Przemysław Jaworski

Psychiatra

Jak najbardziej polecam doktora Jaworskiego. Ma dużą wiedzę odnośnie leków tych starszych jak i tych najnowszych.

Lekarz konsultował mnie psychiatrycznie podczas pobytu w szpitalu (na oddziale niepsychiatrycznym). Na początku rozmowy lekarz wydawał się być uprzejmy, poczułem się swobodnie, jednak po chwili rozmowy Pan doktor jakby stracił zainteresowanie. Przestał zadawać konkretne pytania, sam musiałem sprostowywać jego tezy, które brały się niewiadomo skąd. Tak naprawdę zero jakiejkolwiek pomocy, jedynie „odbębniona” konsultacja którą zlecił mój prowadzący lekarz, a na domiar wszystkiego bzdury (bo inaczej określić się tego nie da) jakie pan doktor raczył napisać w karcie konsultacyjnej i na wypisie… brak słów. Pomijam określanie mnie na zmianę pacjentem i ...

Na początku rozmowy lekarz wydawał się być uprzejmy, poczułem się swobodnie, jednak po chwili rozmowy Pan doktor jakby stracił zainteresowanie. Przestał zadawać konkretne pytania, sam musiałem sprostowywać jego tezy, które brały się niewiadomo skąd. Tak naprawdę zero jakiejkolwiek pomocy, jedynie „odbębniona” konsultacja którą zlecił mój prowadzący lekarz, a na domiar wszystkiego bzdury (bo inaczej określić się tego nie da) jakie pan doktor raczył napisać w karcie konsultacyjnej i na wypisie… brak słów. Pomijam określanie mnie na zmianę pacjentem i pacjentką. Czytając to mam wrażenie że podczas tego co mówiłem lekarz planował sobie wakacje lub układał listę zakupów, bo jeżeli słuchał mnie, to zaczynam poważnie wątpić w jego zdolności słuchania ze zrozumieniem.
Być może podczas rozmów z pacjentami w gabinecie wykazuje inne podejście, choć według mnie lekarz powinien podchodzić tak samo do każdego pacjenta, zgodnie z przysięgą Hippokratesa i fakt takiego olewania pacjentów podczas konsultacji psychiatrycznej świadczy, że powinien on zmienić podejście lub zawód.

Lekarz Przemysław Jaworski to bardzo dobry psychiatra. Doświadczenie i wiedza, profesjonalizm, fachowość, dobre podejście do pacjenta, taktowność, poświęca dużo czasu pacjentowi, dobra atmosfera podczas wizyty.

Lekarz oczekuje od pacjenta, że to on poprowadzi całą konwersację. Podczas całej (pierwszej) wizyty jego jedynym pytaniem jest „Słucham?”. Kiedy pacjent opowiada o problemie lekarz nie wydaje się zainteresowany, ani nie daje znaków świadczących o słuchaniu. Brak jakiejkolwiek rozmowy z pacjentem i empatii co jest szalenie ważne w tym zawodzie. Po około 5 minutach lekarz wystawia receptę na leki, mimo że pacjent nie zdołał nawet opowiedzieć o swoim problemie. Nie pada nawet nazwa leku, jego typ, sposób działania, przeciwskazania czy możliwe powikłania! Lekarz podał jedynie dawkowanie (bez sprawdzenia cech fizycznych). ...

Lekarz oczekuje od pacjenta, że to on poprowadzi całą konwersację. Podczas całej (pierwszej) wizyty jego jedynym pytaniem jest „Słucham?”. Kiedy pacjent opowiada o problemie lekarz nie wydaje się zainteresowany, ani nie daje znaków świadczących o słuchaniu. Brak jakiejkolwiek rozmowy z pacjentem i empatii co jest szalenie ważne w tym zawodzie.

Lekarz podał jedynie dawkowanie (bez sprawdzenia cech fizycznych). Nie było informacji o tym, że przepisany lek może na początku zwiększyć ilość myśli samobójczych (lekarz nie dał nawet sobie o tym powiedzieć).

Podczas próby dalszej rozmowy z lekarzem i poinformowaniu go o diagnozie zespołu ADHD w dzieciństwie, co jest bardzo ważną wskazówką przy leczeniu, lekarz stwierdził, że panuje teraz na to moda i nie chciał nawet o tym słuchać. Zostałam przez niego z tego powodu wyśmiana.

Przy zapytaniu co z resztą symptomów, lekarz nie chciał kontynuować wizyty i stwierdził, że „na razie skupimy się jedynie na bezsenności i widzimy się za dwa miesiące”.

Odradzam każdemu wizytę u tego specjalisty. Jest on osobą z bardzo złym podejściem do pacjenta. Nie chce nawet wysłuchać jego problemów, przepisuje leki bez praktycznie żadnej diagnozy co może mieć katastrofalne skutki. Nie posiada zdolności empatycznych. Po wizycie czuję się gorzej niż przed i nie wiem czy zdobędę się na siły aby udać się jeszcze raz do lekarza.

pan doktor to znakomity specjalista z długim stażem o świetnym podejściu do pacjenta doskonale dobiera leki pozostaje tylko ufać temu lekarzowi na pewno pomoże