dr n. med. Tomasz Spoz

Gastrolog

Korzystam z wiedzy i umiejętności Pana Doktora już 45 lat - w przypadku dolegliwości chronicznych i nagłych (m.in. przed laty pracując w szpitalu kilkakroć trzymał życie moje i mojego ojca "na końcu skalpela", dosłownie ratując "grabarzowi spod łopaty"). Stosowane kuracje, jakkolwiek czasem z konieczności dłuższe, na długo jednak skutkują, tak że spotykamy się niezbyt często. Niebagatelne znaczenie ma też jego wyjątkowa umiejętność posługiwania się w gabinecie w ramach wizyty sprzętem diagnostycznym. Wiedza ogólna i całościowe podejście do pacjenta sprawia , że sugestie Doktora Spoza są pomocne w leczeniu innych nie należących wprost do jego "działki" chorób. Dzięki jego kompetencjom, często udaje się pomóc w sprawach "beznadziejnych", które rzutują na zachowanie równowagi organizmu, jak np. stopniowe wyprowadzenie mnie (w ciągu ok. 10 lat) z zaawansowanej i opornej na wszelkie inne metody otyłości, że mogłem wrócić i trwam od lat w idealnej do wieku i wzrostu wadze (straciwszy ponad 50 kg). Także moi bliscy i znajomi, którym poleciłem Pana Doktora podzielają moją opinię, że nie tylko uzdrawiająco działają jego fachowe prowadzenie, rady i leki, ale także samo podejście i sposób odnoszenia się do pacjenta, który nigdy nie odmawia ratunku.

Korzystałem z usług wielu gastrologów, ale ani jeden nie dorasta do pięt temu doktorowi. On jeden potrafił wyleczyć mnie z wrzodów dwunastnicy. Dzieki niemu funkcjonuję normalnie już od 25-ciu lat. Zawsze polecałem tego doktora innym. Nie było nikogo kto by miał inną opinię od mojej. Wszyscy go zachwalali.

Znam Pana Doktora od przeszło 40 lat. Ratował mnie wielokrotnie w różnych "przypadłościach", jeszcze jako chirurg w szpitalu, m.in. dwukrotnie (jak to mówią) "wyciągnął mnie grabarzowi spod łopaty" swymi kompetencjami i niezawodnym skalpelem. Podobnie mego ojca. Raz z kolei, wbrew opinii innych, odradził operację i do dziś funkcjonuję normalnie (nie jako kaleka). Stara się widzieć "całego" człowieka i do tego stosować terapię. Prowadzi mnie od lat i dzięki temu, mimo przewlekłego stanu, żyję w miarę normalnie. Wszyscy ci, którym poleciłem konsultację u niego, byli także zadowoleni. Kojący i swoiście "leczący" charakter ma jego odnoszenie się do pacjenta, pełne taktu, cierpliwości i troski o stan psychiczny pacjenta. To, że nie pozwala się "prowadzić" pacjentowi, ale przyjmuje rolę prowadzącego uważam za pozytywną cechę, bo nie raz pacjent "wie lepiej". Wspaniale robi trudne badania i "czyta" USG. Przekonałem się też, że nie zawsze jego "kombinacje" lekowe (zestawy) są zrozumiałe dla innych, ale tylekroć przekonawszy się o trafieniu w sedno i skuteczności wierzę jemu, a nie "stu innym opiniom plus ulotki". W przypadku jakichś wątpliwości - albo wyjaśni, albo natychmiast modyfikuje terapię. Należy do tych lekarzy, którym zależy na pacjencie i jego zdrowiu, a nie na korzyściach i popularności. Pani "zbuntowanej" i b. surowej w opinii powiem (na własnym przykładzie), że to, iż jest CHIRURGIEM, decyduje, że jest też dobrym gastrologiem. A chirurgiem (z niesamowitym doświadczeniem praktycznym) jest o tyle "dziwnym", że "kozik" uważa za ostateczną ostateczność i walczy o pacjenta unikając go, czym niejednokrotnie właśnie ratuje życie.

Nie wiem skąd tyle dobrych opinii o tym lekarzu, generalnie gastrolog z niego kiepski. Leczyłem się u tego lekarza przez około 1 rok, poprawy brak. Oczywiście na tle innych lekarzy przynajmniej próbował leczyć i stawiać diagnozę, niestety niewłaściwą. Inni lekarze rozkładali ręce albo dawali leki, które nie pomogą ale i nie zaszkodzą. Lekarz od początku miał swoją diagnozę i nie chciał słuchać o moich objawach, wydawało się, że zna się na rzeczy. Cóż z tego jak poprawy nie było widać, generalnie nie polecam jako gastrologa.

Wspaniała osobowość z wieką wiedzą.

Wspaniała osobowość z wieką wiedzą.

Świetny fachowiec. Miałem robiona gastroskopię. Dzięki Panu doktorowi przeżyłem to dobrze - badanie zrobione bardzo szybko, widać duże doświadczenie...pełny profesjonalizm. Polecam. Koszt obejmuje całą wizytę - z badaniami. Koszt bez badań (np. gastroskopii, kolonoskopii) wynosi 100 zł.

Zdecydowanie nie polecam. Leczę się od kilku lat na zapalenie jelita grubego. Pomimo, że miałam bardzo dobrego gastrologa, postanowiłam zaciągnąć porady innego "fachowca". Spoz nie mając pojęcia o chorobie przepisał mi taką dawkę leków, która zabiłaby konia. Pomimo, że nie czułam się bardzo źle, przez jego dawkę leków w moich jelitach pojawiło się tyle krwi, że przez kilka dni nie mogłam wstawać z łóżka. Dla mnie nie był to jednak najgorszy problem, ponieważ po tak silnych lekach wpadłam w depresję ... Ja już nic nie zmienię, ale chciałam przestrzec Was. Poza tym to nie jest gastrolog, tylko chirurg!!!

znakomity lekarz o bardzo duzej wiedzy,dokladny,budzacy zaufanie pacjeta,walczacy o jego zdrowie.Bardzo skuteczny.

Wspaniały i godny zaufania lekarz. Jestem pod jego wrażeniem. Gastroskopia ekspresowa. Pan doktor z szacunkiem odnosi się do pacjentów. Plusem jest to, że nie ma wcześniejszych rejestracji, zależało mi, żeby szybko zrobić badanie, wystarczyło przyjechać ok godziny 7-30 i zająć kolejkę. Kolejki są długie, to fakt, ale potwierdzają pełen profesjonalizm Pana Spoza.

Najlepszy lekarz jakiego znam i to pod każdym względem . Miałam spore problemy z jelitami po operacji wykonanej w szpitalu, tamtejszy lekarz wytłumaczył mi co stopniowo mam wprowadzać do swojej diety i zapewnił że po roku czasu od operacji będę mogła jeść wszystko, po jakimś czasie okazało się że to nie prawda. Już prawie po wszystkim miałam wzdęcia i boleści, które trwały godzinami. I wtedy koleżanka poleciła mi swojego lekarza,dr.Spoza . Już na pierwszej wizycie doktor wytłumaczył mi wszystko tak że po raz pierwszy dokładnie wiedziałam ci mi jest, informacje innych lekarzy były zdawkowe. Dr.Spoz zalecił mi odpowiednią dietę i przypisał leki, bardzo szybko zaczęłam dochodzić do siebie.Teraz minęło już kilka lat i bardzo rzadko odwiedzam doktora bo czuję się dobrze, jem prawie wszystko i nie przyjmuję już żadnych leków. Wysłałam do niego już wiele osób , również z mojej rodziny i wszyscy są bardzo zadowoleni. Oby więcej tak wspaniałych specjalistów.