lekarz Ryszard Pomykała

Dermatolog

Po przeprowadzce do Warszawy szukałam nowego dermatologa, aby kontynuować kontrole pieprzyków (niektóre zmieniały się na przestrzeni lat). Wizyta trwała może z 3-4 minuty. Po wejściu usiadłam na wskazanym miejscu, powiedziałam z czym przychodzę. Lekarz podszedł i powiedział "wstanie z łaski swojej". Więc grubo zaczęliśmy. Zdjęłam bluzkę, lekarz "obejrzał" (ledwo przykładając lupkę) kilka pieprzyków na plecach i ramionach. Reszta zmian ani ciała go nie interesowała, wręcz musiałam mu wskazywać konkretne pieprzyki, żeby na nie spojrzał. Stwierdził, że nic się z nimi nie dzieje i był niemalże oburzony po co przychodzę skoro nic mi nie jest. Nie dał mi dojść do słowa, gdy chciałam powiedzieć co się zmieniało na przestrzeni lat i które urosły.
Wyszłam niezaopiekowana i totalnie rozczarowana. Nie polecam.

Od lat leczę się u tego Pana doktora - ja i mój mąż jesteśmy pod opieką i bardzo cenimy lekarza. Zawsze uważnie wysłucha, udzieli rad i rozpisze leczenie. Leczy skutecznie i ma cierpliwość do pacjentów. Mam zawód medyczny i znam wielu lekarzy ale do Pana doktora mam największe zaufanie.Serdecznie pozdrawiam i dziękuję - cieszę się, że jest i mogę korzystać z wiedzy i doświadczenia dr Pomykały.

Pan nie zasługuje nawet na 1 gwiazdkę ani tytuł lekarza. Jestem bardzo niezadowolona z wizyty. Mam zwiększone ryzyko nowotworów, przyszłam na kontrolę znamion barwnikowych. A pan chciał, żeby pokazac, które znamię niepokoi. Sama jestem lekarzem i wiem, że na takiej wizycie ogląda się całego człowieka, każde znamię dokładnie. Doktor nawet niedojrzal wszystkich po prośbie obejrzenia wszystkich, nie wiedział jaka mam chorobę, musiałam tłumaczyć o co chodzi. Używa potocznego słownictwa w stylu ,, porąbało mi się". Zaczyna spóźniony pracę a później stara się nadrobić czas kosztem pacjentów. Ponadto na rękach z atopowym zapaleniem skóry zdiagnozował ,,wyprysk zimowy' - nie ma takiej choroby. Jestem lekarzem i wiem co mówię. Na wizyty do różnych lekarzy chodzę co 2-3tygodnie, nie wystarczy mi urlopu wypoczynkowego na profilaktykę własnego zdrowia a doktor nie zgodził się wystawić zwolnienia lekarskiego za nieobecność w pracy. Strata czasu. Do tego kazał zabronił używać płynu dezynfekcyjnego w pracy - chyba po to, żeby zarazki roznosić. Strata czasu! Bardzo mi przykro, wyszłam z płaczem z wizyty.

Bardzo dobry dermatolog. Trafne rozpoznanie choroby. Duża komunikatywność. Konkretna porada. Taki powinien być lekarz. Dziękuję!

Na podstawie doświadczenia mojego, mojej rodziny i znajomych z dermatologami (fajna specjalizacja -można miesiącami zgadywać i wymyślać co pacjentowi dolega) uważam, że p. doktor Pomykała jest najlepszym i wyjątkowym lekarzem dermatologiem . Przede wszystkim świetny diagnosta, a to jest najważniejsze w efektywnym leczeniu. Byłam 2 razy prywatnie i kilka razy w Cepeleku (róża, uczulenia) - nie ma różnicy w podejściu do pacjenta - kompetencje, uprzejmość i skuteczność leczenia!

Zawsze poświęca pacjentowi tyle czasu ile trzeba. Znamiona ogląda porządnie dermatoskopem, z trądzikiem się nie bawi niedziałającymi antybiotykami, tylko daje drogi ale porządne leki po których w ciągu tygodnia cera zmienia się nie do poznania. Serdecznie polecam!

Jeśli chodzi o Pana doktora z przychodni z Koszykowej, to leczę u niego nastolatkę i jej trądzik od marca 2012. Myślę że dobrze dobrał dermokosmetyki i maść, i może nie poświęca pacjetowi pół godziny czasu ( bo tyle to poświęca lekarz na prywatnej wizycie) - bo numerki są rejestrowane co 10 min czyli lekarz ma 10 min na pacjenta- to myślę że wystarczająco i kompetentnie i dokładnie tłumaczy co się dzieje ze skórą, czym leczyć w jaki sposób i jak długo. My efekty widzimy i lekarza polecamy. No i Pan Doktor sympatyczny, młody i przystojny :).

Niemiły, to mało powiedziane. Moje wrażenia po wizycie są okropne...Niec się od niego nie dowiedziałam. Prędzej wychodziłam z gabinetu niż wchodziłam. Na dodatek, leki które mi przepisał nie są dostępne w aptekach. Zastanawiam sie czy nie iśc jeszcze raz do innego dermatologa,tym razem prywatnie... To czego doświadczyłam dzisiaj, nie mozna nazwac pomocą lekarską!

Niestety ja bardzo rozczarowalam sie dr Pomykala. Przyszlam do niego do przychodni WAT z problemem wypadajacych wlosow. Fakt, ze nie lysieje i nie mam pustych plackow skory na glowie, nie znaczy jeszcze ze problem mozna bagatelizowac. Jak to zrobil pan dr.Zalecil mi witaminowe suplementy diety, tak jakby dokonal epokowego odkrycia conajmniej. Dla mnie to codziennosc i najnormalniejsza rzecz. Ciagle biore jakies preparaty i sek w tym, ze wlasnie nic kompletnie one nie pomagaja. Sugerowalam panu dr silniejsze preparaty o ktorych slyszalam. Sa one na recepte wylacznie (chociazby cynkowe). Jednak chyba najwyrazniej albo pan dr o nich nie slyszal, albo tak bardzo wierzy w "sile witamin". No coz...to ja chyba bez tej wiary jestem bo odzywiam sie dobrze, biore suplementy, a przyczyna chyba tkwi jednak gdzie indziej..Hormony? Pan dr jakos nie podjal jednak tematu.. Naprawde duze rozczarowanie.

Mogę z całą świadomością polecić Pana doktora. Leczę się u niego na łuszczycę i na trądzik. Na wizyty chodzę od 4lat. Pan doktor zawsze wszystko wyjaśnia, kiedy się o coś dopyta, zawsze odpowiada. Ma specyficzny sposób bycia ale jest dobrym lekarzem. Zawsze stara się pomóc pacjentowi. Polecam Pozdrawiam

Polecam
Pozdrawiam