Psycholog, Psychoterapeuta, Psychoterapia - to tylko kategorie.
Najważniejszy jest zawsze człowiek-osoba. Zajmuję się terapią oraz pomaganiem.

Gestalt - jest ...

Psycholog, Psychoterapeuta, Psychoterapia - to tylko kategorie.
Najważniejszy jest zawsze człowiek-osoba. Zajmuję się terapią oraz pomaganiem.

Gestalt - jest podejściem humanistycznym w psychoterapii opartym na fenomenologii, egzystencjalizmie oraz co najważniejsze holizmie. Oznacza to, że Klient wraz z jego subiektywną rzeczywistością traktowany jest indywidualnie i wyjątkowo. Każdy z aspektów jego osoby, na który zwraca się uwagę na terapii: umysł – myśli, intelekt, procesy poznawcze, emocje – uczucia i ciało są równoważne, nierozerwalne i stanowią całość. Poszczególne elementy, rozpatruje się w kontekście pozostałych. Pozwala to na szerokie, kompleksowe i skuteczne podejście do problemu, na intelektualne jego zrozumienie, poczucie emocjonalnej ulgi oraz odreagowanie z ciała, puszczeniu napięć, zmiany zachowań, reakcji, przyzwyczajeń.

Nasze zachowania i reakcje na sytuacje, ludzi, otoczenie min. w celu uzyskania akceptacji, miłości, ulgi zostają utrwalone i stają się nawykami. W konsekwencji integralność osobowości ulega rozbiciu, człowiek oddziela się od swoich naturalnych odczuć, potrzeb, blokuje swój potencjał, wrodzoną formę ekspresji. Naturalna homeostaza, równowaga oraz przywracający je proces samoregulacji zostają zaburzone, skutkiem czego mogą pojawić się choroby.
Celem terapii Gestalt jest pomoc Klientowi w poszerzaniu samoświadomości, integracji osobowości, ogdkryciu autentycznych pragnień, emocji, pobudzeniu i uwolnieniu wrodzonego potencjału, a także zdolności do samoregulacji, przezwyciężaniu problemów, poznawania ograniczeń, aby mógł kierować swoim życiem zgodnie z własnymi potrzebami oraz autonomicznym systemem wartości w relacjach osobistych, rodzinnych i biznesowych.

Istnieje możliwość umówienia spotkania w innych godzinach niż podane w kalendarzu wizyt. Jeżeli więc Państwo potrzebują indywidualnego terminu sesji, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy

Naprawdę godny polecenia specjalista, widać powołanie w pracy oraz w podejsciu do problemów z którymi przyszłam.

Nie taki diabeł straszny :) Po długich rozsterkach zdecydowałam się na wizytę i w efekcie wyszło mi to tylko na dobre. Według mnie terapeuta z powołania i bardzo życiowy. Polecam wszystkim !!!!

Godny polecenia specjalista. Widać że zna się na rzeczy i wie jak pomoc ludziom w trudnej sytuacji. Potrafi wysłuchać drugiego człowieka, znaleźć przyczynę rozterki i jej zaradzić a przy tym rozmowa z Panem Pawłem przebiega w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Polegam gorąco!

Uważam, że Pan Paweł jest bardzo dobry. Z dużym poczuciem zaufania i bezpieczeństwa mogłem mu się zwierzyć i pracować nad naprawdę trudnymi dla mnie tematami. Mam poczucie profesjonalizmu ze strony Pana Pawła, bycia naprawdę wysłuchanym, zrozumianym i w całości zaakceptowanym. Bardzo polecam!!!

Spisałeś się, muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś w ten sposób podszedł do tematu. Do następnego spotkania, dzięki.