dr n. med. Renata Szwankowska

2,5
2,7
2,4
2,2

Jestem po dwóch wizytach u Pani Doktor i kategorycznie nie zgadzam się z Państwa negatywnymi opiniami .Lekarz musi wydawać polecenia pacjentowi ponieważ takie jest jego zadanie,inaczej pacjent zagadałby lekarza a inni przecież też czekają.Pani Doktor na bardzo wysokie kwalifikacje i ogromną wiedzę! Mimo tego że wydaje się być ciut szorstką w kontakcie ,leży jej na sercu dobro pacjenta .Nareszcie mam pełen obraz moich dolegliwości ..Pozdrawiam wszystkich alergików i polecam Panią Doktor Szwankowską

Tragedia! Zero umiejętności społecznych, brak profesjonalizmu i empatii. Gabinet brudny, bez potrzebnego sprzętu. Nie polecam szczególnie młodym matką.

Pani doktor brakuje podstaw kultury osobistej. Sposób wypowiedzi obraża pacjenta. Akurat trafiliśmy na dzień w którym pani doktor próbowała chyba być miła, wcisnęła mojemu synowi lizaka (mimo tego że nie wyraziłam zgody), po czym pytała mnie czy widzę jak on "źre". Pozostawia duży niesmak. Współczuję każdej młodej Mamie która trafi na tę panią.

Jestem pacjentką p. dr Szwankowskiej. Zaden lekarz nie zdjagnozował moich problemów wykonane testy potwierdziły diagnozę. Wizyta u p.dr polegała na dokładnym zebraniu wywiadu zadaniu wielu pytańi odpowiednim ustawieniu leczenia.Chodzę na wizyty zgodnie z wyznaczonymi terminami.Nie prawdą jest, że pani doktor jest opryskliwa i nie pozwala zadawać pytań.,wręcz przeciwnie to bardzo sympatyczna osoba niezwykle empatyczna i o bardzo dużej wiedzy.

Zrezygnowałam z próby zapisania się na wizytę do pani doktor. Telefon w rejestracji odebrała właśnie dr Szwankowska, przez całą rozmowę była opryskliwa, zadawała pytanie, ale nie pozwalała dokończyć zdania, rzucała tekstami w stylu „ale czy pani rozumie, co ja do pani mówię?”. Odmówiła przyjęcia skierowania, ponieważ nie było od lekarza rodzinnego, tylko z SOR. Na moje spokojne pytanie, dlaczego pani doktor w taki sposób ze mną rozmawia i dlaczego to skierowanie ma nie działać stwierdziła, że ona ma takie przepisy i mogę sobie iść do innego, jak chcę. To nie jest bezpośredniość, jak niektórzy piszą. To jest zwykłe chamstwo. Jeśli już na wejściu panuje taka atmosfera, to nie będę dokładać sobie do swoich schorzeń jeszcze stresu związanego z wątpliwej jakości obsługą. Na szczęście mam ten przywilej, że stać mnie, by zapewnić sobie wizytę w lepszych, zdrowszych i bardziej komfortowych warunkach. A co do skierowania, to na tym samym umówiłam sobie wizytę w zupełnie innym miejscu. Dało się.

W sekundę zdiagnozowana krzywica z winy matki, mononukleoza, i ciężkie zakażenie bakteryjne paciorkowcem. "Wywiad"ciężko nazwać rozmową. AzitroLek, Rupafin.

Tragedia! Na samo "dzień dobry" musztra. To zrób,tamto zrób. Później miał być wywiad. Piszę miał być,bo nie nie było. Wystarczyło,że odpowiedziało się na jedno pytanie,a matka zrównana z ziemią. Nie wytłumaczysz,że przyszłaś po to,żeby zdiagnozować dziecko i nie wiesz na co choruje.. opryskliwa,chamska lekarka..Nigdy nie spotkałam się z tak niemiłą osobą...

U Pani doktor Renaty Szwankowskiej byłem już z trzema wizytami i muszę przyznać, że żaden inny lekarz alergolog, z których pomocy korzystałem wcześniej, nie przeprowadził tylu testów diagnostycznych. Już na pierwszej wizycie po zebraniu dokładnego wywiadu (przy kontakcie telefonicznym Pani doktor już zbierała pierwszy wywiad) miałem zrobione testy na uczulenie na surowe owoce i warzywa, metodą prick by prick. Proste badanie diagnostyczne, ale niechętnie raczej stosowane przez innych alergologów, przynajmniej w moim z nimi doświadczeniu. Druga wizyta była umówiona w celu przeprowadzenia testów płatkowych a po dwóch dniach od drugiej, trzecia w celu odczytania wyniku. Przy każdej wizycie Pani doktor wykonuje badanie spirometrem, dzięki czemu w moim przypadku stwierdziła astmę wysiłkową, z którą borykam się na pewno od najmłodszych lat, jednak żaden inny lekarz nie raczył jej wcześniej zdiagnozować. Podsumowując, Pani doktor Szwankowska na pewno dysponuje szeroką i aktualną wiedzą na temat wszechobecnych alergenów. Na pewno też dokładnie tłumaczy, czego się wystrzegać i ewentualnie czego się pozbyć ze swojego otoczenia po stwierdzeniu alergii na dany czynnik. Widać, że jest specjalistą z powołania, dla którego alergologia jest pasją. Owszem, muszę przyznać, że jest dosyć specyficzna, jeśli chodzi o kontakt z pacjentem, ale nie zmienia to faktu jej zaangażowania w chęć niesienia pomocy ludziom z uczuleniami. Nie rozumiem też opinii, które wskazują na problem z dodzwonieniem się do tej placówki. Podobnie to wygląda w przypadku wielu innych placówek, włącznie z przychodniami lekarzy pierwszego kontaktu. Osobiście każdej osobie mającej problem z alergią polecam wizytę u Pani doktor Renaty Szwankowskiej.

Dramat. To słowo opisujące "Panią doktor". Brak możliwości pytań Brak rozmowy. Wciskajaca różne dolegliwości których się nie ma. Pani pomyliła jednostkę wojskowa z przychodnia. Mam alergie na nikiel, ponieważ mam suche ręce, które wczesniej dezynfekowalam. Fenomen medyczny. Wizyta 10 min i cały czas monolog. Nie dała możliwości powiedzenia o chorobach, które dają zbliżone objawy do astmy. Jak większość mam stwierdzona astme po wywiadzie dlatego że mam opuchnięte wargi i powieki. Nie polecam. Nigdy wiecej

Wspaniała Pani doktor z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Indywidualnie podchodzi do pacjenta. Polecam!