. Po wizycie jestem dobrej myśli.

Super człowiek, stanowczy profesjonalista. Dobrze wykonuje swoją pracę. Byłem u dr Wszoły wyłącznie na konsultacjach, ale i tak gorąco polecam.

Kiedy sie choruje ma sie styczność z wieloma lekarzami. bardzo sie cieszę że w decydującym momencie trafiłam pod skrzydła dr Michała Wszoła. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie jako lekarz i jako człowiek. Konkretny, kompetentny i cierpliwy.Przywrócił mi wiare w publiczną służbę zdrowia. Dziękuje Panie doktorze. A. Banaszek

A. Banaszek

Nie moge sobie wyobrazic by mozna bylo lepiej czy uprzejmiej podejsc do pacjenta. Leczenie jest w trakcie wiec nie podejmuje sie oceny jego wynikow. Oceniam jedynie kontakt lekarz-pacjent jako absolutnie wzorowy. Pod tym wzgledem polecam tego lekarza kazdemu.

Pomógł tacie z wielką przepukliną po innej operacji-i to bez otwierania brzucha-włożył siatkę laparoskopowo-wszystko było ok - dziękujemy jeszcze raz doktorze.

Rzeczowo, miły, pomógł mamie w leczeniu przepukliny brzusznej, które nikt nie chciał operować.