Kilkunastoletnie doświadczenie w leczeniu operacyjnym schorzeń kręgosłupa. Rzetelna edukacja: specjalizacja z dziedziny neurochirurgii zakończona egzaminem państwowym, doktorat, europejski kurs dla neurochirurgów (EANS) w cyklu czteroletnim ; kilkumiesięczne praktyczne staże u najlepszych neurochirurgów w Europie, wiele kursów praktycznych z zakresu chirurgii kręgosłupa w USA, Europie i Polsce.

Leczone choroby

• Pełen zakres chirurgii kręgosłupa

Wykonywane zabiegi

• metoda endoskopowego usuwania jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa Endospine
  • przezskórna nukleoplastyka jądra miażdżystego w odcinku szyjnym i lędźwiowym metodą Coblacji
  • mikrodyscektomia lędźwiowa
  • dyscektomia lędźwiowa z dostępu przedniego z artrodezą i artroplastyką (ruchoma proteza dysku)
  • mikrodyscektomia szyjna z artrodezą i artroplastyką (ruchoma proteza dysku)
  • dyscektomia ze stabilizacją sztywną w przypadku kręgozmyków, spondylozy lędźwiowej i nowotworów
  • vertebroplastyka
  • kyfoplastyka w przypadku złamań osteoporotycznych i naczyniaków trzonów kręgów

Wystaw opinię

Zanim dodasz opinię

1. Nie dodawaj opinii pod wpływem emocji. Często taka opinia jest nierzetelna.
  2. Postaraj się ocenić lekarza jak najobiektywniej.
  3. Postaraj się ocenić każdy 6 z elementów wizyty oddzielnie.
  4. Pamiętaj, że nie zawsze nieuprzejmy lekarz jest niekompetentny.
  5. Pamiętaj, że nie zawsze krótka wizyta jest nieskuteczna.
  6. Gdy jesteś niezadowolony z wizyty, napisz co było nie tak i dlaczego.
  9. Opinie bez adresu e-mail mogą zostać usunięte przez lekarza.

Średnia ocena lekarza

Średnia:
3.5512345
37 opinii

• 1

Lekarz tragedia . Chodzi mu tylko o kasę. Myślę że dobrze by sie było spotkać w wiekszym gronie i porozmawiać na temat watpliwych zdolności lekarskich . Przez niego mało nie wyladowałm na wózku inwalidzkim. Z pomocą przyszli lekarze ze Szwecji.I tak jak nie jedna osoba pisała po wzieciu kasy słyszy sie juz tylko MUSI BOLEĆ Mój numer 509 703 941

• 5

Byłam operowana przez dr.Lisa w CKR Konstancin 4miesiące temu.Mam wszczepione implanty szyi na 3 poziomach,C3-C6. Jestem bardzo zadowolona z wyniku operacji. Gorąco polecam dr.Lisa.Oddział na którym leżałam jest nowoczesny i pracuje na nim wspaniały, wykwalifikowany personel pielęgniarski.Dziękuję bardzo,gorąco polecam

• 5

Właściwa osoba na właściwym miejscu, to się nazywa mieć powołanie i pasję do tego co się robi.

• 5

Konkretny, kompetentny, przyjemny w obejściu, ogromna wiedza. Polecam.

• 5

Wspaniały ,młody, nie zmanierowany.Świetny specjalista.Byłam operowana na kręgosłup szyjny.czuję się świetnie.Bardzo dziękuję i każdemu polecam Dr.Pawła Lisa.

• 2

Pan Doktor może i am fach w reku ale zero powołania !!! Liczą się tylko pieniądze i nic więcej. Mam dyskopatię C5-C6. Doktor zalecał wstawienie ruchomego dysku za 27000 (ponieważ rzekomo nie jest refundowany, co jest nieprawdą!!!) albo sztywny implant na NFZ, co jest gorsze dla pacjenta. Doktor powiedział "może i Fundusz ruchomy dysk refunduje ale ja takiego na kasę chorych nie wstawię. Doktor powinien się zająć chirurgią plastyczną, wtedy przechodzili by do niego nadziani pacjenci. Specjalista dobry, duszy i człowieczeństwa szukać w nim na próżno. Przykre...

• 1

Ten lekarz namówił mnie na operację .Dałam sie namówić i teraz skończyło sie moje normalne życie.Po operacji jest tragicznie , kłopoty z poruszaniem sie i niedowłąd. Po operacji nagle stał sie arogancki i zaczoł unikać kontaktu, bagatelizował moje cierpienie, Ostzregam jest miły jeśłi wszytko jest OK. Potem okazuje całe swoje oblicze...uważajcie potem jest tylko rozpacz.

• 5

W lipcu 2010 przeszłam operację odcinka L4-L5 ze stabilizacją. Miałam niedowład lewej stopy i ból, którego nie chcę pamiętać. Zabieg piekielnie drogi, ale czuję się świetnie, idąc na operację zostawiłam w domu niespełna miesięczną córkę i moim marzeniem było być aktywną i zdrową matką. Teraz to tylko przykre wspomnienia, ale dr Lisa mogę polecić, jest miły i uprzejmy, w moim przypadku wszystko dokładnie wyjaśniał. Personel na bardzo wysokim poziomie, polecam

• 1

Nie idźcie do niego na operacje!Później ból zostaje do końca życia i trzeba się męczyć.Nie ufajcie mu

• 1

Pan dr. podczas wizyty byl arogancki i nonszalancki. Odpowiedzi raczyl udzielic dopiero po awanturze, wczesniej odsylal do innych specjalistow i chcial zakonczyc wizyte po kilku minutach. Zamiast przyznac, ze przypadek jest trudny - zbagatelizowal go. Oczywiscie pieniadze wzial.

• 5

Jestem po operacji kręgosłupa w odcinku szyjnym .Ból przez 6 tygodni doprowadził mnie do wyczerpana fizycznego i psychicznego. W tej chwili nic mi nie dolega zaniedbałem rehabilitację mam nadzieję , żę to się na mnie nie zemści ).Po dwóch tygodniach jeżdziłem samochodem , po trzech wróciłem do pracy . Polecam dr.Lisa , oraz cały zespół pielęgniarek . Pełen profesjonalizm . Maciej Kroskowski (w razie pytań mój meil maciej.ka@wp.pl)

• 5

Przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego w wieku 30lat w czerwcu tego roku;miałem usunięty dysk międzykręgowy miedzy kręgami C5 a C6 i wstawioną protezę ruchomą; teraz jestem 2 miesiące po operacji i czuję się bardzo dobrze; bliznę po operacji na szyi mam bardzo cienką i nie dużą;i jestem zadowolony z Dr.Lisa oraz z opieki medycznej w CKiR w Konstancinie; całkowity koszt operacji, protezy i pobytu w CKiR 27000;

• 5

Ze zdumieniem czytam niektóre posty. Wystarczy podstawowe zgłębienie wiedzy na temat przepuklin kręgosłupa, aby się dowiedzieć, że czas odgrywa jedną z najbardziej znaczących ról. Owszem nie każdy przypadek kwalifikuje się do niezwłocznej operacji, ale gdy już nie ma nadziei na wyleczenie za pomocą rehabilitacji to wtedy pośpiech jest niezbędny, aby uniknąć powikłań ze względu na uszkodzenia połączeń nerwowych (opadająca stopa, nie trzymanie moczu, brak czucia w nodze etc.). W moim przypadku diagnozę Pana Doktora Lisa potwierdził inny specjalista przed operacją. Byłem operowany przez Pana Doktora Lisa 1,5 roku temu i była to najlepsza decyzja. Na pewno poleciłbym Pana Doktora bliskim i znajomym. Jest wyjątkowym specjalistą! Miałem operowaną przepuklinę kręgosłupa w odcinku L5/S1. Operacja przebiegła pomyślnie. Niestety po miesiący wystąpiła przepuklina nawrotowa. Osoby, które uważają, że Panu Doktorowi zależy wyłącznie na pieniądzach inbformuję, że kolejną operację nie wynikającą z błędu lekarskiego, a z cechy choroby Pan Doktor wykonał po raz kolejny po upływie ponad miesiąca całkowicie bezpłatnie. Stosowałem się ściśle do zaleceń Pana Doktora po operacji (rehabilitacja stacjonarna, ćwiczenia samodzielne etc.) i po upływie roku ból zniknął. Obecnie ćwiczę regularnie, ponieważ wystarczy miesiąc przerwy w ćwiczeniach i ból powraca.

• 4

Jestem 2 tygodnie po operacji przepukliny kręgosłupa L4L5-prawostronna. Byłam operowana w CKIR przez Pana Doktora Lisa. Wszystko wydaje się być dobrze. Operacja przebiegła bez komplikacji, chód nie sprawia mi już bólu( 2 godziny dziennie )no i jestem wyprostowana :). Fakt, czuję czasami ból w prawej nodze(minimalny w porównaniu do tego jaki czułam cześniej) ale jest to objaw, który może występować jeszcze przez jakiś czas po operacj. Wierzę, że będzie dobrze i że ten stan utrzyma się przez dłuuuuugie lata. Aby nie opierać się na opinii jednego specjalisty, przed operacją byłam na konsultacji u 5 lekarzy. Tylko jeden z nich nieśmiało wspomniał o rehabilitacji. Nie wyobrażałam sobie dalszego funkcjonowania w stanie jakim byłam, dlatego zdecydowałam sie operować. Podczas konsultacji Pan dr Lis powiedział mi o ryzyku nawrotu przepukliny (10 %) o przebiegu operacji oraz o tym co będę czuła po(dyskomfort/sztywność w plecach). Kontakt po operacji był faktycznie krótki acz treściwy.Jest chirurgiem a nie pielęgniarką - tu muszę zaznaczyć,że opieka pielęgniarska w CKiR jest na 5ke. Bardzo życzliwy i pomocny zespół.Wracając do Pana doktora, gdy wspomniałam o pewnej komplikacji pooperacyjnej natychmiast zareagował przysyłając odpowiednich specjalistów. Po wypisaniu ze szpitala opowiadał mi na wysyłane maile. Ja jestem zadowolona. KAska

• 1

Po operacji przepukliny u Dr Lisa wystapiły powikłania wróciła władza w stopie ale zdeformował sie kregosłup--mocne wykrzywienie boczne wystapiły po 6 mcach po operacji zaniki czucia w dłoniach,na skutek destabiliazji kręgosłupa oraz w stopach. Nie polecam nikomu Dr nie informuje o zagrożeniach jakie niesie ze soba operacja , jest miły i proponuje operacje za pieniadze 15 tyś twierdzac że jest prosta i standardowa.Mówi że nie ma zanego ryzyka moze tylko 1% . Niestety to nie prawda. Zaluje decyzji o operacji mój stan zdrowia jest coraz gorszy , Niestety wolałbym cofnąć czas i być jak przed operacją Niestety to niemozliwe. Teraz cierpie strasznie i mam problemy z chodzeniem . Mam 37 lat i świat mi sie zawalił . Kazdy dzień to męka psychiczna i fizyczna . Ostrzegam każdego przed Dr lisem. Jest nieutrzciwy - nie mówi o powikłaniach . Ostrzegam operacja to olbrzymie ryzyko bez powrotu, Odradzam kazdemu Dr Lisa . kompletnie nie pzrejmuje sie pacjentem po operacji, Unika konfrontacji i proponuje kolejna operację, pozdrawiam Katrazyna.

UWAGA !!!!!!!!!!!!! LEKARZ OSZUST . WYLUDZA PIENIADZE I NIC WIECEJ

• 1

Lekarz bez powołania .Liczą sie tylko pieniadze. Powinni zabronić mu wykonywania zawodu. Nie kieruje sie dobrem pacjenta lecz zyskiem. Potrafi postawić zła diagnozę aby namówić na operacje i to pilną . A to nie prawda. Ostrzegam wszystkich nie podejmujcie pochopnej decyzji.

• 4

Za 8 dni mija dwa miesiace od mojej operacji w Konstancinie usunięcia przepukliny miedzykręgowej. Póki co jestem w 100% zadowolony, wróciłem do normalnego życia, a ostatnie 5 nocy przed operacją były nocami bez chwili snu, ból nie do wytrzymania. Zgadzam się z niktórymi krytykantami - rzeczywiście Pan Doktor kieruje na operację natychmiast, mówiąc, że to konieczne - w moim przypadku było, bo już nie dawałem rady żyć, ale czy faktycznie od razu każdego? Nie wiem, nie znam się. Co do komplikacji, to też trudno mi sie wypowiadac, kilka dni temu slyszalem, ze dopiero moga nadejsc, ale czy to prawda... Ja w kazdym razie wydalem w sumie okolo 20 tys na cala historie i nie zaluje ani zlotowki, mi dr Lis pomogl tak, jak sie spodziewalem i dzieki wielkie za to!

• 1

Dr Lis nie mówi o wszystkich konsekwencjach operacji..ukrywa to wrećz mówi tylko o pozytywach ,,niestety rozczarowanie jest wielkie...lekarz który nie powinien wykonywać swego zwodu..szkodzi pacjentom bardziej niz pomaga Ponieważ kieruje sie czesto sparwa zarobku na operacji..Dlatego namawia na zabieg nie móiwac o konsekwencjach i wielkim ryzyku, Złamał nie jednej osobie życie.Ostzregam nie podejmuijcie pochopnych decyxji ..Ten lekarz wcale nie jest naj..uważajcie, Jest miły i to zwodzi ludzi ..uwaga !!

• 1

raczej odradzam każdemu ,jestem już rok po operacji nawiasem mówiąc ponoć nie była konieczna .Wydałem drugie tyle na rehabilitację po operacji stan jest nędzny .Od samego początku było coś nie tak czułem bóle i nadal je czuję ,byłem w na rehabilitacji 2 u krotnie i nic.Zgłaszane problemu były zbywane tekstami ,,że ma boleć '' Wynik badań rez. wskazują nawrót przepukliny na poziomie operowanym ,ale pan dr. powiada że to nic blizna .Odradzam serdecznie ,jeżeli ktoś chce cierpieć i czuć się głupio wycyckanym z kasy to jest najlepszy sposób .Sam się zgodziłem ,bo byłem cierpiącym człowiekiem i myślałem że za kasę to podejdzie w sposób profesjonalny a tu lipa w 1000% i teraz płacz i cierp ŻYCZĘ PANU DR. TAKIEJ PRZYPADŁOŚCI ABY POCZUŁ SIĘ TAK JAK INNI KTÓRYCH OPEROWAŁ

• 1

Lekarz który chce operować..Ponieważ namawia na operację za pieniądze..To spora suma około 20 000zł. Kontrakt z NFZ też jest ale się z tym nie afiszuje,,Niestety , mówi że operacja jest konieczna lub pilna.Niestety nie mówi o większości powikłań i prawdziwym ryzyku . Operacja to ryzyko 1% --okazuje sie utraty możliwości chodzenia..Nie mówi o innych powikłaniach.30% .bliznach uszkodzeniach innych poziomów jako następstwo operacji.nawrotach.Po prostu chce operować i mówi tylko o pozytywach. Nie proponuje rechabilitacji tylko od razu operację .Ktoś nastraszony może sie wkopać tak jak Ja miałam i teraz bardzo żałuję ,Bo jest gorzej niż przed zabiegiem. Mineło już 5 mcy a stan sie pogarsza mimo rechabilitacji, Ostrzegam wszystkich przed usuwaniem dysku jeśli macie przepukliny na kliku poziomach, Przy jednym ryzyko jest do zaakceptowania. Wtedy degradacja kolejnych poziomów postępuje wolniej. Moze wystarczyć nawet na kilka lat. Usuniecie dysku powoduje jego znaczne obniżenie na pierścieniu włóknistym..Takze ostrzegam..Wtedy ma sie inną pracę kręgosłupa..i zagrożony jest też szyjny jeśli są tam małe zwyrodnienia które wcześnej nie były dokuczliwe, Odradzam operację.!!! wyjatkiem jest zatrzymanie moczu , zwieracze ,,Opadanie stopy można próbowac rechabilitować, kiedyś było to wskazanie do operacji--dziś niekoniecznie. Magda

• 1

dr lis..namawia na operacje ponieważ zalezy mu na pieniadzach..Nie wyjaśnia jakie moga byc nastepstwa takiego zabiegu powikłania,,jest wesoły i uśmiechnięty ale niestety to bardzo złudne. Zmienia też zdanie na temat ryzyka i mówi że to tylko 1% a to nieprawda. Ryzyko jest 30 % conajmniej,Załatwia rechabilitacje szybciej w CKR ktora jest bardzo kiepska na NFZ. Nie róbcie operacji..póki nie wykozrystacie twszystkich innych metod---ryzyko pozostania z bólem do końca życia jest zbyt wielkie.Powikłań też--o tym dr LIs nie mówi..operacja kosztuje około 15 000 PLN.Uważajcie na niego

• 4

jako lekarz jest super ale potrafi wyrwac ostani grosz i zeby sie leczyc u Niego prywatnie to trzeba przeznaczyc sporo kasy i to naprawde sporo

• 5

Ten lekarz postawił mnie na nogi po grudniowej operacji bóle które mnie bardzo męczyły ustały zostały tylko bardzo małe dolegliwości pooperacyjne ale podobno to bardzo długo się goi i trzeba cierpliwości. Jeszcze raz bardzo dziękuje i wszystkim polecam

• 2

Mam odczucie że po operacji i odebraniu kasy traci współczucie i zrozumienie potrzeb pacjenta , tym bardziej że zabieg był za kasę i to nie małą .Za taką kasę parę miesięcy byłbym na wyspach i popijał drinki z parasolką z tak szlak mnie trafia .Ze nerwów i wyczerpania psychicznego przybyło mi tylko siwych włosów , a bóli więcej niż przed zabiegiem . Tak więc lepiej trzeba 10000 razy się zastanowić przed niż żałować

• 2

Mily, sympatyczny, realizuje to co ma do zrealizowania,malo wyjasnia, malo doradza, nalezy szukac porad u innych specjalistow. Wielu pacjentow czeka po operacji na pozytywne skutki jego dzialania bowiem slyszy sie tak jak pisala tu poprzedniczka''musi bolec, trzeba czasu''. W tym rowniez i ja obserwuje i czekam na miejmy nadzieje zadawalajace skutki operacji u Pana Doktora.

• 4

ogólni go nie znam -znalazłam go przez internet napisałam do niego na e-mail i odpisał więc to już dużo o nim samym mówi,nie musiał a jestem z Malborka.

• 5

Bardzo kompetentny lekarz, moja ciocia lezala u Pana doktora na oddziale miala operacje, nie mogla chodzc zaden lekarz nie potrafil jej pomoc, Tylko Pan Dr Lis. Ciocia moze teraz chodzic i bardzo dobrze sie czuje, jest bardzo zadowolna i cala rodzina. Kiedy inny lekarz ortopeda ogladal zdjecie kregoslupa i zapytal" Kto tak fachowo zooperowal pani kregoslup?" Fach w rekach!

• 1

Lekarz ten operował mnie metodą nukleoplastyki.Sama metoda nie jest dobra.Boli jak bolało,czasem gorzej.Przed zabiegiem nie skierował mnie na żadną rehabilitację,a była duża szansa że pomoze i zabieg nie byłby potrzebny.

• 5

Specjalista w kazdym calu:) Profesjonlny zdolny lekarz który robi cuda. Gdyby nie on Pewnie jeździłabym na wózku, po jego operacji i rehabilitacji w Nowym Dworze wróciłam do życia i do pracy. Wdzięczna bede do konca życia, bo jak bolało to zyć mi się już nie chciało

• 1

Lekarz ten operowal mnie dwa razy , po drugiej operacji nie pojawil sie u mnie ani razu mimo ze zostalam przez niego w CKiR skierowana na cito na rehabilitecje . Po 6 miesiacach od drugiej operacji zostalam skierowana przez tegoz lekarza na koleja trzecia operacje . Moj stan zdrowia byl tragiczny ale lekarz wogole sie tym nie przejmowal i na moje uwagi ze mnie boli , wciaz slyszalam ze musi bolec . Znalazlam ratunek w prywatnej klinice w Szwecji , gdyby nie oni dzisiaj jezdzilabym na wozku inwalidzkim a tak jezdze na nartach

• 5

Bardzo dobry specjalista.Postawił mnie na nogi,prawie już nie chodziłam.

• 5

Doktor Paweł Lis dwukrotnie mnie operował z doskonałym skutkiem i po dwóch operacjach kręgosłupa jestem bardziej sprawny, niż przeciętny zdrowy człowiek. Profesjonalista w każdym calu. Mam do niego pełne zaufanie. Zdecydowanie POLECAM!

• 5

Bardzo dobry lekarz, rzeczowy, miły i uprzejmy. Fachowiec godny polecenia. Operował moją ciotkę z rewelacyjnym skutkiem.

• 4

Zgłosiłem się do Pana w dniu dzisiejszym . Przeprowadził dokładnie wywiad lekarski. Przejrzał wyniki badań dodatkowych. Przeprowadził również badanie neurologiczne. Przedstawił 3 warianty mojego schorzenia. W celu potwierdzenia swojej diagnozy , skierował mnie na prywatną konsultację do Kliniki Neurologii w szpitalu na Banacha 1a do dr. Hanny Herc. Ogólne moje wrażenia sa mieszane - plus za doktorem , jak czegoś nie jest pewien kieruje do diagnostyki do drugiego lekarza, minus -kolejna wizyta za którą muszeponieśc koszty. Przeciez nikt za darmo nie przyjmie pacjenta z "polecenia".

• 5

bardzo dobry lekarz, wzbudza zaufanie i bardzo jasno tłumaczy problem. Pozwala też samemu dochodzić do wniosków. Jest rzeczowy. Poświęca dużo czasu, kontroluje stan zdrowia. Oby takich lekarzy było więcej.

• 5

Bardzo jasno tłomaczy na czym polega schorzenie i leczenie, szuka możliwości rehabilitacji jeżeli to możliew

Gdzie przyjmuję

place 11

Centrum Rehabilitacji- Klinika Lek-Med

Świetlików 3
    52,227502120,9109319226669595
    rejestracja@klinikalekmed.pl

place 22

Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO"

ul. Opaczewska 43 lok.125 (I piętro)
    52,229675621,0122287+48 22 692 72 50, +48 22 625 4616

52,155400421,017829622 431 20 59
    szpital@luxmed.pl

Brak zdjęć lekarza

Jesteś tym lekarzem?
    Daj się poznać pacjentom. Uzupełnij swój profil.

Przejmij konto lekarza
    display statlastseen stat