lekarz Mirosława Gajewska

Laryngolog

Pani Doktor jest ciepła i życzliwa dopóki jej to pasuje, to znaczy jeżeli rozumiemy te aspołeczne zachowania, które opiszę poniżej jako ciepłe i życzliwe. Badanie zaczęło się od wywiadu, gdzie już zaprezentowała klasyczną taktykę wywyższania się nad pacjentem przez zadawanie pytań retorycznych oraz tendencyjnie mówienie głosem jak do dziecka. Następnie po opisie sytuacji, zaczęła kilkukrotnie pytań “To już się Pani domyśla co to jest, hm? Hm?” - nie wiem czy Dr Gajewska rozumie idee wizyty u lekarza - właśnie jest taka, że pacjent się nie domyśla i dlatego przychodzi i ...

Badanie zaczęło się od wywiadu, gdzie już zaprezentowała klasyczną taktykę wywyższania się nad pacjentem przez zadawanie pytań retorycznych oraz tendencyjnie mówienie głosem jak do dziecka. Następnie po opisie sytuacji, zaczęła kilkukrotnie pytań “To już się Pani domyśla co to jest, hm? Hm?” - nie wiem czy Dr Gajewska rozumie idee wizyty u lekarza - właśnie jest taka, że pacjent się nie domyśla i dlatego przychodzi i pyta się specjalisty.

Następnie lekarka przeszła do 1 części badania, gdzie sprawdziła uszy i zaczęła drugą część, gdzie miała sprawdzić migdałki.
Wyjęła metalowy patyczek, poprosiła o otworzenie buzi i wbiła mi patyk tak głęboko, że zaczęłam się nim dławić. Mową ciała jasno dałam do zrozumienia, że ma przestać wykonywać to działanie, na co ona wbiła mi patyk jeszcze bardziej, kiedy ręką próbowałam się uwolnić i wyjąć patyk, ona wbijała go jeszcze bardziej. Odruch wymiotny i ból były okropne, czułam, że się zaraz udławię. Lekarka po zwróceniu uwagi, zaczęła się tłumaczyć, że tak się wykonuje badanie, na co ja zwróciłam swoją uwagę, że można poinformować jak ma się zamiar wbić komuś tak głęboko metalowy patyk do buzi. I tu zaczęło się podnoszenie głosu przez lekarkę, prawie krzyki. Do tego ubliżanie przez mówienie “ze nawet 10 letnie dzieci to znoszą” z wydymanym uśmiechem na twarzy. Powiedziałam, że jeżeli zostałabym poinformowana o zamiarze to też bym to zniosła, na co lekarka odpowiedziała, że ona nie uprzedza, ponieważ to właśnie przeszkadza w sprawdzeniu migdałków, gdy pacjent wie co się stanie. Oczywiście lepiej jest wziąć go z zaskoczenia i oczekiwać, że a rusz może się uda. Lekarka przeprosiła, ale widoczne było to, że nie zrobiła tego z przekonania, że coś wykonała źle.
Następnie lekarka zaczęła się tłumaczyć i przepraszać klepać dłońmi o moje kolana, czym po raz kolejny naruszyła moją przestrzeń osobistą, o czym jej powiedziałam. Klepanie nazwała pieszczotliwym i ponownie nie widziała nic złego w swoim zachowaniu. Dotykanie pacjenta bez jego zgody, a w szczególności w miejsca, które nie podlegają pod jego specjalizację, jest oznaką braku profesjonalizmu. To co dla jednego jest pieszczotliwe, dla innego oznacza zapędzenie się.

Nazywanie kobiety “emocjonalną” i “delikatną”, ponieważ nie pozwala sobie na dalsze wpychanie, czy już nawet dopychanie, co powodowało jeszcze większe dławienie się, głębokiego przedmiotu do gardła, to klasyczny przykład mizoginizmu. Lekarz nie szanuje granic i jeszcze masz pretensje o to, że ktoś je w ogóle posiada, ponieważ to nie współgra z jej wizją wizyty, co klarownie pokazuje brak jakiejkolwiek etyki lekarskiej i wybujałe ego.

Niezwykle cenię sobie Panią Doktor. Każda z moich wizyt rozpoczynała się od wnikliwego wywiadu; badania i zabiegi wykonywane były w miarę możliwości delikatnie i sprawnie, za każdym razem byłam informowana, co mnie czeka. Pani Doktor zawsze tłumaczyła przyczyny chorób i zalecenia dotyczące leczenia. Atmosfera zawsze była życzliwa i ciepła. Takich lekarzy ze świecą szukać! Pielęgniarka towarzysząca Pani Doktor jest także rewelacyjna. Dodam jeszcze, że moje dzieci są równie oczarowane Panią Doktor!

Super kobieta bardzo dobra swoim zawodzie polecam , bo żadko taką lekarkę dobra znaleść, ktury jest szczera i bardzo dobrze doradza

wg mnie to złośliwa osoba która celowo bada tak by pacjent odczuwał ból, wyglądała na miłą ale w praktyce zawiodłam się

NIE POLECAM !!! Pani dr. Gajewskiej. Byłam na wizycie i to prywatnej z ostrym bólem gardła i powiększonymi migdałkami.. a Pani Dr Gajewska po zajrzeniu do gardła zadała mi pytanie, cytuję : "czego Pani ode mnie oczekuje ?" "Ja tam nic nie widzę, nie wiem co Pani zaradzić"... więc teraz ja mam pytanie...co to jest za lekarz ????? ja lekarzem nie jestem ale na pierwszy rzut oka widać u mnie w gardle powiększenie migdałków o bólu jaki mam już nie wspomnę... wiec szczerze NIE POLECAM tej niby to pani "doktor" !!!!

Pani doktor zaradziła na moje notorycznie nawracające, przewlekle zapalenia zatok. Jest swietna! Od ponad roku nie mam zadnych infekcji!polecam goraco!

Po około dzięsięcioletnim etapie problemów z gardłem i zatokami nareszcie trafiłam na kompetentnego lekarza, który uwolnił mnie od bólu i dyskomfortu.Szkoda, że dużo wcześniej nie zdecydowałam się udać do Pani Gajewskiej, ponieważ uniknęłabym niepotrzebnego brania antybiotyków i innych leków przepisywanych przez różnych lekarzy-od lekarza rodzinnego po różnych laryngologów.Pani doktor Gajewska jest cierpliwa, spokojnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie zadawane pytania.W moim przypadku przepisała odpowiednie leki, kontrolowała całą kurację.

W przypadku skomplikowanych lub złożonych problemów potrafi skierować do właściwego specjalisty lub ośrodka medycznego w Polsce. Jest na bieżąco z nowościami ze swojej dziedziny.