W 1999 roku ukończyłam studia wyższe na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuje na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2005 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. W 2007 roku uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, w 2011 specjalisty w zakresie endokrynologii, a w 2017 w zakresie medycyny nuklearnej.

Moje zainteresowania obejmują kompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń endokrynnych, diagnostykę i leczenie w zakresie medycyny nuklearnej (szczególnie nadczynności tarczycy 131-I) oraz w zakresie powiązanym z powyższymi – choroby wewnętrzne.
Wykonuje również diagnostykę ultrasonograficzną tarczycy z biopsją aspiracyjną cienkoigłową zmian ogniskowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2001 r. na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami z zakresu endokrynologii oraz leczeniem w ramach Poradni Medycyny Nuklearnej.

Ponadto jestem adiunktem na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ.

Uzyskałam nagrodę dla 5% najlepszych lekarzy zdających egzamin spacjalizacyjny w sesji jesiennej 2007 roku.

Znajomość języków obcych
-Język angielski

Publikacje:
Amiodarone and the thyroid.
Jabrocka-Hybel A, Bednarczuk T, Bartalena L, Pach D, Ruchała M, Kamiński G, Kostecka-Matyja M, Hubalewska-Dydejczyk A. Endokrynol Pol. 2015;66(2):176-86. doi: 10.5603/EP.2015.0025. PMID: 25931048 Free article. Review.
How far are we from understanding the genetic basis of Hashimoto's thyroiditis?
Jabrocka-Hybel A, Skalniak A, Piątkowski J, Pach D, Hubalewska-Dydejczyk A. Int Rev Immunol. 2013 Jun;32(3):337-54. doi: 10.3109/08830185.2012.755175. Epub 2013 Apr 25. PMID: 23617710 Review.
Current and future medical therapy, and the molecular features of adrenocortical cancer.
Hubalewska-Dydejczyk A, Jabrocka-Hybel A, Pach D, Gilis-Januszewska A, Sokołowski G. Recent Pat Anticancer Drug Discov. 2012 Jan;7(1):132-45. doi: 10.2174/157489212798358029. PMID: 21854357 Review.

Graves' disease with an autonomously functioning thyroid nodule: case report.
Jabrocka-Hybel A, Gołkowski F, Bałdys-Waligórska A, Sokołowski G, Hubalewska-Dydejczyk A. Pol Arch Med Wewn. 2009 Jul-Aug;119(7-8):505-8. PMID: 19776692 Free article.

Najlepsza p. doktor Endokrynolog, polecam w 100%, pomogła mi bardzo w leczeniu, badaniach i ogólnie. Miła, sympatyczna , zawsze doradziła...jeździłem też do Krakowa na wizyty... ( wykryto u mnie m.in osteoporozę o której nawet nie wiedziałem) przepisane mam leki, wyniki są bardzo dobre...dziękuję jeszcze raz za wszystko.

Bardzo miła i kompetentna i skrupululatna pani doktor. Poświęca dużo czasu pacjentowi.Cierpliwie wszystko tłumaczy.Nie przepisuje leków jeśli nie ma takiej konieczności. Z czystym sumieniem polecam wizytę u Pani doktor Agaty.

Bardzo sprawnie, konkretnie, dokładnie i kompleksowo prowadzone leczenie. Jak najbardziej polecam i dziękuję

Pani Doktor bardzo mi pomogła, wyleczyła mnie z nadczynności tarczycy. Wszystko zawsze tłumaczyła i wyjaśniała.

Jak dla mnie nie ma lepszego lekarza jak Pani doktor. Bardzo długo nie mogłam trafić na lekarza godnego polecenia a tutaj mogę polecić w 100%. Wiedzę ma ogromna i potrafi pomoc pacjentowi . Jestem wdzięczna losowi ze na nią trafiłam.