dr hab. n. med. Rodryg Ramlau

Onkolog

2,9
2,5
2,9

Prof prowadzi badania kliniczne w placowce Medpolonia, jednak jest malo zorientowany co do kryteriów przystapienia do programu. Stracony tak cenny w tym przypadku czas. Prywatna pierwszorazowa wizyta mojego Taty u tego lekarza trwala 5, może 10 min. Kiedy bylam z Tatą w poradni szpitalnej, chcialam zamienic z profesorem na oddziale 2 slowa, jednak wychodząc juz z pracy nie zatrzymal sie nawet, kazal dzwonic jutro. Dzwonie, sekretarka mowi, ze prof jest dzis b zajety i nie przyjmuje zadnych telefonow. Po czym zadzwonilam do prywatnej przychodni, nie bylo juz zadnych wolnych miejsc, ...

Kiedy bylam z Tatą w poradni szpitalnej, chcialam zamienic z profesorem na oddziale 2 slowa, jednak wychodząc juz z pracy nie zatrzymal sie nawet, kazal dzwonic jutro. Dzwonie, sekretarka mowi, ze prof jest dzis b zajety i nie przyjmuje zadnych telefonow. Po czym zadzwonilam do prywatnej przychodni, nie bylo juz zadnych wolnych miejsc, nawet na krotka teleporade, ale Pani w recepcji zaproponowala, ze zadzwoni do prof zapytac o zgodę. Oddzwania, ze prof sie zgodzil, uiszczam wiec opłatę 250 zl, wysylam potwierdzenie przelewu, profesor dzwoni.
Tak więc w ciezkiej sytuacji pacjenta i jego rodziny, odczulismy brak jakiejkolwiek empatii i skrupułów. Żeby zadac pytanie panu profesorowi trzeba slono zaplacic, ale jezeli chodzi o sprawę życia i śmierci, pacjenci to robią... Smutna, przerażająca rzeczywistość.
Niestety, mój Tata nie doczekał jakiegokolwiek leczenia onkologicznego..

Nie przechodzi obojętnie obok cierpiącego człowieka.Swoją ogromną wiedzę wykorzystuje by pomóc. Kulturalny i wzbudzając zaufanie.Z całego serca polecam a przy okazji dziękuję za to źelazo cały czas pomaga mi w walce o źycie. Pacjentka Nowak Katarzyna.

Bardzo kompetentny i konkretny lekarz. Szybki i sprawnie zajął się moim problemem . Bardzo miły i profesjonalny.

Z przykrością potwierdzam negatywne opinie o dr. hab. Ramlau. Kierowany przez niego oddział to raczej placówka, służąca karierze naukowej ordynatora, a pacjenci są po prostu królikami doświadczalnymi. Pan Doktor (syn śp. profesora onkologa, co wyjaśnia jego awans) zainteresowany jest głównie testowaniem nowych leków, a pacjenci, którzy nie kwalifikują się do testów lub nie wyrażają na nie zgody, są pozostawiani bez pomocy. Przykłady: podanie cyklu chemioterapii, po którym odmawia się oceny tej formy terapii, brak lekarza prowadzącego, obietnice składane przez ordynatora, po których następuje seria impertynenckich odzywek ("jak komuś chemia nie służy, to może zrezygnować") i praktycznie odmowa leczenia. O psychoonkologii nie wspominam, bo przecież zapracowany dr Ramlau i jego podwładni nie mają na nią czasu, pisząc artykuły do pisma "Onkologia Polska".

niestety zgadzam się z niektorymi negatywnymi opiniami.

niestety zgadzam się z niektorymi negatywnymi opiniami.

Miałam bliski kontakt z dr hab. nauk med. Rodrygiem Ramlau, który leczył mego męża. Chcę w tej formie podziękować mu za troskliwą i fachową opiekę, za życzliwy i bliski kontakt z pacjentem. Żona

Żona

To naprawdę świetny lekarz, ma bardzo dobre podejście do człowieka, umie dodać otuchy i podnieść na duchu nawet w tych najgorszych chwilach. Zawsze znajdzie czas żeby wyjaśnić wszystko pacjentowi i odpowiedzieć na jego pytania, które przy takiej chorobie spędzają czasem sen z powiek. Można mu zaufać ponieważ Pan Doktor ma duże doświadczenie, jest życzliwy i kompetentny i daje odczuć, że pacjent jest ważny. Zrobi wszystko co się da zrobić żeby pomóc w chorobie. To lekarz godny polecenia.

lekarz o barzdzo niskiej kulturze osobistej,zastanawiam sie kto nadaje tytuły naukowe prawdopodobnie jekies poparcie starej gwardii,nie angazuje sie w leczenie pacjenta,wszystkim odradzam kontakt z tym lekarzem

Jestem pacjentką na Oddziale doc.Ramlaua od marca 2011 r. Z opieki na oddziale, sposobów leczenia, rozmowy i konsultacji, zabiegów chemio- i radioterapii jestem bardzo zadowolona. Jestem zbulwersowana i oburzona opiniami internautów. Jak można wyrażać się o człowieku,który robi wszystko aby zachować nas jak najdłużej przy życiu. Anna N.

Również zgadzam się z wpisem Iwonyraj.Ostrożnie z oskarżeniami!Lekarz na właściwym miejscu -potrafi wytłumaczyć na czym polega leczenie, poświęca pacjentowi oraz rodzinie pacjenta czas. Uprzejmy i sympatyczny. m.ch.