lekarz Aleksandra Kucharska

Psychiatra

Lekarz słuchający pacjenta, a w tej dziedzinie to ważne Nie rzuca na głęboką wodę z lekami Zrozumiałe wytłumaczy na czym polega dana choroba. Jak dla mnie to jeden z lepszych specjalistów w tej dziedzinie , a byłam i wielu

Lekarz słuchający pacjenta, a w tej dziedzinie to ważne
Nie rzuca na głęboką wodę z lekami
Zrozumiałe wytłumaczy na czym polega dana choroba.

Pierwsze wrażenie? Mega. Pani doktor miła, czułem się oczarowany jej przenikliwością i byłem bardzo zadowolony z rozmowy. Wysoko ustawiła poprzeczkę na następne wizyty. Powiedziała że na następną konsultację przygotuje test na ADHD, wstępnie je przypuszczając, a na tamten moment wypisała mi leki na objawy depresyjne i lękowe. Przez 6 tygodni brałem leki, które zaleciła. Przez pierwszy tydzień czułem pogorszenie, przez drugi tydzień czułem się neutralnie, przez trzeci tydzień stopniowo zaczynałem czuć się na prawdę dobrze w skali całych dni, tak bez powodu i patrząc na to jak czułem się przez ostatnie lata, jestem w stanie powiedzieć "tak, jest to efekt leków". Pomimo poprawy, objawy ADHD pozostawały bez zmian, o czym poinformowałem psychiatrę. Zacząłem uprawiać sport, zdrowiej się odżywiać i pozornie odbijać się od przygnębienia oraz przygotowywać się do powrotu do pełnego życia społecznego, ale patrząc na to teraz, był to tylko tygodniowy okres manii wynikający z tego że nie do końca dobrze działały na mnie te tabletki, na co każdy psychiatra powinien być wyczulony, bo psychotropy to nie są jakieś pigułki szczęścia, które bezpośrednio leczą depresję, a raczej substancje, które na czas trwania modyfikują umysł i nastawienie człowieka, źle stosowane mogą mu zaszkodzić. Niestety pozytywny efekt minął po trzecim tygodniu i w ciągu pozostałych tygodni czułem się jak przed terapią - obniżony nastrój, lęki, nawet silniejsze rozchwianie emocjonalne. Drugie wrażenie? Powiedziałem, że leki nie działają, ale wyraźnie czułem, że znacząco podwyższały mój nastrój podczas trzeciego tygodnia leczenia. Pani doktor przyjęła do wiadomości tylko pierwszą część i próbowała wmówić mi że krótkotrwała poprawa wynikała z czynników zewnętrznych, ignorowała mnie nawet kiedy mówiłem że jestem niemal absolutnie pewien swojego zdania. Momentami jak coś do niej mówiłem, to patrzyła się na mnie takim wzrokiem, jakbym przyznał się do wjechania tirem w dwa krzyże na placu Adama Mickiewicza. Czułem się jakbym ją uraził czymś mimo że przez całą rozmowę odnosiłem się do niej z szacunkiem, jedyne uzasadnienie może być takie, że obraziła się na niektóre moje błędne przekonania, ale mam pewne istotne pytanie - po co obrażać się na pacjenta z zaburzonym postrzeganiem rzeczywistości, jeżeli twoim zadaniem jest mu pomóc wyjść z zaburzeń psychicznych? Wracając - po zapytaniu się jej o ten test ADHD powiedziała mi, że takich testów nie przeprowadza i musiałem sobie coś ubzdurać, ale mogę odpłatnie je wykonać u psychologa. Nie wypisała mi żadnych leków na ADHD, pomimo że nieśmiale jej o nich przypomniałem, na co mi nawet nie odpowiedziała, ani nie zmieniła antydepresantów. Dała mi tą samą receptę co ostatnio, z nieco zwiększoną dawką jednego leku, mówiąc żebym kontynuował branie tych leków i się zobaczy. Co zabawne, kiedy powiedziałem jej że nie sądzę żeby te leki mi pomogły, zważając na to że nietypowo na nie zareagowałem, ona odpowiedziała mi, że też tak myśli, starając się jeszcze wcisnąć na koniec swojego zaufanego psychoterapeutę, z przekąsem w głosie, mówiąc że mogę spróbować się umówić z NFZ i zobaczyć czy mi się uda znaleźć termin na za 3 lata. Polecam umówić się do Pani Aleksandry Kucharskiej, jeśli chcecie otrzymać receptę na najbardziej podstawowe leki stosowane w psychiatrii, ale niekoniecznie dobrze dobrane, w tempie kilku miesięcy, bez wydawania grosza na konsultację specjalistyczną. A dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie psychiczne, polecam jednak zagryźć zęby i uzbierać 300zł na rozmowę z kompetentną osobą. Moja recepta znalazła swoje godne miejsce i pewnie jakaś szkoła nieświadomie za nią zapłaciła, kupując papier toaletowy z recyklingu.

Lekarka nie postawiła diagnozy na pierwszej wizycie, która trwała 7min i była zupełnie bez sensu, zleciła kontynuację leczeniem lekami które dostałam na pogotowiu, ignorując prośbę o regulację dawki. Zresztą nawet nie zdążyłam opowiedzieć o objawach więc nie więc nie wiedziała na co te leki

Bardzo sympatyczna Pani doktor, ale mam wrażenie że jest trochę za mało dociekliwa. Ale bierze pod uwagę wszystko co jej się powie i każda następna wizyta jest coraz lepsza

Świetny lekarka, kompetentna, zawsze wysłucha i pamięta historię pacjenta, godna zaufania Naprawdę polecam,

Naprawdę polecam,

Bardzo dobry specjalista ,godny polecenia.Pani doktor jest miłą osobą. Dobrze wykorzystuje czas poświęcony dla pacjenta, rozumie pacjenta.Rozważnie i dobrze dobiera leki .Jest lekarzem kompetentym szanujacym godność swojego pacjenta.

Bardzo dobra lekarka .Dyskretna ,kompetentna,uprzejma z właściwym podejściem do problemów pacjenta .Polecam i dziękuję pani doktor za poświęcony czas.