dr n. med. Szczepan Barnaś

Laryngolog

Pomijam fachowość lekarza, a chce skupić się na tym jak traktuje pacjentów. Na termin czekałem miesiąc. Wyznaczona dokładnie godzina. Szczyt epidemii. Byłem 10 minut przed czasem i jedna osoba była w poczekalni. Wszedłem po półtorej godzinie, bo w tym czasie pojawiały się osoby które doktor obsługiwał poza kolejką. Słowo wytłumaczenia lub przepraszam? Zapomnijcie!

Doskonały, profesjonalny lekarz z olbrzymim doświadczeniem. Wykazuje troskę o pacjenta i efekty leczenia. Świetny kontakt i duże opanowanie. Merytoryka i fachowość. Wspaniały człowiek. Jako Szef Kliniki otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi (4WSKzP we Wrocławiu) doskonale kieruje profesjonalnym personel lekarskim i pielęgniarskim. Po przyjęciu na oddział pełna opieka, uśmiech i przemiła atmosfera. Przed operacją pełna informacja przekazana przez lekarza. Wszystko działa jak w najlepszym szwajcarskim zegarku. Polecam.

Dr Barnaś skutecznie i profesjonalnie przeprowadził u mnie operację usunięcia guza gardła oraz ślinianki. Przed zabiegiem zastałam poinformowana w sposób zrozumiały i czytelny o planowanym jego przebiegu. Już następnego dnia po operacji mogłam zjeść posiłek, miałam dobre samopoczucie i szybko wracałam do zdrowia. Pan doktor jest człowiekiem niezwykle życzliwym i sympatycznym. Jego postawa wzbudziła zaufanie moje i mojej rodziny. Serdecznie polecam i dziękuję.

Niestety była to moja najgorsza wizyta w życiu. Na samym początku lekarz zaczepił mnie na korytarzu i już zaczął krzyczeć, czemu nie leczę się u lekarza pierwszego kontaktu (dostałem skierowanie właśnie od lekarza pierwszego kontaktu - o czym poinformowałem pana doktora). Wydawał się być wręcz zażenowany moją osobą, wyrwał mi z ręki zdjęcie RTG zatok i powiedział, że mam torbiel od kilku lat i będę miał operację. Odszedł bez słowa wytłumaczenia i powiedział "czekaj tu". Po 20-30min wrócił, weszliśmy do gabinetu i w dalszym ciągu w bardzo niemiłym stylu prowadził rozpoznanie. Powiedział, że będzie mi robił punkcję (a raczej swojej sekretarce, żeby się przygotowała) i dopiero zapytał się mnie czy wyrażam zgodę. Jak w ogóle zapytałem co to jest punkcja i że chciałbym się zastanowić, to powiedział mi: "Nie ma tutaj zastanawiania, to jest system zero-jedynkowy. WOLAŁBYM OGLĄDAĆ SOBIE TERAZ TELEWIZJĘ NIŻ CZEKAĆ AŻ PAN SIĘ ZASTANOWI". Zapytałem co jeżeli wolałbym w tym momencie nie robić punkcji, to powiedział, że "BĘDZIE MIAŁ PAN TUTAJ ZAKAZ WSTĘPU". Już wtedy byłem 100% pewien, że ten człowiek jest ostatnią osobą, która chciałaby mi pomóc. Do samego końca mimo irytacji nie dałem nic po sobie poznać i zachowywałem się bardzo elegancko. ZDECYDOWANIE PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH!

Dawniej miałem krwotoki z nosa przez 10 lat. Gdy trafiłem do lekarza szybko zdiagnozował chorobę i wykonał zabieg przegrody i wycinania żyłek. Od operacji do dziś nie mam problemów z krwotokami.

Absolutnie nie zgadzam się z poprzednikiem. Mój narzeczony miał robioną przegrodę u dr Barnasia w znieczuleniu miejscowym i wspomina to bardzo źle, ponadto zabieg nie przyniósł spodziewanego rezultatu- nadal mu się źle oddychało, dokładnie jak przed operacją. Dopiero plastyka małżowin nosowych wykonana przez dr K. Presia w znieczuleniu ogólnym (nieporównywalny komfort!) w Medicusie dała poprawę. Różnica w cenie obu znieczuleń to żaden argument, chyba że dla dr Barnasia, który kusi niskimi cenami, oferując traumatyczne znieczulenie miejscowe. Drugi przykład to ja sama. Przez ponad rok leczona byłam przez dr Barnasia (baardzo miły i uprzejmy to fakt) z powodu choroby nosa, niestety zamiast wyleczenia mało nie doszło do perforacji przegrody (doktor stosował innowacyjne metody- ostrzykiwania, m.in. z Diprophosu i doustnej Biostyminy), w przegrodzie powstało koszmarne krwawiące owrzodzenie i ubytek chrząstki, konieczna była 3-godzinna operacja nosa aż w Łodzi z przeszczepem chrząstki przegrody. Dziś jestem zdrowa, mój narzeczony też, ale pomocy musieliśmy szukać gdzie indziej, szkoda tylko że tyle niepotrzebnie się wcześniej nacierpieliśmy. Doktor bardzo serdeczny, wzbudza zaufanie, ale można się na tym przejechać...
PS. usuwanie niekorzystnych opinii, a pozostawianie tylko dobrych nijak ma się z rzetelną opinią, bo krytykę (zwłaszcza uzasadnioną) też trzeba umieć przyjąć, Doktorze.

Dr Barnaś lekarzem z powołania, zabiegi wykonuje bardzo profesjonalnie i dokładnie. Wzbudza zaufanie u pacjenta - trochę porozmawiałem z nim o samym zabiegu i przestałem się bać bólu... a dodam, że jestem bardzo uczulony na ból, widok krwi, strzykawek i innego sprzętu medycznego... Doktor posiada bardzo dobrze wyposażony gabinet. Mi osobiście dra Barnasia polecił inny lekarz podczas wizyty w gabinecie specjalistycznym NFZ. Powiedział, że jeżeli ma mi polecić dobrego laryngologa, który profesjonalnie wykonuje zabiegi (i bez większego bólu u pacjenta) to tylko dr Barnaś. Co do samego zabiegu to ja ...

Co do samego zabiegu to ja wykonywałem pod koniec lipca u doktora plastykę nosa - prostowanie przegrody nosowej (prywatnie w jego gabinecie). Nie polecam znieczulenia ogólnego (pod narkozą) - jest droższa a tak na prawdę, to zabieg się sprawniej i bezpieczniej przeprowadza, gdy pacjent kontaktuje i "współpracuje" a nie leży plackiem i zamiast się skupić na zabiegu to także należy zwrócić uwagę na pozycję i inne rzeczy. Co do bólu to NIE BOLI aż na tyle, żeby naprawdę sprawiało to większy problem. Mi dano porządne znieczulenie w postaci najpierw sączków do nosa, potem wstrzyknięcie leku znieczulającego w przegrodę i wreszcie wstrzyknięcie leku znieczulającego dożylnie przez wenflon. W rezultacie czułem, że coś mi tam operuje ale nie był to ból, tylko odczucie, że "coś tam robi". Myślałem, że będzie więcej boleć. Bierzcie znieczulenie miejscowe. Podczas zabiegu nic nie widziałem, bo wolałem nie widzieć sprzętu medycznego, gdyż strzykawki, skalpele i inny sprzęt medyczny jak już wspominałem wzbudza u mnie lekką panikę :-(

Bardzo serdecznie polecam wszystkim tego lekarza !

Wyjątkowo kompetentny,opanowany, wzbudza zaufanie, uprzejmy. Polecam szczególnie w przypadkach polipów nosa i zatok.

Bardzo kompetentny, wzbudzający zaufanie, miły i uprzejmy, nawet kiedy w biegu! Szczerze polecam, zwłaszcza jesli chodzi o operacje na zatokach i nosie.

szczerze polecam, dzięki jego diagnozie trafiłam na odpowidni oddział chirugii szczękowo-twarzowej. rok czasu bujałam się od jednego do drugiego pseudo lekarza, który nie potrafil stwierdzić co mi jest. zrobiłam miliony badań i wyników, nie mogłam podjąć pracy ze względu na defekt twarzy. po opinii i diagnozie dr Barnaś, zajeli się mną najlepsi lekarze. dziś jestem już po operacji i niebawem będe w domu :) polecam!