lek. med. Piotr Gołębiowskilek. med. Piotr Gołębiowski - zdjęcie profilowe

lek. med. Piotr Gołębiowski

Jestem doświadczonym okulistą, specjalizuję się w leczeniu chorób oczu - przede wszystkim wykonuję wszystkie zabiegi okulistyczne (chirurgia zaćmy, wszczepy soczewek itp.) oraz laserową korekcję wad wzroku (metodami Lasik, EBK, Lasek, Trans PRK), a także zabiegi medycyny estetycznej okolic oczu (plastyka powiek, dolina łez itp.).
Od 2002 roku Prezes Zarządu Laguna Medical Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1991-2000 asystent Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie, a od 2002 do 2004 ordynator pododdziału okulistycznego Szpitala Ortopedyczno-Chirurgicznego „Jankowo” w Gdańsku. Aktywny członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji (ESCRS - European Society of Cataract & Refractive Surgeons) oraz Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówki (EURETINA - European Society of Retinal Specialists). W latach 2003-2004 pełnił funkcję zastępcy ordynatora oddziału okulistycznego Szpitala w Chojnicach. Współzałożyciel Pomorskiej Fundacji Zdrowia. Ponadto jest Prezesem Zarządu Spółki Mairim od 2007 roku, oraz wiceprezesem Zarządu PWM Sp. z o.o. od 2005 roku.

Znajomość języków obcych:
- angielski,
- niemiecki

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że męczyłem się podczas czytania, litery lekko mi się rozmazywały. W dal widziałem idealnie, jednak postanowiłem sprawdzić czy nadaje się na korektę wzroku... i tak trafiłem do Pana Gołębiowskiego. Podczas badania przed zabiegiem poświęcono dużo czasu, żeby stwierdzić, które oko było dominujące - ja do tej pory nie wiem czy któreś było dominujące bo widziałem identycznie na oboje oczu. Podczas wizyty kwalifikującej P. Gołębiowski sprawdził wzrok i stwierdził że jak najbardziej nadaje się na zabieg. Dodatkowo powiedział, że po zabiegu nie będę miał problemu z czytaniem małych literek. Ucieszyło mnie to, ponieważ nie chciałem nosić okularów do czytania.

Zgodziłem się na zabieg wymiany soczewki, który odbył się 16.10.2023 r. Pan Gołębiowski zapewniał, że wszystkie dotychczasowe operacje wykonywane przez niego były udane i w moim przypadku będzie tak samo. W rzeczywistości już po operacji widziałem gorzej niż przed nią. Pan Gołębiowski podczas pierwszej wizyty po operacji poinformował mnie, że do trzech miesięcy wzrok się poprawi. Powiedział mi, że trzeba czasu jednocześnie chciał, żebym zgodził się zrobić zabieg na drugie oko. Nie zgodziłem się na to, ponieważ najpierw chciałem sprawdzić, czy w operowanym oku będzie poprawa widzenia - tak jak zapewniał mnie przed operacją. Zgodnie z zaleceniem Pana Doktora odczekałem trzy miesiące.

Po tym czasie mój wzrok nie poprawił się (widziałem gorzej, niż przed zabiegiem). Poszedłem na kolejną wizytę, na której doznałem szoku. Pan Gołębiowski, badając mój wzrok nie rozumiał, czego ja w zasadzie od niego chcę – twierdził, że przecież mam dobry wzrok. Pan nie widział w tym swojej winy twierdząc, że po operacji znów wzrok mi się pogorszył. Widząc moją irytację całą sytuacją zbadał moje oko ponownie i zaczął mówić do mnie językiem bardziej medycznym, niezrozumiałym. Po chwili przekazał mi kolejny absurd - za ileś lat moje nieoperowane oko z wiekiem się pogorszy i wtedy wzrok się wyrówna. Po raz kolejny powiedział, że postąpiłem źle rezygnując z operacji drugiego oka, ponieważ teraz na oboje oczu widzę różnie.

Po tych wszystkich wizytach u Pana Gołębiowskiego mogę stwierdzić jedno - Pan Doktor nie widzi oczu pacjenta, tylko łatwy zarobek - 9000 zł od sztuki. Nieważne czy się kwalifikujesz do operacji czy nie, on operacji wymiany soczewki podejmie się na pewno. W rozmowie kwalifikacyjnej uśmiechnięty, ludzki. Przy reklamacji lekceważący, pretensjonalny, udający jakby wszystko było dobrze i wciskający, że tak jest dobrze i tak ma być. Zdecydowanie nie polecam.

Jeżeli ktoś z pacjentów dr. Gołębiowskiego miał podobny przypadek to zapraszam do kontaktu na adres pionow352@gmail.com

Nie polecam, nie wzbudził mojego zaufania, nie wybiorę się w przyszłości. Na moje pytania na temat wady wzroku odpowiedział zdawkowo i do widzenia. Z wizyty nie wyniosłam nic.

Była to moja pierwsza wizyta u doktora i miałam wrażenie,że odbyła się ona "w biegu".Okazało się,że mój wzrok się pogorszył i to bardzo od mojej ostatniej wizyty u okulisty,więc doktor Gołębiowski zasugerował mi zabieg metodą Lasik. Dla mnie to poważna decyzja,czy zdecydować się na taki zabieg-a w momencie mojej niepewności lekarz nie próbował nawet wytłumaczyć mi na czym miał by polegać ten zabieg-tylko skierował mnie do konsultanta i wezwał do gabinetu następnego pacjenta. Jeśli zaś chodzi o ankietę personalną nie zapytano mnie o jakieś alergie lub przeciwwskazania lub choroby czy ...

Jeśli zaś chodzi o ankietę personalną nie zapytano mnie o jakieś alergie lub przeciwwskazania lub choroby czy przypadłości,które mogłyby wpłynąć negatywnie na moje leczenie lub mnie zdyskwalifikować.
Mam mieszane uczucia zarówno do doktora Gołębiowskiego jak i do mojej pierwszej wizyty w Klinika Laguna Medica.
Uważam,że szczególnie na pierwszej wizycie powinno się poświęcić pacjentowi najwięcej czasu,tym bardziej jak ma on być "stałym pacjentem"przygotowywanym do poważnego zabiegu.

Bardzo dobry lekarz.Usunal mi narosl na dolej powiece oka.Nie ma prawie sladu.(dzisiaj jestem po zdieciu szwow)

Bardzo dobry lekarz, nic dodać nic ująć. Przebieg konsultacji prawidłowy, no może trochę za krótki jak na poważny zabieg (LASiK), pan doktor stwarzał wrażenie jakby się spieszył. Umówienie się na zabieg bezproblemowe, operacja bez powikłań i kontrola "na szybkiego". Poza tym bardzo dobrze - polecam!

Nie należę do entuzjastów dodawania opinii o lekarzach, jednak ta wizyta skłoniła mnie do podzielenia się na jakimś rankingu moją oceną. Dawno temu stwierdzono u mnie zaćmę, jednak nie przeszkadzała ona na tyle aby ją operować - taka była opinia kilku okulistów u których byłem. Trafiłem do pana doktora Gołębiowskiego i.. usłyszałem że wymaga ona natychmiastowej interwencji. Cóż, jestem po zabiegu, czuję się dobrze ale moje mieszane uczucia pozostały - czy moja zaćma tak się pogorszyła, że należało ją zoperować, czy może poprzedni lekarze się mylili? Odpowiedzi pewnie nie uzyskam ale pana doktora mimo wszystko polecam.

U doktora Gołębiowskiego byłam na kilku wizytach związanych z laserową korekcją wzroku. Jest uprzejmy i konkretnie bez owijania w bawełnę odpowiada na pytania czy wątpliwości co mi szczególnie odpowiadało. Godny zaufania, polecam.

Polecam - za profesjonalizm i bardzo ciepłe podejście do pacjenta. Na badaniu kwalifikacyjnym pan doktor rozwiał wszystkie moje wątpliwości dotyczące zabiegu LASIk - za dwa tygodnie mam zabieg i cieszę się, że jest tu tyle pozytywnych opinii na temat mojego lekarza.

Z okulistami jak z dentystami - chodzisz jak coś się dzieje. Szukałem w necie, znalazłem pozytywne opinie i nic mi innego nie zostało jak potwierdzić, że jest ok.

Dr Gołębiowski operował moją mamę w Gdyni na ubezpieczalnię. Szkoda że trzeba tyle było czekać na zabieg.