dr hab. n. med. Tomasz Olejniczak

Najlepszy lekarz jakiego miałam okazję spotkać. Bardzo zaangażowany i cierpliwy. Ogromny zasób wiedzy. Przez całą ciążę czułam się bezpiecznie. Wiedziałam że mogę zapytać o wszystko i że doktor poświęci mi odpowiednią ilość czasu. Trzymał rękę na pulsie nawet podczas mojego pobytu w szpitalu. Złoty człowiek!

Bardzo dobry lekarz, kompetentny, empatyczny i delikatny. Potrafi uspokoić, nie panikuje, nie zwraca się do pacjentki na ty, jak wielu ginekologów. Lekarz z poczuciem humoru, ale taktowny. Jak na ceny usług ginekologicznych całkiem przystępny. Wizyty faktycznie są krótkie, ale treściwe (badanie, cytologia, usg dopochwowe, usg piersi i tarczycy). Jeśli nie ma problemów nie widzę potrzeby siedzenia u doktora pół godziny. Wiem, że gdyby pojawił się problem Pan doktor na pewno się nim zajmie i zaproponuje odpowiednie leczenie. Chodzę do doktora Olejniczaka już jakieś 7-8 lat, prowadził moją ciążę i nigdy nie zauważyłam, żeby w trakcie wizyty spoglądał na zegarek, zawsze udzielał odpowiedzi na wszystkie, nawet najbardziej naiwne pytania. Polecam, zwłaszcza wszystkim dziewczynom, dla których wizyty u ginekologa są dużym stresem lub które mają traumatyczne doświadczenia z takich wizyt.

Chodzę do Pana doktora od wielu lat, prowadził moją pierwszą ciążę i wiem, że będzie prowadził kolejne. Doktor co roku robi w ramach kontroli usg piersi i cytologię, co wiem, że nie zdarza się u reszty lekarzy. W ciąży faktycznie wizyty nie były zbyt długie ale ja też nie miałam więcej pytań, więc w sumie ciężko się przyczepić. Lekarz znalazł już w brzuchu wadę nerek u syna, chociaż może się wydawać, jak piszą poprzedniczki, że usg nie trwa zbyt długo to i tak lekarz ma takie doświadczenie, że wszystko doskonale ocenia i sprawdza.

Zasugerowałam się opiniami z tego forum i...bardzo się zawiodłam. Trafiłam do p.doktora na początku ciąży. Obecnie jestem w 25tc i nie mogę potwierdzić słów, które tu padły. Dodam,że nie przyznałam się p.doktorowi,że posiadam wykształcenie medyczne. Przez 6 miesięcy ciąży dostałam raz skierowanie na morfologię i mocz. Każda z wizyt była bardzo krótka- ok.7minut. Oczywiście rozumiem, że jestem osobą młodą bez problemów zdrowotnych i większych dolegliwości ciążowych i być może to wpłynęło na ekspresowość wizyt, chociaż czekając na wizytę, nie trudno stwierdzić, że każda z pacjentek nie spędzała w gabinecie p.doktora dłuższego czasu. Po usg tzw."połówkowym" postanowiłam więcej nie pojawiać się u p.doktora. Badanie trwało 6 minut. Dla porównania dodam,że przezornie poszłam wcześniej na usg połówkowe do innego specjalisty i tam na dobrej jakości sprzęcie, badanie trwało znacznie dłużej. P.Olejniczak nie badając przepływu krwi stwierdził,że jest on w porządku (?), zmierzył obwód główki i nie badając wielkości innych struktur mózgowia również stwiedził,że wszystko ok, podobnie z sercem- nie widziałam, aby sprawdzał przepływy między komorami, aortę i etc., nerki i inne narządy również bardzo pobieżnie... Przynajmniej w moim odczuciu-zaznaczam to. To badanie nie różniło się od wcześniejszych usg przeprowadzanych podczas tych ekspresowych wizyt.
Nie podważam wiedzy pana doktora, faktycznie wygodne i dające poczucie bezpieczeństwa jest to,że można kontaktować się z nim sms-owo, ale poza tym- zdecydowanie nie polecam! Czas, który pan Olejniczak poświęca swoim pacjentkom mówi chyba sam za siebie. Proszę nie sugerować się opiniami z forum, nie warto.

Jakiś czas temu poszłam do doktora ponieważ przeprowadziłam się z Barcelony do Poznania i poleciła mi go przyjaciółka. Nie wiem kto wystawia te dobre oceny ale w moim odczuciu dr Olejniczak na opinie pozytywne nie zasłużył-może miał zły dzień, nie wiem i na pewno nie pójdę drugi raz aby to sprawdzić. Weszłam do gabinetu 45 minut po czasie-to jeszcze przeżyłam. Na moje dzień dobry-dr coś odburknął. Zebranie wywiadu-zapomnijcie (to była pierwsza moja wizyta). Cytologia-nie, badanie ginekologiczne-nie, usg- jakby go wcale nie było- dr włożył sondę i dokładnie po 12 sekundach ją wyjął-gratuluję w taki sposób stawianych diagnoz. Pan Olejniczak w ogóle nie omówił usg-ale jak tu coś omawiać skoro badanie trwało 12 sek.! Patrząc na zegarek dał do zrozumienia że czas wyjść z gabinetu, oczywiście kasę niezłą wziął. Zdecydowanie nie polecam.

BARDZO MILY I FAJNY LEKARZ CZY BEDZIE MOGL MI POMOC W MOIM SCHORZENIU CZY WLASCIWIE POSTAWIL DIAGNOZE I DOBRAL LECZENIE NIE WIEM CZS POKAZE ZA JAKIS CZAS JAK POJDE NA BADANIE KONTROLNE

Doktor wzbudził moje zaufanie i nadal mu ufam, choć ciąży nadal nie ma. Wiem, że słucha, słyszy i jest szczery ze mną - a to jest dla mnie najważniejsze. Polecam.

Bylam u tego lekarza juz kilka razy bo mialam nadzieje,czytajac to forum,ze naprawde jest dobry i pomoze mi zajsc w druga ciaze. Wizyta szyba,jak ktos wczesniej napisal ze spogladaniem na zegarek, lista badan do zrobienia i wielka nadzieja. Tak jak kazal zrobilam badania i napisalam smsa, bo wiem ze moze byc zajety a jak bedzie mial czas to odpisze. Niestety tak sie do dnia dzisiejszego nie stalo. Minal miesiac i dalej nic. Moge myslec ze jest tak jak inni lekarze, jest jedno dziecko to bedzie drugie. Jak dla mnie nie zrobil wrazenia.

Przyszłam do dr Olejniczaka z problemem, wysłuchał uważnie i wykonał badania - usg waginalne, usg piersi, pobrał cytologię. Następnie skierował na komplet badań hormonalnych. Wg mnie usg trochę "za szybko", ale skoro obraz prawidłowy to po co "męczyć" pacjentki :) Wizyta z lekkim opóźnieniem, jakieś 15 minut. Poza tym lekarz wzbudził moje zaufanie i wrócę do niego na pewno. Polecam!

Wizyta z lekkim opóźnieniem, jakieś 15 minut.
Poza tym lekarz wzbudził moje zaufanie i wrócę do niego na pewno.
Polecam!

Witam Byłam pierwszy raz u dr Olejniczaka z dość poważnym problemem. Muszę stwierdzić iż jest to rzeczywiście lekarz, który ma ogromną wiedzę, jest rzeczowy, odpowiada na pytania i chyba na tym jego plusy się kończą. Badanie wykonane pobieżnie i szybko, usg-też. Nie wyprosił mnie wprost z gabinetu ale spoglądając na zegarek dał mi do zrozumienia że czas opuścić gabinet. Moja wizyta trwała łącznie 7 minut. Mimo iż byłam umówiona na konkretną godzinę weszłam z opóźnieniem prawie 30-minutowym ponieważ doktor przyjął w międzyczasie jakiegoś mężczyznę, żenada. Może dla doktora już nie ...

Witam
Byłam pierwszy raz u dr Olejniczaka z dość poważnym problemem. Muszę stwierdzić iż jest to rzeczywiście lekarz, który ma ogromną wiedzę, jest rzeczowy, odpowiada na pytania i chyba na tym jego plusy się kończą. Badanie wykonane pobieżnie i szybko, usg-też. Nie wyprosił mnie wprost z gabinetu ale spoglądając na zegarek dał mi do zrozumienia że czas opuścić gabinet. Moja wizyta trwała łącznie 7 minut. Mimo iż byłam umówiona na konkretną godzinę weszłam z opóźnieniem prawie 30-minutowym ponieważ doktor przyjął w międzyczasie jakiegoś mężczyznę, żenada. Może dla doktora już nie liczą się pacjentki, tylko kasa-takie jest moje odczucie i raczej nie odwiedzę go powtórnie.