dr n. med. Aleksander Kwaterdr n. med. Aleksander Kwater - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9

dr n. med. Aleksander Kwater

USG Doppler, Internista, Angiolog, Hipertensjolog

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Asystent na
Collegium Medicum UJ.
Członek PTU, PTA, PTNT, EFSUMB.
Uzyskał secjalizacje w zakresie:
- ...

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Asystent na
Collegium Medicum UJ.
Członek PTU, PTA, PTNT, EFSUMB.
Uzyskał secjalizacje w zakresie:
- Angiologii
- Hipertensjologii
- Choroby wewnętrzne
- tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny
uzyskał 2010r.

Specjalista w dziedzinie chorób naczyń i nadciśnienia
tętniczego . W ramach angiologii specjalizuje się głownie w diagnostyce schorzeń naczyniowych z wykorzystaniem USG Doppler ( naczyń żylnych, tętniczych
i limfatycznych) oraz leczeniem zachowawczym
przewlekłej niewydolności żylnej i limfatycznej oraz
przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych
w przebiegu miażdżycy zrostowej tętnic. Ponadto
w ramach specjalizacji z hipertensjologii prowadzi
diagnostykę i leczenie wtórnych przyczyn nadciśnienia
tętniczego (m.in. Doppler tętnic nerkowych), w tym
leczenie nadciśnienia u ciężarnych.

Publikacje:

ntima-media thickness of carotid artery and aortic pulse wave velocity as determinants of cerebral blood flow velocity. Kwater A, Gąsowski J, Grodzicki T. J Hum Hypertens. 2014 Jun;28(6):384-7.

Is blood flow in the middle cerebral artery determined by systemic arterial stiffness? Kwater A, Gasowski J, Gryglewska B, Wizner B, Grodzicki T. Blood Press. 2009;18(3):130-4

Nagrody i wyróżnienia:

- Certyfikat akredytacyjny Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych 2017

- Certyfikat akredytacyjny Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych 2011

- GCP Training Certificate for Investigator „Minimum
Criteria for ICH E6 GCP Investigator Site Personnel

Training” 18 Feb 2014

- Doktorat nt. "Stan naczyń obwodowych
a charakterystyka przepływu krwi w tętnicy środkowej mózgu"

Znajomość języków obcych:
angielski

Dużo osob pisało już tutaj, że doktor Kwater bardzo ładnie tłumaczy wszystko pacjentom. Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Ktoś mógłby się zaśmiać, ale mi naprawdę była potrzebna mini lekcja biologii, abym poczuła się pewniej i wiedziała jak będzie wyglądało nasze leczenie. Dziękuję!

U mnie też była kwestia niedokrwienia. Miałam operację ręki i po niej wciąż męczyło mnie uczucie zimna w małym palcu. Niby czułam dotyk, ale nie z każdej strony palca. Kilku lekarzy bagatelizowało problem, ale mnie on wciąż martwił, dlatego przyjął mnie doktor Kwater. Zrobił odpowiednie badania i rozpoczął leczenie. Po kilku miesiącach palec całkowicie wrócił do normy.

Od dawna męczyłam się z żylakami. Nie tylko były bolesne, ale także baardzo źle wyglądały. Jako kobieta źle się z tym czułam, dlatego postanowiłam znaleźć lekarza, który pomoże mi pozbyć się tego problemu. Pan Aleksander pozwolił mi pozbyć się tego problemu :). Już przy pierwszym laserze widać było ogromną poprawę, teraz problem właściwie zniknął :)

Szukajcie, a znajdziecie :D! No i znalazłam właśnie na internecie Pana Kwatera (przepraszam, jeśli odmienia się inaczej ☹). Internet to jednak cudna skarbnica wiedzy bo jestem bardzo zadowolona z tego lekarza, a więc i wam go polecam 😊

Miałam problem z niedokrwieniem lewej stopy. Początkowo wydawał się błachy, później zaczęło mnie to martwić i tak trafiłam do dr Kwatera. Po czterech miesiacach leczenia udało się pozbyć niezbyt przyjemnego problemu.

Wizyta odbyła się planowo, lekarz kulturalny i z dużą wiedzą. Przeprowadził wywiad, wykonał usg i wszystko dokładnie mi wytłumaczył, przekładając na język laika. Naprawdę kompetentny.