lekarz Tomasz Wardęga

Internista, Kardiolog

Specjalista godny polecenia. Duże zaangażowanie skutkujące bezbłędną diagnozą poważnej choroby z którą nie potrafili poradzić sobie Poznańscy kardiolodzy. Jeszcze raz dziękuję.

Niemiłe doświadczenie. Naprawdę nie jest godny polecenia. Nie Polecam!!! Pan Wardęga nie zna się na swoim wykonywanym zawodzie, do tego jest bardzo drogi. Nie potrafi dobrze zdiagnozować choroby i nie potrafi dobrze poprowadzić dalszego leczenia. Osobiście się na tym przekonałam. Jest zdecydowanie wielu lepszych oddanych specjalistów co absolutnie nie mogę powiedzieć o tym lekarzu. Niestety przykro mi pisać tą opinię, ale niestety jest to prawda.

Przestrzegam przed Panem doktorem. Pomimo dobrych opinii uwazam, ze nie wywiązuje sie on ze swoich kompetencji zawodowych przede wszystkim jezeli chodzi o opiekę i kontrole pozabiegowa. Moj tata mial zdiagnozowaną przewlekła chorobę niedokrwienna serca, przeszedł zabieg koronarografi wykonany przez Pana Wardęge. Chodził na prywatne wizyty kontrolne, caly czas Słyszał ze jest wszystko dobrze, bez skierowań na badania. Tata miał miażdżycę, asymetrię cisnieniowa o ktorej dowiedzieliśmy sie trzy dni przed śmiercią w szpitalu. Tata zmarł na tętniaka rozwarstwiającego aorty. Nie wyolbrzymiając uwazam, ze to wina w dużej mierze Pana doktora, ktory mając świadomość o dolegliwościach taty nie poprowadził Go w odpowiedni sposob aby uniknąć wyroku ktorym byl tętniak to wszystko bylo do przewidzenia uwazam- asymetria cisnieniowa plus miażdżyca, bóle kręgosłupa -książkowe objawy tętniaka. Zabrakło większej uwagi nad schorzeniem pacjenta tata mial prawo sie nie znac ale Pan doktor kardiolog?

Pan doktor jako fachowiec - kardiolog z całą pewnością kompetentny, natomiast w obyciu z pacjentem, rodziną pacjenta bardzo arogancki. Udzielał informacji na temat stanu zdrowia niechętnie, bardzo ogólnikowo, myląc fakty. Wymienił badania, których wcale pacjentce nie wykonywano. Na szczęście pielęgniarka przysłuchująca się rozmowie dwukrotnie sprostowała te informacje. Nie wiem czy taka postawa jest godna lekarza z tytułem naukowym, ordynatora oddziału, autorytetu dla lekarzy w czasie stażu..

W marcu 2016 roku byłem prywatnie u doktora Wardegi w gabinecie w piwnicy szpitala w Pleszewie. EKG zostało zrobione sprzętem szpitalnym, lecz Pan doktor zażyczyl sobie 150 zł za 3 minuty rozmowy, po czym poinformował mnie, że jestem zdrowy jak ryba. Jak się później okazało, byłem bardzo chory na serce i niezwłocznie czekała mnie poważna operacja serca. Szczerze nie polecam!

Pierwszy raz w życiu spotkałam takiego lekarza! Traktowanie pacjenta,diagnoza,uprzejmość na najwyższym poziomie. Polecam!

Pacjenci negatywnie wypowiadający się na temat dr.Wardęgi.Krzywdzicie tego Pana i to bardzo a on niesie wam pomoc każdego dnia.Przemawia przez was pycha i zarozumiałość oraz niesprawiedliwość.Wczoraj znalazłem się na oddziale kardiologicznym w Pleszewie i potwierdzam pozytywne wpisy pacjentów.Jest to super lekarz ,zawsze uśmiechnięty,mimo zmęczenia.Przy wykonywaniu mi badania (koronanografia) tłumaczy,pociesza,nastawia pozytywnie,jest b.miły i opiekuńczy.Jednym zdaniem nie krzywdzcie ludzi którzy niosą wam pomoc każdego dnia. Z całą odpowiedzialnością polecam Pana dr. Pozdrawiam także cały jego Personel. (Nie dałem ani grosza)

Przedmiotowe traktowanie, prywatne spotkania podczas dyżuru ważniejsze od pacjentów, podkreślenie swojej wyższości. Nie polecam.

NIE POLECAM!Co to za kardiolog,ktory nie zmierzy cisnienia pacjentowi?!Nie wspomne nawet o zrobieniu EKG,czy ECHO serca.Pan "doktor" nie byl zainteresowany obecnymi dolegliwosciami mojej matki,nie zapoznal sie z poprzednia dokumentacja medyczna. Bardzo sie spieszył do kolejnego gabinetu!Jeszcze nie zdazyłysmy wyjść,a juz kolejny pacjent był w jego ciemnym i ponurym gabinecie,ktory miesci sie na terenie szpitala w Pleszewie!Potraktował moja 80 letnia matkę jak niepotrzebna rzecz:(((Jest nam bardzo przykro.

Szczerze nie polecam. Rutyna , bezczenosc , sarkazm , lenistwo , wypalenie . Tyle mogę powiedzieć w kilku słowach.