dr Renata Zaucha

Onkolog

03.08.2022r. od Ryszarda Sz. W dniu 2012 roku z powodu wykrycia w badaniu hist-pat raka gruczołu krokowego byłem leczony ambulatoryjnie w Klinice Onkologii i Radioterapii UCK w Gdańsku. Przy obciążeniu zapalenia i uchyłkowości jelit radykalne napromienianie fotonowe zaplanowała i koordynowała dr hab. n. med. Renata Zaucha. Trafność diagnozy potwierdziło niepowikłane leczenie i spadek PSA całkowity do 0,004 ng/ml. W marcu 2022r. na skutek zaostrzenia POChP byłem hospitalizowany w Klinice Alergologii i Pneumonologii UCK w Gdańsku. Podczas TK klatki piersiowej w prawym płucu ujawniono rozgałęziony lity guz wlk 15 mm do ...

03.08.2022r. od Ryszarda Sz.
leczony ambulatoryjnie w Klinice Onkologii i Radioterapii UCK w Gdańsku.
zaplanowała i koordynowała dr hab. n. med. Renata Zaucha.
Trafność diagnozy potwierdziło niepowikłane leczenie i spadek PSA całkowity
do 0,004 ng/ml.
W marcu 2022r. na skutek zaostrzenia POChP byłem hospitalizowany w Klinice Alergologii i Pneumonologii UCK w Gdańsku. Podczas TK klatki piersiowej w prawym płucu ujawniono rozgałęziony lity guz wlk 15 mm do wczesnej kontroli TK lub rozważenie badania PET.
Badanie dnia 11.04.2022r. PET-TK potwierdziło obraz aktywnego metabolicznie procesu
rozrostowego guzków w płacie górnym prawego pluca , zajęcia węzła chłonnego prawego śródpiersia i ryzyka zajęcia węzłów chłonnych wnęki tej strony.
W dalszym procesie leczenia ambulatoryjnego wyknano TK do planowania napromieniań. Ze względu na niską wydolność oddechowa - stadium D POChP
zakwalifikowano mnie do radioterapii paliatywnej w bezpiecznej ilości 13 naświetleń
i wykonania ich w trybie stacjonarnym w szpitalu.
W dniu 06.07.2022r. zostałem przyjęty na Oddział C Kliniki Onkologii i Radioterapii
UCK w Gdański kierowany przez Ordynator Prof. dr hab. n. med. Renatę Zaucha , gdzie
podjęto utrudnione z uwagi na moje obciążenia chorobowe leczenie.
Wyrażam wielkie uznanie - podziękowanie dla Pani Profesor , lekarzom specjalistom ,
personelowi medycznemu Oddziału C KOiR i technikom radioterapii Pracowni Teleradioterapii KOiR UCK Gdańsk. Ich fachowaść leczenia i zaangażowanie w trudnych
warunkach zagrożenia pandemią koronawirusa zasługuje na szczególne uznanie -
pacjent Ryszard Sz.

Cudowny Człowiek, o bardzo dużej wrażliwości i empatii.Emanuje z Pani Profesor ciepło i się czuje jakbym była w tej chwili najważniejsza.Dziękuję Dr Drucisowi że mnie przekazał w Pani Profesor ręce.Życzę każdemu by mógł i miał szansę być leczonym przez Panią Prof ❤️❤️❤️

Nikomu nie polecam tego lekarza. Przez tą Panią mój tata nie żyje. Od początku choroby mój tata powinien brać leki o których nawet nam nie powiedziała. Dopiero lekarze z MSWiA nas o tym poinformowali i byli zdziwieni że tata nie bierze tych leków. Kontaktowaliśmy się z lekarzem z Warszawy kiedy Pani doktor bez naszej wiedzy oddała już taty 'akta' do archiwum, lekarz ten powiedział że Pani doktor strasznie oszczędzała na moim tacie że nie podała chemii tej co powinien dostać czyli droższej. Tylko taką która była z szablonu, która nie zatrzymała raka, tylko go jeszcze bardziej rozprzestrzeniała. Może i jest to najlepszy onkolog w Gdańsku każdy komu ktoś zachoruje na raka czy inna poważna chorobę łapie się wszystkiego i chce aby opiekował się nim ktoś najlepszy. Dziś uważam że lepiej zająłby się tatą ktoś 'gorszy'. Dla nas ona nic nie zrobiła, nic dobrego. Nie pomogła, nie rozmawiała, nie tłumaczyła. Nie życzę nikomu tego co nas spotkało. Walka 8 miesięcy z czymś z czym i tak byśmy nie wygrali, ale lekarze mówili że tata miał takiego raka na którego ta dobra chemia też by nie zadziałała ale chociaż nie umarł by w męczarniach. I przedłużyła by życie jeszcze o 2 miesiące. Miesiące podczas których dobrze by się czuł. I nie każdy dzień byłby jednym strasznym bólem. Polecam za to cały szpital MSWiA lekarze są ta wspaniali. I cały personel. Tylko tam potraktowano nas poważnie i pomogli mojemu tacie. Powiedzieli co i jak zrobić . I tam szerze prosto w oczy powiedzieli że już czas dać mu umrzeć i nic już nie zrobimy. A nie zbywali nas.

Wyjątkowy lekarz-zaskakuje mnie już 8 lat swoją empatią,wiedzą,żelazną kondycją i...pięknym,dodającym otuchy uśmiechem.Trafna ocena to ta,którą usłyszałam z ust jednego z pacjentów:"W tym czarnym tunelu,w którym się znależliśmy,jedynym światełkiem jest dr Zaucha". Dziękuję,p.DOKTOR

Dziękuję,p.DOKTOR

Mojemu synowi, jako lekarz poswięciła więcej czasu niż można było oczekiwać. Jako człowiek w leczenie Rafała "wkładała" dużo serca. Wspaniały lekarz z powołania, cudowny człowiek.

zdecydowanie wspaniały człowiek a przede wszystkim lekarz, specjalista wysokiej klasy zarówno pod względem fachowości, jak i dostępności.

Bardzo bym chciała, aby wszyscy lekarze, do których trafiam byli właśnie tacy, jak dr hab Renata Zaucha. Mądra, kompetentna, zdecydowana a przy tym serdeczna, życzliwa, cierpliwa i pełna zrozumienia. Wspaniała. Jestem pełna uznania. Pani Doktor, serdecznie dziękuję za wszystko.

Mądry lekarz i człowiek o wielkim sercu. Bez reszty oddana swoim pacjentom. Wiem co piszę, ponieważ leczyła mojego syna.

Rewelacyjna doktor, ciepła,oddana bez reszty chorym, cierpliwa, pełna empatii. Profesjonalistka, pracuje z pasją, sama choć delikatna i krucha wypowiada walkę największemu wyzwaniu współczesnej medycyny - nowotworom.Takt i kultura w obejściu z chorym, a nade wszystko skuteczność leczenia upewnia, że zdrowie pacjenta jest dla Pani Doktor wartościa nadrzędną. Dziekuję.

dr.z powołania z dużą umiejętnością nawiazywania kontaktu z chorym.Mająca dar niesienia pomocy choremu, który w sytuacji choroby nowotworowej jest bezradny. Poza tym nie oczekuje dowodów wdzięczności. Wiem co pisze - lecze się 10 lat.

dr.z powołania z dużą umiejętnością nawiazywania kontaktu
z chorym.Mająca dar niesienia pomocy choremu, który w sytuacji
choroby nowotworowej jest bezradny. Poza tym nie oczekuje dowodów
wdzięczności. Wiem co pisze - lecze się 10 lat.