prof. dr hab. Tomasz Goździewicz

Lekarz konsultant ZUS

Zszokowało mnie dzisiaj zachowanie doktora związane z tym, że z mojej winy za późno zaczalem zakrapiać dziecku oczy (nie 3 dni przed badaniem tylko 2). Przyznałem to od razu na wstępie wizyty. Doktor stwierdził, że "no trudno najwyżej zapisze niewłaściwe okulary,nasza (rodziców) wina, jego to nie obchodzi". Dosłownie wbiło mnie w krzesło. O ile reprymenda z zakrapianiem była słuszna i wziąłem to na klatę to dalej oczekiwałbym informacji, że ze względu na niepewny wynik badania proszę się umówić na następną wizytę i dopilnować zakrapiania dziecku oczu we wlasciwym terminie. Czy zachowanie doktora jest zgodne z jakąkowiek etyką? Podejście jakie wykazał doktor iście hurtowe, jak to na NFZ.

Zszokowało mnie dzisiaj zachowanie doktora związane z tym, że z mojej winy za późno zaczalem zakrapiać dziecku oczy (nie 3 dni przed badaniem tylko 2). Przyznałem to od razu na wstępie wizyty. Doktor stwierdził, że "no trudno najwyżej zapisze niewłaściwe okulary, jego to nie obchodzi". Dosłownie wbiło mnie w krzesło. O ile reprymenda z zakrapianiem była słuszna i wziąłem to na klatę to dalej oczekiwałbym informacji, że ze względu na niepewny wynik badania proszę się umówić na następną wizytę i dopilnować zakrapiania dziecku oczu we wlasciwym terminie. Czy zachowanie doktora jest zgodne z jakąkowiek etyką? Podejście jakie wykazał - jak to na NFZ, hurtowe.

Były z 4-miesięcznym dzieckiem u lekarza w recepcji. Dziecko nie ma drożności kanału łzowego, co powoduje łzawienie oka i ropienie. Czekaliśmy na wizytę 2 miesiące. Podczas wizyty lekarz nawet nie spojrzał na oko, ale po prostu powiedział, że musisz zrobić masaż. A kiedy pokazałem, jak to zrobić, nawet nie umyłem rąk!!! Nie jestem doświadczoną matką i nadal bardzo się martwiłem, więc niestety nie zwróciłem na to uwagi.

Jestem pacjentem doktora Goździewicza od wielu lat.Kolejno zajmował się moją wada zwroku. Zawsze tłumaczył na czym polega zabieg i ostrzegał o konsekwencjach jeżeli nie zmienię warunków mojej pracy. Wykazał dużoi cierpliwości ,bo przed każdym zabiegiem byłem zestresowany.Wszystko zawsze się kończyło dobrze zwrok się poprawił znacznie i teraz tylko chodze na kontrolę.

Niestety nie mogę wypowiedzieć się pozytywnie na temat "obsługi" ww. Pana doktora. W dniu 23.01.2018r. po przełożonej wizycie z godz. 15.00 na 8.00 spóźnił się około 1,5 godziny na wizytę. Niestety nie znalazł czasu nawet za zajrzenie do oczu dziecka i tylko na podstawie badania komputerowego wypisał zlecenie na okulary oraz ćwiczenia oczu. Dziecko miało przez 3 dni zakraplane oczy atropiną, i teraz cierpi z powodu braku ostrości widzenia. Po konsultacji z innymi okulistami okazało się, że nie było powodu podania atropiny można było zastosować inne krople do rozszerzenia źrenic. Niestety Pan Doktor nie uprzedził nas o tak długim działaniu atropiny również nie zapytał czy dziecko ma podawane jakieś leki lub jest uczulone. W tym momencie mam duże wątpliwości co do kompetencji Pana doktora.

Witam pisze ku przestrodze moja babcia była operowana na zaćme przez dr Tomasza po zabiegu oko było w gorszym stanie niż przed, po konsultacji z innym lekarzem okazało się że została wstrzepiona zła soczewka a na dodatek na środku gałki w polu widzenia "przypadkowo" została zrobiona blizna. Dr Tomasz próbował wmówić mojej babci że wszystko jest dobrze i oko się goi szkoda tylko że minęło prawie rok od operacji a oko jest w fatalnym stanie.