Que

bol kregoslupa

Ortopedia

2016-12-19, 03:59

Witam mam33 lata w 2013 r miałem dyskopatie na odcinku l4l5 przepuklina lewo wyboczna. Bylem w tym zakresie operowany. Operacja bez powikłań, po trzech latach przepuklina powtórzyła się w tym samym miejscu na odcinku l4l5. Objawy odczuwałem w lewej nodze a najgorzej w lewej kostce i nad lewym pośladku. Lekarz zaproponował zabieg endoskopowy w celu usunięcia przepukliny twierdził, że nie ma się co bać bo to bezpieczny zabieg wiec zgodziłem się zabieg. Byl wykonany 27.09.2016 po zabiegu miesiąc oczywiście w łóżku wstawanie tylko do łazienki z gorsetem na lędzwien, a po 5 tygodniach rehabilitacja, gimnastyka i elektrostymulatory. Od zabiegu czułem szczypanie nad lewym pośladkiem. Oczywiście często odczuwam ból teraz w 2 kostkach w lewej gorzej w prawej łagodniejszy. Lekarz podejrzewał stawy, ale miałem prześwietlane wiec wykluczył. Twierdzi ze coś z nerwem kulszowym. Dał mi zastrzyk w bok uda i wysłał na rehabilitacje, masaże manualne. Po dwóch masażach ból wzrósł, poczułem mocne szczypanie i kłucie w plecach wiec rehabilitant przerwał i zalecił elektrostymulatory. Mija już trzeci miesiąc od zabiegu. Oczywiście zaczynam dzień od 15 minutowej gimnastyki. Ćwiczenia dobrał rehabilitant. W kostkach ból ustępuje tylko ból od polowy biodra w dol do połowy pośladka z tyłu utrzymuje się. Skóra jest tak wrażliwa nawet na odgięcie slipków i strzelenie delikatnie gumką. Boli przy lekkim dotykaniu i szczypaniu. Przy leżeniu na plecach boli. Lekarz twierdzi, że są to takie powikłania po zabiegu i trzeba odczekać pól roku i powinno przejść. Mam takie pytanie do pana czy - doszło do podrażnienia nerwu i czy to tak już zostanie. Czy powinienem mieć wstawiony implant na ten odcinek i stąd ten ucisk na nerw. Może pan coć podpowie czy po prostu czekać bo trzeba czasu. Czy to jakoś leczyć? Lekarz obiecał ze to bezpieczny zabieg a są jakieś powikłania. Z góry bym podziękował za odpowiedz pozdrawiam.

Komentarzy: 0

Brak postów