Roman Klimas

2.9/5
Średnia:
3.25
12 opinii

Kardiolog bez SERCA! Pan Doktor był dość uprzejmy na wizycie, ponadto używał niegrzecznego sformułowania do pacjentki "Pani" zamiast "Proszę Pani", a wypytując o sprawy prywatne typu praca, rodzina, szkoła -komentował to bardzo nieprzychylnie, jakby co najmniej był kaznodzieją w konfesjonale. Można powiedzieć, że to było potraktowanie pacjenta poniżej godności, wykorzystując przy tym momenty wykonywania badania, kiedy pacjent jest rozebrany i nie bardzo może zareagować na jakieś przytyki. Gdyż wtedy taka rozmowa nigdy nie będzie na równi z drugim człowiekiem. Uprzedzenia doktora bardzo zauważalne, jeśli chodzi o osoby z problemami lękowymi czy depresyjnymi, co bardzo zniechęca do polecenia go jako kompetentnego specjalisty, niewiele tłumaczył, nie odpowiedział na pytania związane z leczeniem i pojawiającymi się dolegliwościami. Kardiolog pokazał, że Serca to on nie ma do pacjenta. Zaznaczam, że byłam bardzo kulturalna, nieco speszona, zawstydzona i tak zszokowana jego nieproszonymi opiniami na mój temat podczas tej kilkuminutowej wizyty, że nie znalazłam słów, by nie pozwolić na zuchwałe nawet opinie i ocenianie człowieka. Za to bardzo miła i wyrozumiała Pani rejestrująca w gabinecie obok.

Najobiektywniej mogę ocenić, że lekarz jest po prostu niekompetentny. Jestem młodą osobą, więc od razu zaczął wmawiać mi nerwicę, ponieważ nie potrafił w medyczny sposób wyjaśnić mojego problemu (napomnę, że inny kardiolog potrafił). Pan dr Klimas jest nieuprzejmy, przerywa, nie pozwala dokończyć zdania, mimo że sam o coś pytał. Jest miły wyłącznie na osób ze starszego pokolenia, dla tego z młodszego - nie skomentuję.

Nie polecam! Nieuprzejmy, nic nie tłumaczy, bagatelizuje problemy pacjenta, traktuje go "z góry"- przynajmniej w ramach NFZ

polecam jak najbardziej. Z powodu mojego złego samopoczucia przyjął mnie poza kolejką, mimo że termin miałem dopiero za 2 miesiące. Zrobił USG i skierował na badania elektrofizjologiczne. Pomimo że mógł mnie olać kiedy wbiłem do Jego gabinetu to sprawdził swój grafik i kazał przyjść następnego dnia i mnie zbada. Bardzo fachowe podejście a na dodatek zaczął pytać o życie prywatne i żartować, dzięki czemu wizyta nie była ani troche stresująca. Polecam jak najbardziej :)

witam lecze sie u tego lekarza tylko 3 lata,a ale w żadnym przypadku nie pokusiłbym się o nazwanie go niekompetętnym. Zawsze poświęca dużo uwagi pacjentowi, uważam co bardzo istotne,że potrafi słuchać, a co do poczucia własnej wartości - nie zauwazyłem innego stanu niż u innych lekarzy, jest ok, co pokrywa się z opinią również innego mojego znajomego, który się u niego leczy

Witam serdecznie!do doktora Klimasa trafilem z moja mama zupelnie przypadkowo,ale to byla Opatrznosc Boska,ktora nas do niego skierowala.Prawda jest,ze zdiagnozowal bezblednie stan zawalowy u mamy i nie pozwalajac nam opuscic jego gabinetu wezwal pogotowie.Nastepnego dnia mama zostala poddana operacji wstawienia Stentow(3).Jak twierdza lekarze ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Panskiego w Poznaniu to byl"ostatni" moment!Dwa tygodnie wczesniej mama miala pierwszy zawal,ktorego nie rozpoznalo wezwane do niej pogotowie...nie wspomne o leczeniu u lekarza rodzinnego,ktory typowe bole i objawy zawalowe(historia choroby itp.,w kartotece! )przypisal kregoslupowi...Zdecydowanej postawie i trafnej diagnozie dr.Klimasa moja mama zawdziecza zycie. Z powazaniem M.Nowaczyk

NIE POLECAM !!! NIE MA TAKIEJ OPCJI,DO WIDZENIA !!!

lecze sie 18 lat jest bardzo miły i wiedza którą posiada jest godna podziwu Polecam

Chciałabym opisać historię sprzed paru laty. Mój Ojciec udał się do dr Klimasa, ponieważ często miał arytmię, szybko się męczył, pocił, miał bóle w krzyżu, za mostkiem. Pan Doktor zbadał i stwierdzi, że nic niepokojącego się nie dzieje. Po tygodniu od wizyty mój Tata przeszedł zawał serce i tylko dzięki właściwym i szybkim decyzjom lakarzy na oddziale ratunkowym i w szpitalu, udało się zrobić na czas koronarografię i wstawić w naczynie (ostatnie drożne, które właśnie sie zatkało)standy. To uratowało Tacie życie. Lekarz prowadzący w szpitalu zbeształ moją Mamę, że Tata nie leczył się u kardiologa. Kiedy usłyszał, że tydzień wcześniej był u lekarza, który nie zdiagnozował ciężkiej choroby wieńcowej,nie mógł uwierzyć. A pan Klimas mógł zlecić np.wykonanie wysiłkowego EKG i zapobiec zawałowi. W tej chwili Tata jest po operacji bajpasów, co pozwala mu normalnie żyć, zażywa stale leki i jest pod stałą opieką innego kardiologa. Odradzam wizyty u tego lekarza!Jego niekompetencja prawie zabiła mojego Ojca! Monika

Lecze sie u dr. Klimasa od 1995r.i uwazam ze jest to bardzo dobry lekarz z duzym doswiadczeniem,bardzo mily i sympatyczny a widza jaka posiada na temat kardiologji jest doskonala.Wszystkim chorym na serce polecam,a wtedy o zdrowie swojego serca nie potrzeba sie martwic....Pacjent...

Lekarz b kompetentny. Znam Pana doktora 17 lat i nie miałem przez cały ten długi okres najmniejszego powodu aby szukać innego Lekarza .

dwie wizyty wystarczyły, żeby się zrazić do p. doktora. bardzo nieuprzejmy, zarozumiały, traktował mnie z góry. aby ocenić lepiej jego kompetencje potrzeba by więcej wizyt - niestety dr klimas nie dał sobie szansy swoim b. nieuprzejmym zachowaniem.

Wystaw opinię
    Musisz podać wszystkie oceny