mgr Rafał  Pawlikmgr Rafał  Pawlik - zdjęcie profilowe

mgr Rafał Pawlik

Psycholog

Jestem absolwentem Instytutu Psychologii UJ. Ukończyłem trzyletnią Szkołę Counsellingu Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzę badania naukowe w Instytucie Psychologii UJ, współpracuję jako wykładowca z Instytutem Psychologii, Instytutem Psychologii Stosowanej UJ oraz Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów UJ.

Od ponad dwunastu lat prowadzę praktykę psychologiczną, pracując zarówno z grupami jak i indywidualnie. Na co dzień działam:
- w Szpitalu Kardiologicznym w Rabce-Zdroju (badania psychologiczne, terapia i poradnictwo psychologiczne)
- w gabinetach w Rabce i Krakowie - (badania dla kierowców w Rabce, spotkania terapeutyczne)
- Poradni Zdrowia Psychicznego w Rabce Zdroju (terapia indywidualna)
- pracuję również jako terapeuta z ofiarami oraz sprawcami przemocy w rodzinie, a także osobami uzależnionymi i współuzależnionymi.

Działam głównie w ramach podejścia terapeutycznego Gestalt, który należy do grupy terapii humanistyczno-egzystencjalnych i holistycznych (całościowych). Podejście to pozwala to na kompleksowe i skuteczne podejście do problemu, na jego intelektualne opisanie, emocjonalne przepracowanie i doświadczenie ulgi oraz odreagowanie, również na poziomie ciała.

Moim celem w pracy jest dostarczanie pomocy z jednej strony w twórczym przechodzeniu przez wyzwania życiowe, a z drugiej pomoc w radzeniu sobie z trudnymi doświadczeniami straty, lęku czy smutku.

Pan Rafal jest wspanialym, pelnym ciepla i empatii terapeuta. Nie sklamie, jezeli napisze, ze terapia u Pana Rafała uratowala mi zycie. Na pewno w duzej mierze spotkania te uksztaltowaly to kim jestem teraz. Kiedy trzeba potrafi byc superrodzicem, innym razem potrafi odpowiednio skonfrontowac pacjenta z samym soba. W gabinecie panuje atmosfera bezpieczenstwa i szacunku. Polecam wszystkim niezdecydowanym!

NIE POLECAM. Sesje sprowadzają się do monologu klienta. Trudno to nazwac czymkolwiek a juz na pewno nie jest to terapia.

NIE POLECAM.

Jestem rozczarowana spotkaniem z Panem Pawlikiem, podczas wizyty praktycznie nic nie mówił, jedynie zadawał pytania czego od niego oczekuję. Dodatkowo nie powiedział nic na temat tego, jak miałaby przebiegać terapia, jedynie powiedział, na moją prośbę jak ocenia sytuację. Spotkanie polegało na moim monologu. Bardzo nie polecam.

Pan mgr. Rafał jest bardzo sympatycznym człowiekiem , ma dar cierpliwości i oddania swojej pasji jaką jest psychologia . Potrafi wejść w problemy pacjęta i skutecznie zaradzić w rozwiązaniu latami narosłymi problemami. Jest bardzo dobrym fachowcem godnym polecenia , szkoda że marnuje się w tej Rabce . Byłem uczestnikiem turnusu w ramach prewencji ZUS 07.01.2014 do 30.01.2014 w szpitalu kardiologicznym w Rabce. Wasilewski Teofil Bielsko-Biała.

Profesjonalista w każdym calu. Swoim sposobem podejscia do pacjenta potrafi przekonać do skutecznej terapi. Nawet sceptycznie nastawieni pacjenci po kilku seansach ćwiczeń oddechowo-relaksacyjnych z uznaniem potwierdzali, że: "nie wierzyłem ale coś to jednak daje".

Dostałam namiary od koleżanki, która korzystała z konsultacji małżeńskiej. Polecam również

Bardzo fajny psycholog, dużo mi pomógł. Szczerze polecam, Karol.

Bardzo fajny psycholog, dużo mi pomógł.
Szczerze polecam, Karol.