dr hab. n. med. Paweł Bugajskidr hab. n. med. Paweł Bugajski - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Bugajski

Kardiochirurg

Jestem kardiochirurgiem z 32 letnim doświadczeniem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia, pomagam w podjęciu decyzji o leczeniu operacyjnym lub angioplastyce, operuję bypassy,wady zastawek serca także metodami miniinwazyjnymi, tętniaki aorty i serca oraz wady wrodzone u dorosłych.

Pan dr hab .med .Paweł Bugajski wykonał u mnie operację wymiany zastawki aortalnej na zastawkę biologiczną w Szpitalu Miejskim im J. Strusia w Poznaniu. To świetny specjalista, kardiochirurg, któremu można zaufać. Dokładnie przekazał mi informację o metodzie przeprowadzenia zabiegu operacyjnego i o jego przebiegu. Pan dr. jest bardzo miły ,uprzejmy ,sympatyczny godny polecenia .Dziękuję bardzo za okazaną życzliwość i zaangażowanie. Dziś po dwóch miesiącach po operacji i po rehabilitacji czuję się coraz lepiej. Dziękuję ,całemu personelowi oddziału kardiochirurgii za profesjonalną opiekę w pełni zaangażowani w drodze do lepszego samopoczucia chorego. Pacjentka Teresa.

Szanowny Panie Doktorze, Moje wyzdrowienie było możliwe jedynie dzięki Pana zaangażowaniu. Pragnę złożyć Panu najserdeczniejsze podziękowania za udzieloną pomoc i wsparcie. Dziękuję za profesjonalizm połączony z życzliwością i ciepłem. Z wyrazami szacunku.

Szanowny Panie Doktorze,

Z wyrazami szacunku.

We wrześniu 2023 roku Pan dr hab. med. Paweł Bugajski w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu ul. Szwajcarska 3 na Oddziale Kardiochirurgii wykonał w krążeniu pozaustrojowym jeden pomost tętniczy – LIMA-GPZ. Mój strach przed operacją był duży, bardzo duży. Dzień przed zabiegiem Pan dr Bugajski przeprowadził ze mną wywiad, jak się po kwadransie okazało, nie był to tylko standardowy wywiad medyczny. Dla mnie to była super uspakajająca rozmowa, Pan dr Bugajski udzielił mi nie tylko informacji o czekającym mnie zabiegu, ale co również ważne okazał dużo empatii i wykazał się zdolnością słuchania pacjenta. Wiedziałem, że znalazłem się w dobrych rękach. W chwili gdy piszę te słowa jestem po rehabilitacji, czuję się coraz lepiej. Dziękuję serdecznie Panu i całemu kierowanemu przez Pana zespołowi. Przez cały czas pobytu spotykałem się z życzliwością i uśmiechem, czułem się bezpiecznie.

Trudna i angażująca operacja tętniaka aorty. Dzięki docentowi Bugajskiemu jednak udało się przez to przejść szybko i na ile to możliwe, bezproblemowo: wizyty, analiza badań, później oddział, operacja i bezpośrednio po: rehabilitacja. Docent Bugajski to empatyczny, zaangażowany, świetny kardiochirurg. Dziękuję za wszystko!

Pan dr. Bugajski w listopadzie wykonał u męża pomostowanie tętnic wieńcowych na oddziale kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Wysokiej klasy specjalista, empatyczny, wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Mąż bardzo szybko wrócił do zdrowia. Personel w oddziale bardzo kompetentny,służył pomocą .Z całą odpowiedzialnością mogę polecić pacjentom oddział kardiochirurgii kierowany przez pana dr Bugajskiego.

Wspaniały Fachowiec i dobry człowiek wiem co mówię 3 lata temu byłem Docenta pacjentem Serce gra jak Nowe pozdrawiam Dziękuje

Docent X.Bugajski ( w miejscu "X" powinno być jego całe imię ) jest wspaniałym kardiologiem i chirurgiem. Miałem szczęście,że trafiłem pod jego opiekę, kiedy zachorowałem. Poważną operację, jaką jest wszczepienie zastawki i bypassu, przeprowadził bezbłędnie - dowodem na to jest mój obecny stan zdrowia i coraz lepsze samopoczucie. Doktor Bugajski przeprowadził mnie przez ten trudny czas dzięki swojej kompetencji, opiekuńczości i dobroci. Moje serce jest mu za to bardzo wdzięczne!

Dr Paweł Bugajski operował moją Mamę gdy okazało się, że zapalenie wsierdzia przyczyniło się do mocnej degradacji zastawki mitralnej. Operacja była tym bardziej skomplikowana, że zwapnienia występowały już od dawna a obecność bakterii nie pomagała. Pomimo wyżej wymienionych przeciwności losu operacja się udała a Pan Doktor wykazał się dużą dozą empatii wobec rodziny osoby operowanej (gdy wyszedł z operacji i tłumaczył nam jak przebiegła). Śmiało możemy powiedzieć, że Pan Doktor uratował mojej Mamie życie. Jest to więc doskonały specjalista a zarazem człowiek pełen zaangażowania i zrozumienia w stosunku do zmartwionej sytuacją rodziny. Możemy z całego serca Pana Doktora Pawła Bugajskiego polecić!

Doskonały specjalista kardiochirurg. Z pasją i wiedzą wykonuje swój trudny zawód. Bardzo komunikatywny i zaangażowany, zarówno na etapie diagnozy jak i leczenia. Postrzega pacjenta jako indywidualny przypadek i przystępnie wprowadza go we wszelkie kwestie związane z jego chorobą. Jest zwolennikiem interwencji chirurgicznej jedynie w przypadkach, które absolutnie tego wymagają, zgodnie z aktualną wiedzą. Lekarz o niezwykłej kulturze osobistej, a przy tym miłośnik sztuki i humanista. Ze wszech miar godny polecenia.

We wrześnou 2021 roku doktor Bugajski przeprowadzil u mojego męża operację OPCAB.Dzisiaj jest juz po 4 tygodniach rehabilitacji.Na dzień dzisiejszy czuje się dobrze.Docent bardzo szybko zaopiekował się mężem i tak jak mówił w określonym terminie operował go w szpitalu im.Strusia w Poznaniu.Jest to lekarz kompetentny i odpowiedzialny .Dziękuje wraz z moim mężem za udzieloną pomoc.