neurochirurg kujawsko-pomorskie

Szpital Wojskowy
ul. Powstańców Warszawy 5

Witam,

Witam,
Od około 2 lat miałam bóle głowy. Bóle pojawiały się coraz częściej i były coraz silniejsze, co skłoniło mnie do wizyty u neurologa.
W lipcu 2015 roku miałam rezonans magnetyczny. Wynik - olbrzymia torbiel pajęczynówki (torbiel wewnątrz i nadsiodłowa) około 60mm oraz wodogłowie obu komór mózgu. Od swojej Neurolog otrzymałam skierowanie do neurochirurga Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. Tam neurochirurg tego szpitala stwierdził, że operacji się nie podejmie, gdyż jest bardzo ryzykowna. Torbiel uciska mózg, a więc kiedy zostanie usunięta, mózg może się zapaść i może dojść do nieodwracalnych w skutkach uszkodzeń mózgu a nawet śmierci. Zalecił pozostawienie torbieli i okresowa jej obserwacja. Jestem młodą osobą, całe życie przede mną a tu już miałby być koniec?
Zaczęłam poszukiwać informacji w Internecie. Czytałam rankingi najlepszych neurochirurgów w Polsce. Ale los chciał, że akurat znajomy rodziny miał operacje guza mózgu w Bydgoszczy u dr Furtaka, która w pełni się powiodła. Zaczęłam czytać opinie o Bydgoskim Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Zadzwoniłam do rejestracji w celu zarejestrowania się na wizytę do prof. Marka Harata. Tam Pani poinformowała mnie, że kolejki są ogromne. Zadzwoniłam do prywatnego gabinetu i wizytę miałam już po ok. miesiącu.
Na wizycie pierwsze spojrzenie prof. na rezonans, ze spokojem jakby to był chleb powszechni, „pilnie potrzebna jest operacja”, to usłyszałam. Zgodziłam się bez wahania. Do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy wstawiłam się 3 miesiące później zgodnie z terminem zaplanowanym przez prof. Marka Harata.
Kiedy już w trafiłam na oddział (w grudniu 2015) i przebywałam na Sali, przyszedł do mnie, z wyglądu bardzo młody, dr Marcin Birski i oświadczył, że będzie mnie operował.
Bardzo się przestraszyłam, bo nie wyglądał na doświadczonego lekarza, gdyż jak wcześniej wspomniałam wyglądał na bardzo młodego lekarza, ale wzrok zawodzi. Pacjentka, która leżała ze mną na tej samej sali, była już po operacji mózgu przez dr Birskiego, zaczęła mnie uspakajać i pocieszać. Od niej usłyszałam, że każdy z lekarzy ma bardzo duże doświadczenie w operacji głowy i każdy z nich niejedną taką operację wykonał, bez żadnych komplikacji.
I tak rzeczywiście było. Dr Marcin Birski to wspaniały, bardzo spokojny, kulturalny, cierpliwy lekarz, z powołania, co w dzisiejszych czasach bardzo rzadko jest spotykane.
Bardzo dokładnie i na spokojnie opisał mi przebieg operacji, co potwierdziło mnie w przekonaniu o jego bogatym doświadczeniu w tym, co robi na co dzień.
Tuż po operacji, jeszcze na sali pooperacyjnej usłyszałam od dr Birskiego, że operacja przebiegła zgodnie z planem bez żadnych komplikacji.
Kiedy przebywałam na oddziale, dr Birski codziennie przychodził do mnie pytając o samopoczucie. To naprawdę niezwykły specjalista. Wszystkim bardzo polecam dr Marcina Birskiego.
Panie doktorze bardzo dziękuję za udaną operację.

Opinia dodana przez: Martyna P.

lekarz Grzegorz Józwiak

Szpital Wojewódzki
Wieniecka 49

Średnia ocen: 5/5

BRAK MI SŁÓW..................................................................................................................... ABY WYRAZIĆ MOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ PANU DR.GRZEGORZOWI JÓŻWIAKOWI

lekarz Cezary Frątczak

Szpital Wojewódzki

Średnia ocen: 5/5

Doskonały lekarz, wspaniały fachowiec, po operacji czuje się doskonale, naprawdę godny polecenia.........

Opinia dodana przez: sylwia

lekarz Marcin Rusinek

10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką
Powstańców Warszawy 5

Średnia ocen: 5/5

dr Rusinek zajmował się przypadkiem mojej mamy, która leżała w szpitalu wojskowym na OIOMIE. Bardzo kompetentny lekarz, wyjaśniał wszystko co do słowa , również opinie i badania po wcześniejszych lekarzach, z zainteresowaniem oglądał tomografię , i również porównywał , dokonał opisu do innego szpitala,
, również bez problemu pisał opinie do innego szpitala ( do którego przewieźli moją mamę) . . polecam jak najbardziej.

dr n. med. Aleksander Sinkiewicz

Nasz Lekarz
Szczytna 1
Stare Miasto, Toruń

wspaniały fachowiec! naprawdę trudno o lepszego lekarza. Potrafi wszystko tak wytłumaczyć że człowiek przestaje się bać.

Opinia dodana przez: AGNIESZKA

lek. med. Jan Bieliński

SZPITAL WOJEWÓDZKI
Wieniecka 49
Włocławek

Mieszkam za granicą. Ale warto podróży i iść do doktora. Dzięki doktora i leczenie mogę funkcjonować i pracować. Dziękuję !

Opinia dodana przez: wiesława

dr n. med. Adam Zaborowski

prwatnie
grudziądz
Grudziądz

Bardzo dobry lekarz szybka diagnoza męża i operacja .Szkoda że personel pielęgniarski na oddziele neurochirurgi pozostawia wiele do życenia .

Opinia dodana przez: wioletta

dr n. med. Tomasz Szmuda

Klinika Neurochirurgii, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Smoluchowskiego 17
Gdańsk

Pan dr Tomasz Szmuda jest lekarzem, który przeprowadził u mnie operację kręgosłupa. Jego szczególne, troskliwe podejście do pacjenta jest czymś wyjątkowym w dzisiejszych czasach. To właśnie to podejście oprócz fachowości jest czymś co pozwala uwierzyć, że są jeszcze lekarze z powołania i że Przysięga Hipokratesa nie jest tylko pustą formułką.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Krzysztof Matusiak

Opinia dodana przez: Krzysztof

dr hab. Bartosz Woźniak

Bydgoszcz

byłem przez niego operowany potrzebuję znowu jego pomocy ale nie mogę go odnaleść a ja przeprowadziłem się do wrocławia POMOCY

Opinia dodana przez: rysiek

lekarz Maciej Osmański

Akademicki Szpital im DR. Jurasza

Bydgoszcz

Bardzo dobry specjalista, wrażliwy człowiek i bardzo dobry neurochirurg. Potrafi leczyć, operować i znaleźć czas dla chorego

Opinia dodana przez: marzena